کد خبر: ۷۴۵۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
کد خبر : ۷۴۵۷۰۹۴
بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل:

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست در برابر اقدام غیرقانونی و بیمارگونه آمریکا بایستد.

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در راستای سیاست داخلی ایالات متحده توصیف کرد و از شورای امنیت خواست در برابر اقدام غیرقانونی و بیمارگونه آمریکا بایستند.

در بیانیه مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد که روز پنج‌شنبه منتشر شد، آمده است: پیش نویس قطعنامه آمریکا که در نقض فاحش قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ارائه شده است، با هدف پرداختن به سیاست داخلی آمریکا بوده و به حفظ صللح و امنیت بین‌المللی ارتباطی ندارد.

این بیانیه ادامه می‌دهد: این پیش‌نویس قطعنامه، یکپارچگی، اقتدار و اعتبار شورای امنیت، و به طریق اولی، سازمان ملل متحد و چند جانبه‌گرایی، حاکمیت قانون و دیپلماسی را هدف قرار داده است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرده است: ایالات متحده برای ارضای اعتیاد عمیق خود به اعمال تحریم و توجیه رفتار غیرمسئولانه خود در شورا، بی اساس ایران را به بی‌ثباتی در منطقه متهم می‌کند در حالیکه مداخلات، رفتار‌های مخرب، سیاست‌های تفرقه‌انگیز آن، اشتهای سیری‌ناپذیر برای صادرات سلاح‌های مرگبار خود به کشور‌های منطقه، همچنین حضور تعداد زیادی از نیرو‌های این کشور در خاورمیانه، دخالت آن‌ها و دروغ‌پراکنی و اقدامات مخرب آن‌ها منابع اصلی بی ثباتی، ناامنی و رنج انسانی در این منطقه است.

این بیانیه تاکید می‌کند از اعضای شورای امنیت انتظار می‌رود که در مقابل اقدام غیرقانونی و بیمارگونه ایالات متحده مقاومت کنند، سوء استفاده و دستکاری در کار شورا را رد، و ثابت کنند که این نهاد قادر است از برجام مورد تایید خود پشتیبانی کند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرده است: از قطعنامه ۲۲۳۱ که به اتفاق آراء تصویب شده است و از اختیار و اعتبار شورا محفاظت کنید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
امید
|
Germany
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
تنها جواب دندان شکن در صورت تصویب قطعنامه
همه پرسی از ملت برای
1 - خروج از ان پی تی
2- ساخت بمب هایی اتمی
3- ضربه زدن به منافع انها به هر صورت و هر فرصتی

فقط به این صورت مردم حاضر به همکاری و تحمل فشاره ها بیشتری هستند.
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ