کد خبر: ۷۴۵۸۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
کد خبر : ۷۴۵۸۵۲۰

مسئول کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نیشابور گفت: ۵۳ درصد روستاییان و عشایر نیشابوری تحت حمایت و پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند.

۵۳ درصد روستاییان و عشایر نیشابوری تحت پوشش بیمه

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی احیائی، مسئول کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نیشابور گفت: ۴۰۶ نفر بیمه شده  از صندوق بیمه اجتماعی مددجویان کمیته امداد و ۱۴۰ نفر از مددجویان بهزیستی هستند. این صندوق زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

او افزود: ۲ هزار ۲۸۱ خانوار تحت پوشش تاکنون مبلغی بالغ بر ۲۲۸ میلیارد ریال دریافت کرده اند.

مسئول کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی نیشابور ادامه داد: از این تعداد حدود یک هزار ۱۱۱ خانوار از بازنشستگی پیش از موعد و یک هزار ۱۷۰ خانوار از مستمری فوت و از کار افتادگی بهره‌مند هستند.

احیائی بیان کرد: مزایای صندوق شامل مستمری از کارافتادگی و فوت ومستمری پیری است، که افراد روستایی مستقر در روستا‌ها و عشایرمی‌توانند با هر نوع رشته شغلی عضو صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر شوند.

او تصریح کرد: شرایط سنی عضویت در صندوق اجتماعی بیمه روستاییان و عشایر حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال می‌باشد و بیمه شدگان می‌توانند حق بیمه خود را به صورت سالیانه و اختیاری پرداخت کنند.

مسئول کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی نیشابور تاکید کرد: نیشابور دومین رتبه درخصوص جمعیت مشمول بیمه شده را در استان خراسان رضوی را داراست، که علاوه بر روستائیان و عشایر، قالیبافان، زنبورداران، مشاغل حوزه صنایع دستی، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنین شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی و رانندگان حمل بار ومسافر برون شهری در روستا و شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر می‌توانند از مزایای این صندوق استفاده کنند.
 
 
انتهای پیام//ر.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ