کد خبر: ۷۴۱۴۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کد خبر : ۷۴۱۴۲۹۶
عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس:

جنبش فتح (بویژه این روزها) به صراحت اعلام می کند که تمامی مواضع اش با موضع گیری ها و تصریحات سران حماس مطابقت دارد و یک مشی مقاومتی را در مقابل دشمن صهیونیستی دنبال می کنند.

نامه رهبر ایران عمق هماهنگی استراتژیک این کشور با مقاومت فلسطین را نشان داد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت‌وگوی اختصاصی با محمود الزهار عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس را از نظر می‌گذرانید.

ساعاتی پیش آیت الله خامنه‌ای (مدظله) نامه‌ای را به رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس ارسال و در آن تاکید کردند که ایران هیچگاه پشت ملت فلسطین و جنبش‌های مقاومتی را در مسیر مبارزه با رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی خالی نخواهد کرد؛ به نظر شما این نامه چه پیام‌هایی را در بر دارد؟

در این نامه کاملا مشخص است که موضع جمهوری اسلامی ایران همچنان همان موضع مقاومت ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی است. مواضع اتخاذ شده در این نامه تاکید دارد که ایران تمامی اراضی و مقدسات غصب شده توسط رژیم اشغالگر را متعلق به فلسطینیان می‌داند و هرگونه مذاکره با اسراییل را که نتایجی مانند نتایج توافقنامه اسلو را در بر دارد به طور کامل رد می‌کند و تجزیه قدس و فلسطین و سیاست‌ها و گفته‌های ترامپ را به هیچ وجه قبول ندارد؛ بنابراین یک هماهنگی بی نظیر میان مواضع جمهوری اسلامی ایران و فلسطینیان در صحنه وجود دارد. در متن این پیام به طور واضح بر این حقیقت که ملت فلسطین و ایران و رهبران آنان در مقابل فشار‌های همه جانبه تسلیم نخواهند شد نیز تاکید شده است.

اکنون با شکل گیری مذاکرات و گفتگو‌ها میان دو جنبش حماس و فتح و همچنین برانگیخته شدن حساسیت رسانه‌های صهیونیستی و فلسطینی نسبت به این موضوع و تبعات آن برای اشغالگران، به نظر شما چه معیار‌ها و نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این دور از گفتگو‌ها با موفقیت به سرانجام برسد و به سرنوشت دوره‌های قبل دچار نشود؟

حماس و تشکیلات خودگردان طی ساله‌های گذشته همیشه اینگونه در میدان مذاکره حاضر شده اند که تشکیلات همیشه به دنبال آن بوده تا تمامی سیاست‌ها و اهداف خود را به گونه‌ای به جنبش حماس تحمیل کند و از آن طرف هم جنبش حماس نیز درپی آن بوده تا به جهان بفهماند که راهکار‌هایی که رام الله بدنبال آن‌ها بوده مانند برسمیت شناختن دولت اسراییلی و یا حل دولتی قضیه فلسطین و یا درنهایت تکمیل سیطره اسراییل بر قدس غربی اشتباه بوده است و جایی در فکر و اندیشه آزادی خواه ملت فلسطین ندارد.

اما چیزی که در رابطه با جنبش فتح وجود دارد و تفاوت آن را نشان می‌دهد و رسانه‌های فلسطینی و رسانه‌های خارجی در نشان دادن واقعیت ماجرا کوتاهی می‌کنند این است که جنبش فتح (بویژه این روزها) به صراحت اعلام می‌کند که تمامی مواضع اش با موضع گیری‌ها و تصریحات سران حماس مطابقت دارد و یک مشی مقاومتی را در مقابل دشمن صهیونیستی دنبال می‌کنند.

این موضع صریح و روشن را می‌توانیم در اظهارات سران فتح که می‌گویند ما با تشکیلات خودگردانی که موجودیت اسراییل را به رسمیت شناخت و با سیطره این رژیم بر بخش غربی قدس اشغالی مشکلی ندارد، دنبال کنیم. این‌ها معیار‌هایی است که ما می‌توانیم در این دور از مذاکرات به طور خاص بر آن‌ها تکیه کنیم و کار را جلو ببریم.

دلیل اینکه برخی کشور‌های عربی منطقه با وجود اینکه می‌دانند رژیم صهیونیستی رفتنی است و مجالی برای حضور در منطقه ندارد، اما بر عادی سازی روابط شان با این رژیم تاکید دارند چیست؟ (با اشاره به اینکه اسرائیل همواره در طول تاریخ مواضع خصمانه و جنگی را در قبال این کشور‌ها اتخاذ کرده است!)

اگر بخواهم صریح درباره این موضوع صحبت کنم باید بگویم که تمام این سیستم فاسد است، سیستم‌های فاسد هم همانطور که همه می‌دانند توسط ملت هایشان پس زده می‌شوند و جایگاهی در میان آنان ندارند بویژه اینکه اگر این سیستم فاسد بخواهد بر قوای خارجی مانند ایالات متحده آمیکا و یا کشور‌هایی اروپایی تکیه بزند.

کشور‌های عربی بقای خودشان در جریانات بین المللی را مرهون حمایت‌های این کشور‌های قدرتمند اروپایی و آمریکایی از خودشان می‌دانند بنابراین اینجا یک وظیفه برای آنان مشخص می‌شود و آن هم این است که در ازای حمایت مالی و تسلیحاتی و حقوقی این کشور‌ها بایستی امنیت و آرامش نیز در اراضی اشغالی صهیونیستی برقرار گردد؛ این مضحک است که سران عربی می‌دانند که این شرایط بدون حمایت ملت هایشان تحقق پیدا نخواهد کرد، اما بر این موضع همچنان تاکید دارند و دست و پا می‌زنند.

تمام کشور‌های عربی که در راستای عادی سازی روابط با رژیم غاصب اسراییلی گام برداشتند به زودی توسط مردم هایشان به پای میز محاکمه کشیده خواهند شد.

دلایل عقب نشینی رژیم صهیونیستی از اشغال کرانه باختری و غور اردن (دره اردن) چه بود؟

یکی از دلایل این شکست آن بود که بسیاری از کشور‌های عربی طرح الحاق را مستقیم رد کردند رژیم صهیونیستی بخاطر ترس از به راه افتادن موج وسیع انتقادات نسبت به خود به سرعت خود را از مهلکه کنار کشید و به نوعی خود را نجات داد.

دیگری مورد در این باره این است که گروه‌های مقاومتی فلسطینی در جای جای سرزمین شان نسبت به این طرح واکنش جدی نشان دادند و تهدید به انجام عملیات‌های مسلحانه وسیع کردند امری که باعث ایجاد خوف و ترس در میان شهرک نشینان و مسئولان اسراییلی شد و آنان را از انجام این اقدام خانمان سوز بر حذر داشت.

منبع: قدسنا

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر