کد خبر: ۷۵۰۹۶۹۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
کد خبر : ۷۵۰۹۶۹۷
گروه : فارس » شیراز

کارآفرین شیرازی با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان کاشت زعفران را شروع کرده است و امروز با تلاش و پشتکار به درآمد سالانه ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مقام معظم رهبری آمادگی کشور برای جهش و فشار اقتصادی دشمنان را دو دلیل اساسی‌ای دانسته‌اند که ثابت می‌کند که ایران بیش از هر دوره دیگر به کار و کارآفرینی احتیاج دارد.

این سخن مقام معظم رهبری کنار نام‌گذاری سال‌ها با عناوین اقتصادی و تولید نشان از اهمیت توجه به این مقولات به‌ویژه کارآفرینی دارد، در همین راستا جوان ۳۱ ساله استان فارسی با توجه به شرایط اقلیمی از سال ۹۳ کاشت زعفران را آغاز کرده است و در زمان حاضر درآمد میلیونی دارد.

احمدرضا جعفری کارآفرین شیرازی که در سال ۹۵ موفق به ثبت شرکتی در زمینه زعفران شد، او می‌گوید که تاکنون برای بیش از هزار نفر اشتغال‌زایی کرده است که از این تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر اقدام به کشت این محصول کردند.

این جوان که در صادرات نیز دستی دارد، گفت: صادرات این شرکت به دو صورت انجام می‌شود؛ یکی در بخش ارسال پیازچه و دیگری محصولات تولیدشده که به استان‌های کشور و خارج از کشور صادر می‌شود.

این کارآفرین شیرازی به اهداف خود در کارآفرینی اشاره کرد و اظهار داشت: صادرات محصول به بازار‌های خارجی برای مردم و کشور ارزآوری خوبی به‌دنبال دارد همچنین در بحث داخلی نیز به ترویج کاشت زعفران توجهی ویژه داشته‌ایم.

جعفری با اشاره به واسطه‌گری در صنعت فروش زعفران و سود ۸۰ درصدی که نصیب واسطه‌ها می‌شود، گفت: این موضوع از موارد آسیب صنعت کشت و فروش زعفران است که تولیدکننده را از ادامه کار ناامید می‌کند.

این جوان ۳۱ ساله راجع به مشکلات پیش‌ِروی کارآفرینان نیز گفت: مجوز گرفتن در بخش تولید و صادرات مشکلات بسیاری را برای تولیدکننده ایجاد کرده هرچند بسیج سازندگی تلاش‌هایی برای رفع مشکلات تولیدکننده‌ها داشته است.

این کارآفرین شیرازی سرمایه اولیه خود را برای شروع کار ۱۰ میلیون تومان عنوان می‌کند که امروز با تلاش و پشتکار به درآمد سالانه ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

جعفری در ادامه به افرادی که قصد کارآفرینی دارند توصیه می‌کند که به‌سراغ مشاغلی بروند که بازدهی بسیار بالایی داشته باشد و کمترین وقت را از آن‌ها بگیرد چرا که همیشه باید به‌دنبال کار و ایده‌های بزرگ رفت.

این کارآفرین شیرازی با اشاره به اهمیت بحث آموزش عنوان کرد که به ۳۰۰ نفر در زمینه کاشت زعفران آموزش داده است که امروز مشغول به فعالیت هستند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر