کد خبر: ۷۴۵۲۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
کد خبر : ۷۴۵۲۴۳۰

معاون آموزش ابتدایی استان کرمانشاه از برگزاری پویش طراحی و تولید محتوای آموزشی مدرسه محور در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی استان کرمانشاه گفت: در دوران پسا کرونا نقش‌ها و مسئولیت‌های مدارس تغییر می‌کند، به طوری‌که مدیران مدارس به عنوان راهبران یادگیری دانش‌آموزان با همراهی معلمان در تولید محتوای مدرسه‌ای شرکت می‌نمایند و با توجه به شرایط بومی و محلی محتوای متفاوتی را تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

او گفت:این برنامه با اهدف بهبود کیفیت فرآیند یاددهی – یادگیری-توسعه کمی و کیفی یادگیری مدرسه‌ای-تولید و کاربست درس افزار‌های آموزشی در فرآیند آموزش -اشتراک گذاری دانش و تجربیات معلمان در شرایط شیوع ویروس کرونا- فرهنگ سازی در زمینه تولید محتوا و به‌کارگیری آن در فرآیند تدریس و یادگیری انجام می شود.

او بیان کرد: به استناد راهکار‌های ۴-۱۷ و ۲-۵ سند تحول بنیادین جهت سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ همزمان با بازگشایی مدارس اجرا می‌گردد.

او با بیان اینکه در شرایط خاص مانند دوران کرونا باید به سراغ تکنولوژی برویم و از آن بهره‌مند شویم و با خرد جمعی و معلمان توانمند فضای یادگیری موثر و جذاب، کاربردی و با بهره وری بالا را برای دانش آموزان فراهم کنیم، افزود: این برنامه‌ها در سه سطح مدرسه، منطقه و استان در کلیه‌ مناطق و شهرستان‌های ۲۴ گانه صورت خواهد گرفت.

فضلی ادامه داد:برای اجرای عدالت آموزشی با ایجاد شبکه همیار کلیه مدارس روستایی و عشایری تحت پوشش قرار می‌گیرند که در سطح اول این برنامه تمامی معلمان گرانقدر با تشکیل جلسات شورای معلمان و با استفاده از خرد جمعی اقدام به تولید محتوای آموزشی در مدرسه خود می کنند.

او بیان کرد:  این محتوا‌ها می‌تواند به صورت فیلم‌های آموزشی، فعالیت‌های دست ورزی، تکالیف مهارت محور، قاصدک پاییزی با شیوه‌های ترکیبی حضوری، نیمه حضوری، استفاده از فناوری و شبکه شاد باشد.

فضلی ادامه داد: در مرحله دوم این برنامه مناطق و شهرستان‌ها تولید محتوای منطقه‌ای خواهند داشت و اعضای گروه‌های آموزشی و معلمین داوطلب محتوای مورد نیاز را طراحی و اجرا می کنند.

او افزود: در مرحله استانی اعضای گروه‌های آموزشی نیز اقدام به تهیه فیلم‌های آموزشی، پیک‌های فصلی، درسنامه، دست ورزی کرده که جهت تبادل تجربه و استفاده در اختیار همکاران در شهرستان‌ها و مناطق تابعه قرار خواهد گرفت.

فضلی بیان کرد: یکی از بهترین راه ارتباط با دانش‌آموزان با توجه به وضعیت محلی و بومی و منطقه‌ای تولید محتوای مدرسه‌ای خواهد بود، هم چنین محتوا‌های مدرسه‌ای در شبکه شاد و کارگروه‌های منطقه‌ای، استانی و کشوری بارگذاری خواهد شد.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ