کد خبر: ۷۴۵۱۹۲۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
کد خبر : ۷۴۵۱۹۲۷
گروه : فارس » شیراز
امام جمعه شیراز:

امام جمعه شیراز، نقش خبرنگاری در جامعه در پیش گیری از فساد و خلاف را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: همیشه صاحبان قدرت از خبرنگاران حساب می‌برند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در جلسه قدردانی از فعالان رسانه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، نقش خبرنگاری در جامعه در پیش گیری از فساد و خلاف را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: همیشه صاحبان قدرت از خبرنگاران حساب می‌بردند.

او بیان کرد: در زمینه مشکلاتی که از سوی خبرنگاران عرض شد به نظر می‌رسد تشکل‌های صنفی مجموعه را باید تقویت کنید، تشکل بسیج می‌تواند نقش آفیرنی ویژه داشته باشد.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: انشالله در جلسه دیگری که با ایراد سخن چند تن از نمایندگان اصناف شما سخن خواهیم گفت و مشکلات را به طور جد بررسی خواهیم کرد.

او گفت: معمولا مشاهده می‌کنیم کسانی دنبال خبرنگاران هستند که مدیرت اجرایی دارند، و مدیران اجرایی معمولا گزارش کار‌هایی دارند و می‌خواهند منتشر شوند عده‌ای هم هستند که مدیریت راهبردی دارند، این‌هایی که مدیریت راهبردی دارند به حیثیت خود باید ارتباط قوی تری با خبرنگارن بگیرند، اگر این ارتباط قوی‌تر شود قاعدتا آن مدیر باید از خبرنگاران حمایت هم کند، احساس من این است که باید به مرور این جهت را تغییر دهیم یعنی ما بتوانیم در رسانه‌ها از خدمتی که می‌کنند کمک هم کنیم، البته من به اندازی مدیران استانی چیزی در اختیار نداریم، اما هنگامی می‌خواهیم از حمایت رسانه استفاده کنیم ما هم باید حمایت کنیم این کار باید شکل بگیرد.

آیت الله دژکام بیان کرد: اینکه خبرنگاران در چنین جلسه‌ای مشکلات خود را بیان نکردند و درگیر مشکلات مردم و جامعه بودند جای افتخار است، خبرنگاران مانند خبرنگاران معاند نیستند که از همه لحاظ تامین هستند و اکنون می‌خواهند به برنامه‌ای برسند خبرنگاران ما ایثارگرانه فعالیت می‌کنند، اگر به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی جمع می‌شویم جز ایثار و مقاومت چیز دیگری در رزومه کاری شما نیست.

او ادامه داد: باید به خبرنگاران افتخار کرد، اینکه خبرنگاری در چنین جلسه‌ای به فکر بی آبی مردم است را باید بوسید، بنده به فکر این موضوع بوده ام و با تک تک ائمه جماعات مناطق صحبت کرده ام که مردم بتوانند روحانیت پیگیر آنان است.

نماینده، ولی فقیه در فارس در خصوص طرح ۵۷ هکتاری حرم مطهر شاهچراغ (ع) بیان کرد: شهرداری منطقه تاریخی که باید از آن تشکر کرد در تلاش است که این مسئله را حل کند، البته طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای آن داشته باشیم تا در یک چهارچوب بافت‌های فرهنگی و امثال آن ارزش قائل هستیم باید با حفظ این موضوع به فکر دسترسی به حرم مطهر نیز باشیم.

او در پاسخ به سوال اینکه امام جمعه بودن و یا نماینده، ولی فقیه بودن بهتر است، عنوان کرد: در یک نگاه تمدن سازانه امام جمعه بودن و نماینده، ولی فقیه بودن یک چیز بیشتر نیست، بنابراین سخت‌تر بودن را نمی‌تواند برای کسی گفت نقش‌هایی است که یک نفر باید ایفا کند، اما از حیث تقسیم وظایف ممکن است بگوییم دو چیز و دو وظیفه است نه اینگونه نیست بلکه یک وظیفه است باید آن را ایفا کنیم. در تقسیم باید این کار را لحاظ کنیم که پیوند با مردم امام جمعه بیشتر جلوه می‌کند، ولایت ارتباطش با مجموعه مولا علیه دوگانه محسوب نمی‌شود اگر کسی دو چیز فرض کرد ولایت نیت، ولی و مولا علیه یک چیز هستند.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ