کد خبر: ۷۵۰۹۷۵۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
کد خبر : ۷۵۰۹۷۵۳
گروه : کرمان » کرمان

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: نهاد «مکتب راهیان حاج قاسم سلیمانی» با همکاری آموزش و پرورش راه اندازی شده است و آمادگی پذیرش روزانه یک هزار نفر را در این مکتب داریم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در دیدار مدیر کل و شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان با وی، بر ترویج مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در مدارس تاکید کرد.

او از برگزاری مراسم دهه شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد و گفت: آموزش و پرورش باید در این مراسم نقش پر رنگی داشته باشد.

سردار معروفی با تاکید بر توجه ویژه به معیشت فرهنگیان، افزود: معلمان در شرایط فعلی کرونایی با تحمل سختی‌ها در راستای پرورش فرزندان این مرز و بوم تلاش می‌کنند، پس نباید دغدغه مالی داشته باشند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به رسالت فرهنگی سپاه و آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور است و اگر گیری در جامعه وجود دارد باید آن را در زیربنا جست و جو کرد و به زیرساخت‌ها نیز باید توجه ویژه و اصولی شود.

سردار معروفی به بیان نقش آموزش و پرورش در آگاهی بخشی به افراد جامعه پرداخت و افزود: اگر انسان در دین، اخلاق و علم آگاه‌تر شود، نتیجه آن خلق انسان‌هایی مثل حاج قاسم سلیمانیست که در مکتب مدرسه تعلیم یافته است.

او تصریح کرد: مدارس الگو ساز هستند و باید در راستای تربیت انسان‌هایی الگو و ستاره گام بردارند.

سردار معروفی گفت: شهیدحاج قاسم سلیمانی در جهان ستاره و الگوی عملی ملت هاست که در مدرسه و آموزش و پرورش، پرورش یافته و امروز جامعه بشری تشنه مکتب این شهید بزرگوار است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: دشمن قدرت گرفتن ذره‌ای از خاک ما را ندارد، پس باید مواظب باشیم جهاد، شهادت و مقاومت را که بال‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند را از ما نگیرد.

سردار معروفی تاکید کرد: آموزش و پرورش پایه و اساس تربیت انسان‌هایی متعهد و کارآمد در کشور است و پایه‌های اصلی انسان در طراز جمهوری اسلامی در این دستگاه مهم و زیرساختی بنا نهاده می‌شود.

او تصریح کرد: در کنار آموزش و پرورش هستیم و با همکاری این نهاد راهیان مکتب حاج قاسم را در استان راه اندازی کرده ایم و آمادگی پذیرش روزانه یک هزار نفر را در این مکتب داریم.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر