کد خبر: ۷۴۹۵۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
کد خبر : ۷۴۹۵۶۸۴

چه تعداد دانش آموز در خراسان رضوی مبتلا به کرونا شده اند؟

معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت:آماری از ابتلای قطعی دانش‌آموزان یا معلمان نداریم، زیرا مقرر کرده‌ایم که اگر دانش‌آموز یا معلمی حداقل علائم را نشان دهد یا خودش در قالب خوداظهاری، کسالتش را اعلام کند، حق ورود به مدرسه را نخواهد داشت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، صفدر سلطانی معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: با شروع سال تحصیلی امسال مدارس، نظارت‌های مداوم و تشدید رعایت تمام دستورالعمل‌های ابلاغی مقابله با کرونا را انجام داده‌ایم و خوشبختانه تاکنون نیز موفق بوده‌ایم.

او  درباره آمار احتمالی مبتلایان به کرونا در بین دانش‌آموزان و معلمان خراسان رضوی  افزود: آماری از ابتلای قطعی دانش‌آموزان یا معلمان نداریم، زیرا مقرر کرده‌ایم که اگر دانش‌آموز یا معلمی حداقل علائم را نشان دهد یا خودش در قالب خوداظهاری، کسالتش را اعلام کند، حق ورود به مدرسه را نخواهد داشت. اما برای اعلام جزئیات دقیق باید از اداره بهداشت استعلام جدیدی بگیریم و به اطلاع رسانه‌ها و مخاطبان آموزش‌وپرورش برسانیم.

معاون سلامت و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی درباره رعایت اصول بهداشتی در ۲ هفته‌ای که از آغاز سال تحصیلی می‌گذرد، ادامه داد: میانگین رعایت اصول  بهداشتی در مدارس سراسر کشور براساس آخرین اعلام وزارت آموزش‌وپرورش ۸۰ درصد است که این آمار در استان ما باتوجه‌به بازدید‌های میدانی و دریافت روزانه فرم‌های پایش سلامت و بهداشت محیط تا ۸۲ درصد می‌رسد.

سلطانی بیان کرد: تمام دانش‌آموزان، معلمان، کارکنان اداری مدارس و اولیا و خانواده دانش‌آموزان موظف‌اند هر ۲ هفته یک‌بار اطلاعات درمانی و تغییرات بدنی احتمالی خود را در سامانه SALAMAT.ORG ثبت کنند تا کارشناسان بهداشت و درمان در جریان سلامتی آنان قرار گیرند.


بیشتر بخوانید


او درباره مدارس مناطق محروم، مدارس روستایی و نواحی پرجمعیت تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی در مدارس روستایی به‌دلیل نفرات کم و محیط بزرگ‌تر، بسیار دقیق انجام می‌شود. اما عمده نگرانی ما حاشیه شهر مشهد است که پرجمعیت‌ترین منطقه از حیث دانش‌آموز است و با آنکه حضور دانش‌آموزان اختیاری می‌باشد، کسانی هم که حضوری به مدرسه می‌روند را به ۲ کد آموزشی تقسیم کرده‌ایم و سرانه بهداشت فردی و محیطی این مناطق را به دوبرابر رسانده‌ایم که مشکلی رخ ندهد.

انتهای پیام// ف.غ
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر