کد خبر: ۷۴۴۹۰۰۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
کد خبر : ۷۴۴۹۰۰۴

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:استان اصفهان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است اما با تدابیر اندیشیده شده مانند دعوت به کار فرهنگیان بازنشسته سعی در جبران داریم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به روش هدایت تحصیلی از سال ۹۴ تاکنون اظهار داشت: مبنای هدایت تحصیلی بر اساس نتایج تست‌های انجام شده بر روی دانش آموزان و نمرات اخذ شده در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم و همچنین نظرسنجی والدین و امتیاز بندی معلمان است.

او افزود: تعیین رشته تحصیلی بر اساس مجموع امتیاز‌های کسب شده دانش‌آموز و به صورت اولویت بندی خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه تقاضا برای رشته ریاضی کاهش یافته است، تصریح کرد: متقاضیان رشته علوم تجربی بسیار بیشتر از رشته‌های دیگر است و دانش آموزان نباید از سر احساس نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

او اضافه کرد: با توجه به نیاز بازار کار، دانش آموزان می‌توانند واقع‌بینانه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و با انتخاب رشته‌های هنرستانی می‌توانند علاوه بر دانش لازم مهارت اندوزی کنند.

ناظم زاده با بیان اینکه سال تحصیلی جدید از پانزدهم شهریورماه آغاز می‌شود، گفت: از ۸۰۰ هزار دانش آموزی که سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر دانش‌آموز در متوسطه اول و دوم تحصیل خواهند کرد.

 

استان اصفهان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است

او افزود: استان اصفهان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است، اما با تدابیر اندیشیده شده اعم از دعوت به کار فرهنگیان آموزشی که در شرف بازنشستگی هستند، نیرو‌های خرید خدمات و حق التدریس سال تحصیلی جدید بدون کمبود نیروی آموزشی آغاز خواهد شد.

منبع:مهر

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ