کد خبر: ۷۴۴۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
کد خبر : ۷۴۴۹۳۹۵

با توجه به نیاز داخلی کشور در شرایط کرونایی، صادرات مواد ضد عفونی کننده و بهداشتی ممنوع شده است و بازار سیاه در عرضه این مواد نداریم.

تولید مواد ضد عفونی کننده از ممنوعیت صادرات تا نبود بازار سیاه

رضایی تولید کننده و مدیر شرکت رامین گستر شرق در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، گفت: از سال ۸۱ شروع به تولید انواع مواد شوینده و بهداشتی کردیم با توجه به شیوع کرونا در داخل کشور، خط جدید مواد ضدعفونی کننده را وارد  تولیدات خود کردیم.
 
او افزود: از اولین نفراتی بودیم که شروع به تولید مواد ضدعفونی درکشور کردیم دراین شرکت، حدود ۷۰ نوع قلم کالا در دو برند، انواع شوینده‌ها و ضدعفونی کننده در سایز و مدل‌های مختلف تولید می‌شود.
 
تولید کننده مواد ضد عفونی کننده ادامه داد: سنگ بنای کار این شرکت در ابتدای امر، صادرات بود به نحوی که  ۸۰ درصد صادرات داشتیم و ۲۰ درصد داخلی نیاز کشور را پوشش می دادیم، اما با توجه به شیوع  کرونا، صادرات ممنوع شده است.
 
رضایی بیان کرد:تا قبل از سال ۹۹، چون خط تولید مواد ضد عفونی کننده هنوز شروع نشده بود بنابراین قیمت‌ها بالا بود، بازار سیاه قبل از سال ۹۹ شکل گرفت به این صورت که ما تولیدات را که با قیمت مناسب ارائه می‌دادیم، دلالان می‌گرفتند و با قیمت بالاتر به بازار می‌رساندند.
 
او تصریح کرد: اما بعد از سال ۹۹ با توجه به اینکه تولید  مواد ضدعفونی‌کننده را شروع کردیم تولید بسیار بالا  به سطح بازار رسید و الان دیگرخبری از بازار سیاه مواد ضدعفونی کننده نیست.
 
تولید کننده مواد ضد عفونی تاکید کرد: قبل از اینکه تولیدات مواد شوینده را داشته باشیم صابون تولید می کردیم که صددرصد کار صادرات بود و  اما بعد چرخه انواع مواد شوینده‌ها را کامل کردیم و الان با توجه به شیوع  کرونا وارد چرخه تولید مواد ضدعفونی شدیم.
 

بیشتربخوانید:

رضایی اظهار کرد: توانستیم بدون کمک دولت روی پای خود بایستیم و تولید کنیم جزء اولین نفراتی بودیم  که مجوز غذا و دارو گرفتیم و شروع به تولیدات مواد ضد عفونی کننده در کشور کردیم و سعی داشتیم در این راه، همراه با مردم باشیم .
 
او افزود: هم زمان با شیوع کرونا، نیرو‌های ما تعدیل نشد بلکه نیروی کار را افزایش دادیم به هیچ عنوان تولید نخوابید خط تولید همچنان پابرجا بود به طور متوسط ۱۳۰ نفر اشتغالزایی انجام دادیم .
 
تولید کننده مواد ضد عفونی ادامه داد: صادرات ما به کشور‌های همسایه پاکستان، افغانستان ، آسیای میانه و عراق بود، اما هم اکنون صادرات ممنوع شده است البته این موضوع از این نظر که میتوانیم بازار داخلی خودمان را داشته باشیم مثبت ارزیابی می‌شود،ضمن اینکه تولیدات ما بیشتر از نیاز داخلی انجام می شود ولی از طرف دیگر ما تعهداتی به کشور‌های همسایه دادیم قرارداد‌هایی بستیم  و در عین حال صادرات مواد ضد عفونی کننده ممنوع شده است.
 
انتهای پیام// ف.غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ