کد خبر: ۷۴۴۹۳۹۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
کد خبر : ۷۴۴۹۳۹۶
گروه : کرمان » کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: تجاری سازی فضا‌های آموزشی کرمان در سه سال اخیر بیش از ۴۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان درآمد اختصاصی ایجاد کرده است.

آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان در دیدار با استاندار کرمان، گفت: بر اساس آیین نامه اجرایی بودجه سال نود و شش، ۱۸۴ واحد تجاری با متراژی بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۵۰ متر مربع به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضا‌های آموزشی با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی در راستای خلق در آمد پایدار احداث شده و یا در حال ساخت است.

او افزود: تجاری سازی فضا‌های آموزشی در استان در سه سال اخیر بیش از ۴۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برای آموزش و پرورش استان درآمد اختصاصی ایجاد کرده است.

اسکندری نسب از ساخت ۴۷ واحد تجاری در شهرستان جیرفت با تغییر کاربری ۵ فضای آموزشی به متراژ هزارو ۲۷۲ متر مربع خبر داد و بیان کرد: تجاری سازی فضا‌های آموزشی در جیرفت سالیانه درآمدی بالغ بر دو میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برای آموزش و پرورش این شهرستان آورده داشته است.

او از ساخت و بهره برداری از ۱۸ واحد تجاری در شهرستان بافت، ۱۳ واحد تجاری در شهرستان سیرجان،۱۲ واحد تجاری در شهرستان زرند، دو واحد تجاری در شهرستان راور، ۸ واحد تجاری در شهرستان شهربابک، ۹ واحد تجاری در شهرستان عنبر آباد، ۷ واحد تجاری در شهرستان بردسیر،۴ واحد تجاری در شهرستان نرماشیر خبر داد.

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان تصریح کرد: مرکز کپری آموزشی، رفاهی فرهنگیان قلعه گنج با زیر بنای هزارو ۳۰۰ مترمربع دارای ۱۲ سوئیت و ظرفیت پذیرش بیش از ۸۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان از محل درآمد‌های اختصاصی آموزش وپرورش استان، درحال ساخت است و، تا مهرماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

اسکندری نسب، گفت: عملیات ساخت ۵ واحد تجاری در شهرستان رابر، ۸ واحد تجاری در شهرستان قلعه گنج، ۳ واحد تجاری در منطقه راین و ۲۰ واحد تجاری در شهر کرمان بلوار جمهوری اسلامی آغاز شده و تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهند رسید.

او از افتتاح و کلنگ زنی۳۰۲ مدرسه در قالب هزارو ۳۴۵ کلاس درس در دوسال گذشته در استان خبر داد و افزود: اجرای طرح ملی آجر به آجر نقش موثری در بروز رسانی و استاندارد سازی فضا‌های آموزشی دارد.

او با بیان اینکه تکریم معلم بخش مهمی از راهبرد اصلی آموزشی و پرورش استان و لازمه مدیریت منابع و مدرسه پویاست، بیان کرد: آموزش و پرورش در راستای تحقق این مهم اقدامات موثری را از محل جذب مشارکت‌های مردمی و در آمد‌های اختصاصی در زمینه راه اندازی، ساخت، تجهیز، بروز رسانی و استاندارد سازی مراکز آموزشی رفاهی و کلینیک‌های پزشکی ویژه فرهنگیان در چند سال اخیر انجام داده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، اظهار داشت: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان جیرفت دارای ۲۲ سوئیت، مجهز به سالن کنفرانس، رستوران و سالن اجتماعات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از محل در آمد‌های اختصاصی استان و جذب مشارکت‌های مردمی در چند سال اخیر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

او گفت: راه اندازی و تجهیز مراکز آموزشی رفاهی فرهنگیان در شهرستان‌های بافت، فاریاب و منطقه شهداد با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان از محل درآمد‌های اختصاصی آموزش و پرورش استان، به بهره برداری خواهد رسید.

اسکندری نسب از ساخت و افتتاح فاز سوم خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد و بیان کرد: عملیات ساخت تالار خانه معلم کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان از محل در آمد‌های اختصاصی آموزش و پرورش استان آغاز شده است و مهر ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ