کد خبر: ۷۵۰۸۶۲۳
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
کد خبر : ۷۵۰۸۶۲۳
گروه : زنجان » زنجان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از کسب رتبه دوم کشوری قلم زنی روی مس توسط کودک کار زنجانی در مسابقات فرهنگی هنری مدارس خبرداد.

کسب رتبه دوم مسابقات کشوری قلم زنی توسط کودک کار زنجانی

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، محمدی مدیرکل بهزیستی استان زنجان از کسب رتبه دوم کشوری قلم زنی روی مس توسط کودک کار زنجانی در مسابقات فرهنگی هنری مدارس خبرداد و گفت:توانمند سازی، کشف و پرورش استعداد‌های این کودکان از اهداف بهزیستی و مراکز حامی کودکان کار است.
 
او با اشاره به فعالیت یک مرکز حمایتی _آموزشی کودکان کار در زنجان گفت: با شروع سال تحصیلی جدید ۱۲۵ کودک کار از لوازم التحریر به ارزش ۹۵ میلیون ریال که توسط خیرین جمع آوری شده بهره‌مند شدند و با تعاملات صورت گرفته با مدارس، اغلب کودکان به صورت رایگان یا با کسر مبلغی از هزینه تحصیلی مشغول به تحصیل شدند.

محمدی  هدف از ساماندهی کودکان کار را توانمندسازی این کودکان و کاهش آسیب‌های ناشی از آن عنوان کرد و گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای برای کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها که به فعالیت‌های فنی ‌و حرفه‌ای علاقه‌مند هستند در نظر گرفته شده است تا همزمان با تحصیل به اشتغال‌زایی آن‌ها در خانه نیز کمک شود.

او رفع موانع تحصیل کودکان کار را از فعالیت‌های مستمر بهزیستی برشمرد و افزود: بازماندن از تحصیل و عدم کسب مهارت‌های لازم جهت رشد و ارتقا در بزرگسالی از عواملی است که منجربه تهدید آینده این کودکان می‌شود و آن‌ها در آینده در معرض آسیب و خطر بیکاری یا بهره وری پایین در کار و در معرض بکارگیری در شغل‌های نامطمئن قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی زنجان  با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کودکان کار دارای خانواده هستند، ادامه داد: این کودکان به روش‌های مختلفی، چون شناسایی تیم مرکز حمایتی آموزشی، خودمعرف، تیم‌های سیار از طریق اورژانس اجتماعی، مراجع قضایی و انتظامی و یا مردم در مراکز حمایتی بهزیستی پذیرش می‌شوند و به آنان خدمات مختلف روان شناسی، روانپزشکی، مددکاری، بهداشتی، درمانی، آموزشی و حمایتی ارائه می‌شود.

محمدی ادامه داد: بهزیستی در تلاش است جهت بهبود وضعیت معیشتی خانواده کودکان کار و خیابانی کمک‌های موردی، جهت توانمندسازی و ایجاد شرایط اشتغال برای سرپرست خانواده، از اشتغال کودکان برای تأمین نیاز‌های خانواده ممانعت به عمل آورد.

این مسئول تاکید کرد: در راستای حمایت از کودکان کار، طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) از سال ۹۵ به صورت سالانه با هدف ترغیب و تشویق خانواده‌ها برای ادامه تحصیل اجرا می‌شود و ما تلاش می کنیم با تامین بخشی از نیاز‌های آموزشی و تحصیلی گامی در راه رفع موانع ادامه تحصیل این کودکان برداریم.
 
 
انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر