کد خبر: ۷۵۰۹۲۱۳
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
کد خبر : ۷۵۰۹۲۱۳
گروه : مرکزی » اراک
مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد؛

سردار طهرانی مقدم گفت: شهید حسن طهرانی مقدم ایران اسلامی را به قدرت ششم موشکی در دنیا تبدیل کرد و مقدمه این کار از سوی جهاد سازندگی شکل گرفت.

قدرت ششم موشکی ایران در دنیا با مدیریت جهادی رخ داد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، سردار محمد طهرانی مقدم مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و از فرماندهان ارشد هشت سال دفاع مقدس در مراسم تجلیل از رزمندگان جهادگر استان مرکزی گفت:شهید حسن طهرانی مقدم ایران اسلامی را به قدرت ششم موشکی در دنیا تبدیل کرد و با مدیریت جهادگونه همراه با ایثار و از خود گذشتگی توانست اقدامات بسیار بزرگی را انجام دهد و این ویژگی‌ها سبب شد نام او برای همیشه در ذهن‌ها ماندگار باشد.

سردار محمد طهرانی افزود: شروع ساخت موشک‌های اقتدار آفرین در ابتدای انقلاب اسلامی از مجموعه‌های تحقیقاتی جهاد سازندگی شروع شد و اگر امروز می‌گوییم به قدرت برتر موشکی دست پیدا کردیم و خودمان را در حوزه فضا برتر می‌دانیم به برکت مجاهدت‌های جهادگران و شهدای جهاد است که این کار ارزشمند را شروع کردند.

او اضافه کرد: سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس بن بست شکن بودند و عنوان سنگر سازان بی سنگر که از سوی حضرت امام (ره) برای آن‌ها نامگذاری شد کاملا حکیمانه و مدبرانه بود که امروز باید عمق این کلام را بهتر تبیین کنیم.

سنگر سازان بی سنگر اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: سنگر سازان بی سنگر از اولین افرادی بودند که اقتصاد مقاومتی را در دفاع مقدس عملیاتی کردند و با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و توان خود رزمندگان نقش آفرینی بسیار گسترده‌ای انجام دادند که سبب خیرات و برکات فراوانی شد.

او ادامه داد: سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس اقداماتی انجام دادند که از نظر مهندسی و فنی شاهکار‌های بزرگی بود و امروز بسیاری از نخبگان دنیا مشتاق این هستند این اقدامات و خالق آن‌ها را از نزدیک ببینند.

سردار محمد طهرانی مقدم بیان کرد: امروز پیشکسوتان جهاد سازندگی دنیایی از تجربیات عملیاتی و آموزه‌های ارزشمند دارند که باید به خوبی از آن‌ها استفاده کرد چراکه سنگر سازان بی سنگر در حوزه پشتیبانی جنگ نقش محوری داشتند.

او گفت: سنگر سازان بی سنگر بی صدا و مظلومانه در دفاع مقدس خدمت رسانی می‌کردند و استان مرکزی هم در این خصوص جهادگران زیادی داشت که نقش محوری داشتند که یکی و خاطر همه این عزیزان را گرامی می‌داریم.

شهید حسن طهرانی مقدم خدمات گسترده‌ای را پایه گذاری کرد

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بعد از تشکیل جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب حاج حسن طهرانی مقدم اولین مسئولین جهاد سازندگی در شمال کشور بودند که خدمات گسترده‌ای را از همان ابتدا پایه گذاری کرد.

او تاکید کرد: مقام معظم رهبری تاکنون سه بار در بیت شریف شهید حسن طهرانی مقدم تشریف فرما شدند که در یکی از این دیدار‌ها دو نکته بسیار مهم یادآور شدند که ما آن‌ها را درس مهمی می‌دانیم.

سردار محمد طهرانی مقدم تصریح کرد: همچنین ایشان در خصوص شهید طهرانی مقدم فرمودند ایشان به هیچ عنوان دلبستگی مادیات نداشتند و کار‌ها و اقدامات ایشان تنها در جهت رضایت خداوند بود که این درس بسیار بزرگ دیگری از سیره و رفتار شهید طهرانی مقدم است که باید مورد توجه باشد.

او اضافه کرد: اگر امروز اسمی از شهدا می‌آوریم باید راه و سیره آن‌ها را با قدرت ادامه دهیم و مهمترین ویژگی شهدا عدم وابستگی آن‌ها به مادیات بود و شهدا تنها برای کسب رضای الهی و، ولی گام برداشتند و همین ویژگی سبب شد که جزء بندگان مخلص خداوند باشند.

به گفته رهبری حاج حسن طهرانی مقدم یک انسان کاملا متعهد بودند

مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید کردند حاج حسن طهرانی مقدم یک انسان کاملا متعهد بودند که هر قولی را دادند به موقع عمل کردند و این برای شرایط امروز یک درس مهمی است.

او گفت: آن چیزی که امروز از امنیت پایدار و اقتدار روز افزون در کشور داریم برگرفته از خون شهدا و مجاهدت‌های رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که باید قدر آن را بدانیم.

سردار محمد طهرانی مقدم بیان کرد: نقش آفرینی جهاد سازندگی در دفاع مقدس و خصوصا در عملیات والفجر ۱۰ که با احداث جاده تاریخی در ارتفاعات انجام شد نقشی بی دلیل است برای اینکه این منطقه به طور ویژه از سوی دشمنان رصد میشد و یکی از مهمترین نقاطی بود که جهادگران سنگرسازان بی سنگر نقش آفرینی مهمی در آن داشتند.

او ادامه داد: استان مرکزی در دفاع مقدس یک استان پیشتاز و ممتاز است که عملکرد بسیار درخشانی را برای خود به یادگار گذاشته و حقیقتا شهدا و رزمندگانی در استان مرکزی وجود دارند که نقش آن‌ها در دفاع مقدس فراموش نشدنی است.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر