کد خبر: ۷۵۰۹۴۳۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
کد خبر : ۷۵۰۹۴۳۷
گروه : مرکزی » اراک

مراسم اختتامیه طرح ولایت دانشجویان استان مرکزی در اراک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  در مراسمی طرح ولایت دانشجویان استان مرکزی در اراک پایان یافت.

ابراهیم پوراسماعیل مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی در این مراسم اختتامیه گفت: طرح ولایت سال ۹۹ را از اسفند ماه در استان مرکزی با کمک دانشجویان آغاز کردیم و محدودیت‌های بیماری کرونا باعث نشد کار متوقف شود.

پوراسماعیل افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده در سازمان بسیج دانشجویی کشور و اعلام آمادگی‌ها در ۴ استان مرکزی، تهران، قم و یزد طرح ولایت برگزار شد که در استان مرکزی این طرح به شکل حضوری و با رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

او اضافه کرد: با تبلیغات موثری که در بستر فضای مجازی انجام شد در ابتدای کار بیش از ۵۵۰ دانشجو ثبت نام کردند که ۳۵۰ نفر آن‌ها به مرحله مصاحبه راه یافتند و در پایان ثبت نام ۶۵ نفر نهایی شد که در طی ۲۰ روز بیش از ۱۵۰ ساعت آموزش تخصصی فراگرفتند.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی بیان کرد: در اجرای این طرح اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها کمک‌های خوبی ارائه دادند و بیش از ۱۵ استاد تخصصی هدایت کار آموزش را بر عهده داشتند.

او ادامه داد: در طرح ولایت دانشجویی ۸ کمیته فرهنگی، پشتیبانی، پدافند زیستی، اموزش، مالی، رسانه، ارزیابی و نظارت فعال بودند و همچنین کانون دانش آموختگان طرح ولایت با هدف استمرار کار آموزشی و تربیتی در استان مرکزی راه اندازی شد و امیدواریم بتوانیم این کار ارزشمند را ادامه دهیم.

پوراسماعیل تصریح کرد: خوشبختانه امروزه جوانان دانشجو حرکت‌های خوبی بر مبنای جهاد علمی و فرهنگی در دانشگاه‌ها انجام می‌دهند که لازمه اثربخشی و ماندگاری این حرکت‌ها جلوگیری از انحراف در مسیر است که طرح ولایت به خوبی می‌تواند جوانان را از انحرافات نجات دهد.

او اظهار کرد: طرح ولایت یک درخت بابرکت و با عظمتی است که روز به روز تقویت و رشد پیدا می‌کند و خوشبختانه امروز به یک دوره عمیق معرفتی برای رشد و تعالی دانشجویان تبدیل شده و هر روز شاهد این هستیم دانشجویان زیادی برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی گفت: در طی این سال‌ها دوره‌های تربیتی و آموزشی طرح ولایت افسران و سفیران جوان زیادی را تربیت کرده که در برابر با تبلیغات و جنگ فرهنگی دشمنان به خوبی نقش آفرینی می‌کنند.

او اضافه کرد: اگر امروز در گام دوم انقلاب اسلامی می‌خواهیم به سمت ساخت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم باید بر مسئله خودسازی اهمیت زیادی دهیم چراکه اگر خود را بسازیم قطعا در تربیت دیگران نیز موثر خواهیم بود.

پور اسماعیل تصریح کرد: طرح ولایت زمینه‌ای برای تحقق تمدن نوین اسلامی آن هم به دستان با کفایت جوانان انقلابی ایران اسلامی است و اگر مقام معظم رهبری و بزرگانی، چون آیت الله مصباح بر روی این طرح عمیق فرهنگی تاکید دارند به دلیل این شاخصه مهم است.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر