کد خبر: ۷۴۵۷۱۹۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۴۵۷۱۹۰

۳ هزار دستگاه تبلت برای دانش آموزان خوزستانی و محروم از شبکه شاد خریداری شده تا به دست آنها برسد، اما چگونه شناسایی و دستگاه‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد؟

محمد صادق کریمی کیا، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، در خصوص شناسایی دانش آموزان مناطق محروم و خریداری تبلت برای این دست از محصلان توضیحاتی ارائه کرد.

او با برشمردن این نکته که خوزستان تنها استانی است که با خرید این تعداد از تبلت وارد فاز حمایت از دانش آموزان مناطق محروم شده است، افزود: تاکید ما تهیه ۳ هزار تبلت بدون کم و کاست است.

کریمی کیا با بیان اینکه تقریبا تهیه و تامین اعتبار انجام شده است، اظهار داشت: با همکاری مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از ۴۰ ناحیه آموزش و پرورش استان، اطلاعات اولیه دانش آموزانی که بنا بر محرومیت نتوانسته بودند از شبکه شاد استفاده نمایند، جمع آوری و شیوه نامه‌هایی تهیه شده تا بتوان تبلت‌های خریداری شده را به دست آنها رساند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان بیان کرد: اما مهم‌ترین مسئله، توزیع تبلت‌ها است که ما در پی عدالت توزیعی هستیم تا دستگاه‌ها به دست افراد مستحق و نیازمند برسند و ملاک‌هایی نیز مانند معدل دانش آموزان، منطقه محروم، ضریب محرومیت مدرسه و سرانه دانش آموزی که برخی از شهرستان‌ها دارا هستند، در نظر گرفته خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به این مسئله که تعداد شناسایی افراد اولیه محروم، بیش از آمار کنونی است، ادامه داد: اما توجه می‌شود تا این تبلت‌ها به نیازمند‌ترین افراد اعطا شود.

محمد صادق کریمی کیا در خصوص وجود مشکلات اینترنت در مناطق محروم و کمتر برخوردار اظهار کرد: ۲ ماه پیش نیز در جلسه آموزش و پرورش استان خوزستان با مجموعه مخابرات مصوباتی گذاشته شد تا در مکان‌هایی که ضعف شبکه وجود دارد، برطرف شود.

پیشتر استانداری خوزستان از تهیه و توزیع ۳ هزار تبلت برای دانش آموزان خوزستان و پخش این دستگاه‌ها میان محصلان مناطق محروم که نتوانستند از شبکه شاد استفاده نمایند، اطلاع داده بود.

انتهای پیام/ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ