کد خبر: ۷۴۴۵۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
کد خبر : ۷۴۴۵۲۷۸

وزیر بهداشت از معطل نماندن بیماران کرونا برای بستری سخن گفت اما به نظر می‌رسد بیماران زیادی در انتظار خالی شدن تخت هستند.

وقتی وزیر بهداشت از وضع تخت‌های بیمارستانی خبر ندارد/ بستری کرونایی‌ها در پارکینگ بیمارستان و وزارت بهداشت در خواببه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کرونا چند وقتی است خیز مجددی در کشور برداشته است، این ویروس موذی و مرگبار حالا چموش‌تر و قدرت سرایت آن چند برابر بیشتر شده است و شاهد روند صعودی ابتلا و بستری بیماران در بیشتر استان‌های کشور هستیم.

آمار روزانه کرونا نشانی از فروکش کردن ندارد و مدتی است شمار قربانیان کرونا وارد کانال مرگ روزی بیش از ۲۰۰ نفر شده است، شمار مبتلایان به کرونا همچنان در حال افزایش بوده و آژیر قرمز پُر شدن تخت‌های بیمارستانی در بسیاری از استان‌ها به صدا در آمده است.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ۲۶ استان کشور در وضعیت هشدار و قرمز کرونایی قرار دارند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ٣٠٩ هزار و ۴٣٧ نفر و مجموع جانباختگان این بیماری به ١٧ هزار و ١٩٠ نفر رسیده است.

روز گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بستری بیماران کرونایی گفت: خوشبختانه ما شرایط را به نحوی مدیریت کردیم که یک بیمار پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نماند و یک بیمار به دلیل سن و سال یا کمبود امکانات بر بیماران دیگر ارجح نشد، یک بیمار حتی از افاغنه بدون کارت اقامت هم وقتی مبتلا به کووید-۱۹ شدند، پشت در بیمارستان به دلیل بی‌بضاعتی اقتصادی محروم از درمان نماندند.

شاید این سخنان قبل از پیک دوم کرونا دستاوردی برای وزارت بهداشت محسوب می‌شد، اما با پیک دوم کرونا در کشور به دنبال عادی انگاری مردم پس از بازگشایی‌های عجولانه و افزایش سرعت انتشار بیماری کمی با واقعیت فاصله دارد تا جایی که در هفته‌های گذشته مواردی داشتیم که بیماران برای بستری در یکی از بیمارستان‌های سانترال کرونا در تهران در پارکینگ و  در خودر‌وهای خود با کپسول اکسیژن منتظر خالی شدن تخت بیمارستانی بودند و بر اساس گفته برخی بیماران حتی این مدت انتظار تا سه روز هم طول کشیده است.

همه این‌ها در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت و روسای بیمارستان‌ها از پُر شدن تخت‌های بیمارستانی و انتظار بیماران در اورژانس برای خالی شدن تخت سخن می‌گویند.

وضعیت کرونایی ایران خوب نیست

به گفته حریرچی معاون کل وزارت بهداشت وضعیت اصلا خوب نیست و تقریبا کل کشور وضعیت قرمز دارد، برخی استان‌ها که قرمز نیستند، یک میلیون نفر جمعیت دارند؛ بنابراین وضعیت قرمز و در حال هشدار است.

حریرچی ادامه داد: در اسفند و فروردین میزان بستری در کل کشور بسیار زیاد شد، اما سپس روند کاهشی را حفظ کرد و اکنون مجددا روندی افزایشی دارد. به طوری که میزان بستری ما از هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۵ نفر است و روزانه تقریبا ۴ هزار نفر فرد مشکوک و یا کرونا مثبت را بستری می‌کنیم.

او ادامه داد: زمانیکه ابتلا و بستری صعودی است، دو تا سه هفته بعد مرگ‌های ناشی از بیماری نیز افزایش می‌یابد. زیرا ۵ تا ۱۰ درصد افرادی که در بیمارستان بستری می‌شوند، فوت خواهند کرد. تا زمانیکه بستری کاهش نیابد، مرگ ۲۰۰تایی مهمان ماست.

پُر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها برای پذیرش کرونا طبیعی است!

جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درباره پُر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها برای پذیرش کرونا، اظهار کرد: این یک موضوع طبیعی است و اگر یک بیمارستان که به عنوان بیمارستان کرونا فعال است پر شود، بیمارستان دوم آماده خدمت می‌شود. ما نباید تمام بیمارستان‌های کشور را آلوده کنیم؛ در هر استان تعدادی بیمارستان در نظر گرفته شده تا به عنوان بیمارستان کرونا خدمت دهند و اگر ظرفیتش مازاد باشد، بیمارستان دوم ارائه خدمت می‌کند تا مردم در این دوران احساس مشکل نکنند.

او گفت: اوایل شیوع کرونا در تهران ۶ یا ۷ بیمارستان فعال بودند، اما اکنون حتی بیمارستانی در بخش خصوصی داریم که بیش از ۱۰۰۰ بیمار بستری دارد و خدمات کرونا ارایه می‌دهد، اما این‌ها را انتخاب کردیم؛ بنابراین باید روی شبکه بهداشت و خدمات سرپایی کار کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت  درباره جدا شدن بیمارستان‌های کرونایی و غیرکرونایی، گفت: بیمارستان کرونایی و غیر کرونایی به صورت صفر و صد نیست. یکسری بیماران با تشخیص کرونا می‌آیند که آن‌ها جدا هستند و مشخص است که در هر استان این افراد در کدام بیمارستان‌ها بستری می‌شوند. در مجموع همه بیمارستان‌های کشور مکلفند و بخش کرونا دارند. در عین حال در هر استان دو تا سه بیمارستان خاص کرونا داریم و در مجموع ۲۰۰ بیمارستان داریم که خدمات کرونا را به صورت خاص ارائه می‌دهند.

بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها

خطر ورود بیمارستان‌های کشور به فاز خطر

گل‌پیرا رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت درباره وضعیت بیمارستان‌های کشور گفت: در حقیقت در حال رسیدن به ظرفیتی هستیم که خطر رسیدن به وضعیت نارنجی یا فاز خطر را احساس می‌کنیم؛ چراکه وضعیت کنونی مانند شرایط عید نیست که تمام خدمات غیرکرونایی را تعطیل کرده باشیم، بلکه در حال حاضر هم به بیماران مبتلا به کرونا خدمات ارائه می‌دهیم و هم سرویس دهی به سایر بیماران را نیز انجام می‌دهیم.

گل‌پیرا اظهار کرد: درواقع به طور کلی باید در بیمارستان‌هایمان مراقب ظرفیت تخت‌ها باشیم. بهترین حالت زمانی است که ۳۰ درصد ظرفیت تخت های خالی یک بیمارستان را به کرونا اختصاص دهیم. در این صورت خیالمان راحت است که تعداد کسانی که به بیمارستان مراجعه می کنند و تعداد کسانی که از بیمارستان مرخص می شوند، در یک بازه زمانی مناسب، حرکت و چرخش تخت مناسبی را ایجاد می کنند. حالا اگر این درصد بالاتر برود، وارد فاز خطر می شویم.

 نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران پیش از این در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه شرایط مناسب نیست و در عمل وضعیت قرمز کرونایی در تهران حاکم است، گفت: چرا که تعداد موارد ابتلا و بستری بالاست، حجم اعظم بیماران کرونایی به بخش‌های سرپایی مراجعه می‌کنند و بیماران بد حال که تنگی نفس پیدا کرده اند و دچار کمبود اکسیژن شده اند، در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

همه بیمارستان‌های کشور پای کار آمده اند

توکلی با بیان این‌که تقریبا ۳۰ تا ۳۵ درصد تخت‌های بیمارستانی در تهران به کرونا اختصاص پیدا کرده اند، گفت: تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، خیریه و نیمه دولتی در شرایط کنونی درگیر کرونا هستند، حتی برخی بیمارستان‌های خصوصی مانند بیمارستان ایثار فقط بیمار کرونایی پذیرش می‌کنند. در تهران نیمی از تخت‌های آی‌سی‌یو بزرگسالان به بیماران کرونایی اختصاص یافته‌اند، دو سوم بیماران کرونایی در بخش‌های عادی و یک سوم در بخش‌های ویژه بستری هستند.

رضا جلیلی خشنود،  جراح مغز و اعصاب، رئیس بیمارستان شهدای تجریش و عضو ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران درباره پُر شدن تخت‌های بیمارستانی تهران گفت: بیمارستان‌های ما علاوه بر کرونا، بالاخره باید به سایر بیماران مراجعه کننده نیز سرویس‌دهی کنند.

او ادامه داد: واقعیت این است که با وجودی که تعدادی از بیمارستان‌ها مختص بیماران کرونایی هستند و تقریبا در همه بیمارستان ها، بخش‌های ویژه بیمارستان کرونایی ایجاد شده است و خدمات رسانی به سایر بیماران را نیز کاهش داده اند، امروز تقریبا ظرفیت اکثر تخت‌های بیمارستان‌های تهران پر است و دیگرجایی برای پذیرش ندارند.

بستری بیمار مبتلا به کرونا

انتظار بیماران کرونایی در اورژانس برای خالی شدن تخت کرونا

امید براتی رئیس بیمارستان یافت آباد با تاکید بر اینکه از اول تیر ماه تخت‌های بیمارستان یافت آباد پر شده است، گفت: ما روزانه ۱۵ مریض در اورژانس داریم که در صف بستری اند. ملاک بستری نیز طبق پروتکل بیمارستان انجام می‌شود.

او با تایید معطلی زیاد بیماران در اورژانس بیمارستان اظهار کرد: در موج دوم کرونا بیمارستان یافت آباد از نظر نیروی انسانی و تجهیزات سی تی اسکن و دستگاه‌های غیرتهاجمی (نوعی تجهیزات پزشکی که برای لوله گذاری بیماران کرونایی استفاده می‌شود) تجهیز شد، با این حال هنوز توزیع امکانات در بیمارستان‌ها نامتوازن است.

براتی گفت: از طرفی، چون اورژانس بیمارستان‌ها شلوغ است و ممکن است برخی بیماران با یکسری علائم ریوی به مرکز درمانی مراجعه کنند که گاهی با توصیه پزشکی در منزل قرنطینه می‌شوند خیلی از موارد نیاز به بستری ندارند. مریض‌هایی که نیاز به بستری پیدا می‌کنند به دلیل اشغال تخت‌ها در اورژانس به شرایط پایدار می‌رسند و سپس به بخش منتقل می‌شوند.

چالش کنونی بیمارستان ها، فقط به پُر شدن تخت‌های کرونایی باز نمی‌گردد بلکه در برخی استان‌های کشور بیماران غیر کرونایی هم با چالش مواجه شده اند به عنوان مثال  بیماری که نیازمند جراحی سنگ کلیه است با وجود وقت قبلی جراحی در بیمارستان پذیرش نمی‌شود و تنها چند مسکن برای تسکین درد راهکار پزشکان برای اوست یا بیمار قلبی باید استنت بگذارد و پزشک پیش از این اصرار به مراجعه سر وقت بیمار داشته است،  به دلیل پر شدن تخت‌های بیمارستانی با درب بسته رو به رو می‌شود و عمل جراحی او یک ماه به تعویق می‌افتد.

این روز‌ها پُر شدن تخت‌های بیمارستانی مخصوص بیماران کرونا و خالی نبودن ظرفیت برای مبتلایان به کووید ۱۹ و سایر بیماران یکی از عمده چالش‌های وزارت بهداشت است، به گفته حریرچی راه موفقیت در درمان و کنترل ویروس از بیمارستان و درمانگاه نمی‌گذرد، پس بهتر است پیشگیری و رعایت اصول سه گانه بهداشت را مد نظر قرار دهیم و مسئولان هم در اصناف مختلف نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی را سخت گیرانه انجام دهند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
فکر کنم کرونا رو هم خبر نداره اومده یکی بهش بگه
علی
|
United States
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
حالا با این وضعیت میخوان کنکور ارشد و سراسری هم برگزار کنن ، ای خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خیلی جالبه مردم خودشون رعایت نمیکنند بعد همون هاییکه رعایت نمیکنند از مسئولین گله میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
یتا بیمارستان کرونایی در هر شهر دایر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کنکور را به تعویق بیاندازید
14 استان در وضعیت قرمز
در مناطق گرم نمی توان 4 ساعت ماسک زد
کولر هم نمی توان روشن کردن
در ورزشگاه به جز مشکلات دیگر زیر افتاب نیز هستیم همچنین وزش باد و گرد و خاک می تواند مشکل ساز شود
#تعویق_کنکور
#لغو_کنکور
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تویی که نمیدونی چه نظری رو کجا باید بدی معلومه بیسوادی صد سال هم کنکور عقب بیفته تو یکی قبول نمیشی تیرانایی.آنقدر بیکاری هرجا این کامنتت هست معلومه دغدغه ات درس نیست دستور دارین
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بزار مسجد ها رو تو محرم باز کنن بعد میبینیم چی میشه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تو رو خدا تشکر کنید از وزیر بهداشت وکادر پزشکی وحرفهای خستگی به تنشان میماند نزنید میدونید چقدر خسته شدن وباز خدا اونا رو قدرت داده سر پا هستن یه اشکال میبینید زحمتشان رو نادیده نگیرید کاه رو کوه نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
چراهنوزمسافرت وجشن وعزابرپاست یعنی برام سوال هاونهاییک همیرن مسافرت جشن عروسی خودشون وخانودهشون دوست ندارن دوستم به حررف من گوش ندادرفت عروسی شوهروبچه اش کروناگرفتن اگه خانوده تون دوست رعایت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مبارک باشد مسئولین عزیز .‌خسته نباشید . تو رو خدا یکم استراحت کننید یه موز بخور یه میوه ای بخور . ما راضی به زحمت نیستیم یه دو دقیقه اومدیم خودتونو ببینیم بریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مبارک باشد مسئولین عزیز .‌خسته نباشید . تو رو خدا یکم استراحت کننید ما راضی به زحمت نیستیم یه دو دقیقه اومدیم خودتونو ببینیم بریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
امثال پدر من که سرطان دارن فعلا پشت در بیمارستان هستن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
غم انگیزه خیلی از بیماران قبلی دارن فراموش میشن
مدیریت نمیشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کلمه بهداشت رو لطفا از اسم وزارت خونه حذف کنید چون این بخش وزارت خونه به حال خودش رها شده در حالی که مهمترین بخش وزارت خونه برای سلامت مردم هست.
این وزارت خونه شده درمان محور و اگه بهداشت تقویت بشه نیازی به درمان وجود نداره چون بیمار کمتر میشه و با این کار نون خیلی ها کساد میشه....
اقلام بهداشتی رو میدادن شبکه بهداشت پخش میکرد. خدمات بهداشتی اولیه رو عملاً و نه روی کاغذ با تزریق بودجه به بخش های بهداشتی تقویت میکردند که نکردند....
ما تو مرکز بهداشت داریم ماسک رو بسته ای 150 هزار تومن می خریم اضافه کار داریم ماهی 25 هزار تومن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عملا فایده ای به حال کرونا نداره
الان ما فقط پرستار و بهیار می‌خوایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ماسک نمیزنند چون زندگی سخت شده نه اینکه پول ماسک را نداشته باشند نه اما شراسط اقتصادی انقدر سخت شده که یک جوری دارند خود کشی میکنند. باور کنید دروغ نمیگم قصد تخریب هم ندارم . اما با واقعیت ها نمیشود با محافظه کاری رو برو شد. یک سری پایین شهر بیایید مردم پول لباس بچه هاشون رو ندارند......اگر فرمایشات رهبری اجرا میشد امریکایی ها توان اینکه زانوشون رو روی گردن اقتصاد و معیشت مردم بگذارند را نداشتند.
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تو روخدا ماسک بزنید با جون خودتون وخونواده بازی نکنین ماسک بزنین بیرون نرین .مهمونی نرین بابا بشینید تو خونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
من دیروز مجبور شدم برم یک مرکز درمانی، ماسک و شیلد و دستکش استفاده کردم.
خدا شاهده همه با تعجب و تحقیر بهم نگاه میکردند.
البته من بازهم بخوام برم بیرون از منزل این کارو انجام میدم. ولی در تعجبم از کسانی که فکر میکنند از کرونا در امان هستن و بدون ماسک میان بیرون و باتمسخر به کسانی که احتیاط میکنند نگاه میکنند و خودشون و بقیه رو به خطر میندازند.
# مردم با فرهنگ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کار خوبی کردید ، من هم باشم همین کار ومیکنم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
احسنت ب شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
شما به دل نگیر احتمالا بهت حسودی کردن که چرا خودشون بدون تجهیزات اومدن بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
من الان فهمیدم چرا نمکی میگه کنکور برگزار بشه چون اصلاً از وضعیت بیمارستان ها خبر نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نمکی فقط ی دستور گیرنده س ..‌ اختیارات ودستورات توسط مسوولین رده بالا اجرا میشن
.ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سلام .واقعا با این وضع چرا تالارها رابرای برگزاری مراسم عروسی بازکردید؟خواهشا رسیدگی کنید.اگرمیخواهید همه بگیرن خب بگید راحت شیم .میگید مراسم عروسی وعزا ممنوع می باشد بعدازاون طرف تالارها را تواین ایام عید غدیر که اوج مراسمات عروسی ها هست بازکردید.!!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
با این شرایط کنکور می‌تونه خسارت زیادی برا مردم و کشور به وجود بیاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نیروهای نظامی و بسیج باید به شدت با کسانی که ماسک ندارند برخورد کنند و جریمه بشند این گونه افراد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خدا شکر من ندارم
محمدامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کاملا درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
وای ماسک بزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
من همیشه ماسک میزدم رعایت میکردم از خونه بجز مواقع ضروری خارج نمی‌شدم اما کروناگرفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آمار فوتی ها روز به روز داره بیشتر میشه خدا بهمون رحم کنه
تصمیم بزرگ برای سلامت چند ملیون دانش اموز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
باشگاه خبرنگاران جوان...
لطفا تیتر این خبر رو در سر لیست اخبار نگه دارید...
جان بسیاری از دانش آموزان کشور و خانواده هاشون در خطر است...
نمایندگان ملت را در جریان این موضوع خطیر قرار دهید...
شما خبرنگاران در خط مقدم حافظان سلامت این مردم می جنگید...
تصمیم مهمی امروز برای کنکور گرفته میشه لطفا اطلاع رسانی کنید....
ما همه مسلمانیم...شیعه حسینیم.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تو کنکور همه از هم فاصله دارند و فقط کافیه قبل از ورود اجازه تجمع ندن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عزیزی که جواب دادی عکس هایی که از امتحان دکتری پخش شد ندیدی ،من مخالف امتحان نبودم وقتی این عکس ها و دیدم الان فقط در آشوبه دارم
چقدر باید مردم امضا جمع کنن به این و اون متوسل بشن که مسئول مربوطه درست عمل کنه
مینا از لندن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
 من کرونا گرفتم،حلالم کنید بخاطر دروغایی ک گفتم
من ساکن یکی از روستاهای محروم شرق کشورم،همیشه آرزو داشتم ی مسافرت ب خارج از کشور برم ولی نشد ک نشد،حتی تا تهرانم نرفتم،بخاطر مشکلات مالی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اخیی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مینا اومدی از لندن؟؟
محمدامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خدا خودش بهت کمک کنه اخه دروغ چرا ..بخدا خارج اونجور که شما فکر میکنین نیست بقران روستاهای کشور خودمون خیلی زیبایی دارن قدر داشته هامون رو بدونیم نکنه کرونا گرفتنت هم دروغ هست ؟؟؟؟
محمدامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
درضمن دیگه ننویس مینا از لندن اسم روستاتون رو بنویس ..روستاتون محروم هست اما تلاش شما جوونها میتونه روستاتون رو از محرومیت دربیاره و به یک جای توریستی تبدیلش کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نکنه اینم که میگی کروناگرفتی مثل لندن گفتنته والکیه البته ان شاالله که الکی گفته باشی وسالم وسرحال باشی اگه هم راست گفتی زودی سلامتی خودت رابدست بیاری فک نکنم کسی واقعاازحرفات ناراحت شده باشه من که نشدم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
یادم رفت بگم بخاطردروغات کرونانگرفتی خیلیاکروناگرفتن وربطی به دروغ گفتن نداره دروغات ضرری به کسی نرسونده فقط به خودت ربط داشت
در شهر من وضعیت قرمز است
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مینا یه چی بهت بگم راسته
خیلی از لندنی ها ارزوشونه بیان تو یه روستا تو ایرون زندگی کنن لندن جای خوبی نیست
حلالی دختر این مدت کلی خندیدیم
هه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بیا انقدر گفتی میخوام برگردم لندن لندن همین بود. من تازه داشتم سعی میکردم بشناسمت باهم هم سفر شیم . اخه منم بلیت لندن گرفتم.
البته با توجه به سوابق درخشان لندنیت این حرفت رو هم باید با شک شنید.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
این چه وضعیه آخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سفر به سواحل انزلی چه هم خوبه رفتن به خرید جای شلوغ چه خوبه ماسک نمی زنم اعتقاد ندارم .من جوتن ام نمی گیرم. مرگ مال من نیست من جاودان عمرم .بله کسانی که رعایت نکردن حالا باید بزن تو بیمارستان با مرگ دسته و پنجه ندم کنند .چقدر بهداشت تذکر بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
واقعا ما هم موندیم دکتر از هیچی خبر نداره ،همیشه تو رویاست ،هیچ قدرت اجرایی نداره، کاش تو این بحران حداقل یک پزشک وزیر بهداشت بود که میدونین پیک آنفلوانزا از آذر تا بهمنه هر ساله ،
مازندران و تهران و خراسان داره به سمت قرمز نه سیاه می‌ره ولی دکتر نمیتونه حتی پروتکل قابل قبول برای امتحان ارائه بده ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مسوولین ما با بیفکری وندانم کاری دارن مردمو میکشن وقتی دولت هیچکاری هیچکاری واسه مهارش نکرد معلومه فاجعه میشه دیگه مردم فهمیدن عمدا دولت نمیخاد مهار شه ک بیشتر ادم بمیره خدایا کاشکی ی مسوول از چین بجای مسوولین ما بود
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ