کد خبر: ۷۴۱۶۸۵۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
کد خبر : ۷۴۱۶۸۵۵
گروه : فارس » شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: فارس، یکی از خاستگاه‌های مهم ادبیات کودک و نوجوان بوده، حوزه‌ای که در دو دهه گذشته کمتر به آن پرداخته شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،صابر سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بیان کرد: اهمیت ادبیات کودک و نوجوان تا آن جا است که هیچ کدام از انواع ادبی در دوران معاصر به اندازه ادبیات کودک و نوجوان سازنده نبوده، چراکه نسل‌های آینده را به داشته‌های معنوی و ارزشمند سوق دهد.

او، تصریح کرد: می‌توان استان فارس را با داشته‌های معنوی و تربیتی ویژه خود، از خاستگاه‌های ادبیات کودک و نوجوان کشور برشمرد که این نوع ادبیات از سعدی بزرگ تا به امروز که بهترین نویسنده‌های کودک و نوجوان از جمله احمد اکبرپور، فرهاد حسن‌زاده، محمدرضا سرشار (رهگذر) و رضا شیرازی از آن برخاسته‌اند به رشد و نمو این دیار در زمینه ادبیات کودک و نوجوان تبدیل شده اند که از افتخارات ایران ‌زمین هستند.

سهرابی ادامه داد: سعدی را پدر ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات تربیتی و پرورشی ایران دانست، ادبیاتی که چندین سده، در سوادآموزی و پرورش کودکان و نوجوانان تأثیر مستقیم داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: یکی از پویاترین مراکز ادبیات کودک و نوجوان، دانشکده زبان و ادبیات فارسی است که عالمانه موضوعات ادبیات کودک و نوجوان را با دانشجویان و علاقمندان این حوزه دنبال می‌کنند.

او، اضافه کرد:گاه می‌توان فرهنگ‌سازی نسلی را بیش و پیش از مدرسه در ادبیات برآمده از نوشتارهای داستانی دانست، چرا که این ادبیات حتی اگر مستقیم به دست کودکان و نوجوانان نرسد، از راه‌های گوناگون به درون آنان راه می‌یابد.

سهرابی با اشاره به فضای مجازی اظهار کرد: امروزه فضای مجازی به درون افراد راه یافته و این ورود در نسل کودک و نوجوان ما بیش از سایر نسل‌ها است که از این رو باید ادبیات کودک و نوجوان را در قالب‌های گوناگون در این فضا به کودکان و نوجوانان ارائه کنیم.

انتهای پیام/ت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ