کد خبر: ۷۵۲۰۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
کد خبر : ۷۵۲۰۳۶۳
نعیم جاوید، مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول:

سیم کارت انارستان رایگان است/ تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی روی بسته‌های مکالمه و اینترنت

شرکت همراه اول برای استفاده دانش آموزان ایرانی از اینترنت پاک، طرحی را به نام انارستان راه اندازی کرد.

.به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از ورود اینترنت و گسترش آن در کشور ما، وجود گوشی‌های هوشمند، اینترنت همراه و خانگی؛ دسترسی به محتوا‌های متنوع و فراوان به سادگی آب خوردن است و تنها کافی است کلمه‌ای را در گوگل جستجو کنید تا دنیایی از اطلاعات پیش روی شما قرار بگیرد.

خیلی از این محتوا‌ها و سایت‌های نمایش داده شده مشکلات اخلاقی و آموزه‌های مغایر با فرهنگ ما دارند و قشر کودک و نوجوان تنها با استفاده از یک کلیلک به آن‌ها می‌رسند. چند سالی است شرکت همراه اول با راه اندازی طرحی به نام انارستان، اینترنت را برای کودکان و نوجوانان بستر امن‌تری کرده تا خیال خانواده‌ها از فرزندانشان هنگام استفاده از اینترنت راحت باشد. این سیم‌کارت‌ها با پیش شماره اختصاصی ۰۹۹۴ عرضه می‌شوند. طرح انارستان اینترنت پاک را ارائه می‌دهد و مزایای بسیاری دارد، مانند محتواهای درسی و علمی، چندین عنوان کتاب و فیلم آموزشی و ....

با مهندس نعیم جاوید، مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول، به گفتگو نشستیم تا از کم و کیف این طرح بیشتر بدانیم. در ادامه می‌توانید متن مصاحبه نعیم جاوید با خبرنگار دنیای ارتباطات باشگاه خبرنگاران جوان را بخوانید.


طرح رایگان انارستان

آقای جاوید از طرح انارستان بیشتر بگویید.

طرح انارستان چندین سال است که از سمت همراه اول ارائه شده و سیم کارتی را مناسب برای رده سنی ۶ تا ۱۸ سال دارد، خرید و فعالسازی این سیم کارت رایگان و اینترنت آن دوستدار کودک و نوجوان است و بچه‌ها را به اینترنت امن داخلی متصل می‌کند و طرح‌هایی هم برای دانش‌آموزان دارد. این سرویس نتیجه شراکت همراه اول و بخش خصوصی است که از زمان شروع طرح تا امروز حدود سه میلیون سیم کارت واگذار شده و با استقبال خوبی از طرف خانواده‌ها رو به رو است.

نحوه خرید و فعالسازی این سیم کارت چگونه است؟

والدین می توانند با ارسال عدد ۲۲۰ به شماره ۳۰۰۰۶۸۶۰ کد فعالسازی را دریافت و همراه مدارک هویتی خود و فرزندشان به دفاتر همراه اول مراجعه و سیم کارت انارستان را دریافت و فعال کنند.

اگر نوجوان ۱۳ یا ۱۴ ساله‌ای با مدارک شناسایی والد به دفاتر برود و تقاضای سیم کارت داشته باشد، سیم کارت به او داده می‌شود؟

خیر، فقط سیم کارت فقط به والدین تحویل داده می‌شود.

این سیم کارت بعد از ۱۸ سالگی به نام خود فرزند می‌شود و به سیم کارت معمولی تغییر می‌کنند و آیا قابل انتقال به غیر یا فروش است؟

چون در کشور ما افراد زیر ۱۸ سال، سیم کارتی به نامشان ثبت نمی‌شود سیم کارت انارستان از موقع خرید تا ۱۸ سالگی به نام یکی از والدین است و بعد از آن به نام خود شخص می‌شود که قابل انتقال به غیر و فروش هم هست.

تعرفه‌ای مشابه با سیم کارت معمولی

تعرفه ارسال پیامک و مکالمه در این سیم کارت چقدر است؟

تعرفه‌های سیم کارت‌های انارستان عادی و مشابه سیم کارت اعتباری معمولی همراه اول است، ولی بسته‌های ویژه مشترکین برای این نوع سیم کارت داریم که اگر بسته را فعال کنند می‌توانند از تخفیف برای ارسال پیامک و مکالمه بهره ببرند که میزان این تخفیف در بسته‌های اینترنتی حدود ۴۰ درصد و بسته‌های مکالمه و پیامک حدود ۲۰ درصد است.

حضور امن کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

حضور امن کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

سیم کارت انارستان رایگان است/ تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی روی بسته‌های مکالمه و اینترنت

سیم کارت انارستان رایگان است/ تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی روی بسته‌های مکالمه و اینترنت

 

تبدیل سیم کارت معمولی به انارستان با شماره گیری کد مخصوص


اگر خانواده‌ای سیم کارت عادی همراه اول داشته باشد، ولی بخواهد همین امکانات طرح انارستان را روی سیم کارت معمولی داشته باشد امکان پذیر است؟

همان‌طور که پیش‌تر وزیر ارتباطات گفته بود، طرحی را برای والدینی که می‌خواهند گوشی همراه خود را به فرزندشان بدهند و خیالشان از فرزندشان هنگام استفاده از اینترنت راحت باشد بزودی راه اندازی می‌کنیم که والدین با گرفتن کد ستاره مربع دسترسی به اینترنت را محدود می‌کنند و بعد دوباره با گرفتن کد اینترنت به حالت عادی باز می‌گردد. حجم دیتای مصرفی هنگامی که اینترنت محدود شده با حجم مصرفی اینترنت عادی یکی است.

سبد محصولات

سبد محصولات طرح انارستان چیست؟ و آیا استفاده از این طرح‌ها رایگان است؟

این محصولات همگی محصولات ارزش افزوده انارستان هستند و چیزی شبیه به بقیه سرویس‌های اشتراکی، قیمت‌های خاص خودشان را دارند و بسته به اینکه مشترک از چه سرویسی استفاده می‌کند هزینه متفاوتی باید پرداخت کند.

برنامه‌ها و محصولات انارستان روی سیم کارت نصب هستند یا باید دانلود کنند؟

خیر، روی سیم کارت نصب نیستند و مشترکین می‌توانند با مراجعه به سایت انارستان آن‌ها را دانلود و استفاده کنند. بعضی از این برنامه‌ها هزینه دارند که این هزینه بسته به صلاح دید سازنده و ارائه دهنده متفاوت است. همه محصولاتی که در سایت انارستان معرفی شده اند در دسترس و قابل استفاده هستند.

انارستان

این امکاناتی که ذیل سبد محصولات نام برده شده اند روی همان سیم کارت ارائه می‌شوند؟

تنها سرویس دیجیتون قابل ارائه بر روی سیم‌کارت‌های انارستان است و اشتراک آن برای انارستانی‌ها رایگان است.

آیا جایی از سیم کارت های تین تاک و رومانت صحبت شده، تفاوت این سیم کارت ها با طرح انارستان چیست و سرنوشت این سیم کارت ها به کجا رسیده است؟

سیم‌کارت‌های تین‌تاک مربوط به سیم‌کارت‌های انارستان نیستند و اطلاعاتی از این سیم‌کارت در این بخش موجود نیست. در مورد رومانت لازم به اطلاع‌رسانی است که این سرویس موتور جستجوی کودک و نوجوان انارستان بوده است و در حال حاضر موجود نیست.

 

سیم کارت انارستان رایگان است/ تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی روی بسته‌های مکالمه و اینترنت

گفته شده که سایت‌های محدود روی این سیم کارت فعال هستند، چه سایت‌هایی هستند؟

لیستی از سایت‌هایی داریم که روی سایت انارستان منتشر شده و ۵۰۰ تا ۶۰۰ سایت روی این اینترنت باز هستند. برخی از سایت‌ها فقط قسمتی از سایت باز است.


بیشتر بخوانید


انارستان امکانی برای دور زدن ندارد

با اینترنت این سیم کارت، استفاده از جستجوگر‌های گوگل و یاهو امکان پذیر است؟

خیر.

آیا امکان نصب فیلترشکن روی سیم کارت انارستان وجود دارد؟

خیر، روی این سیم کارت به دلیل اینکه برای کودکان و نوجوانان است امکان نصب فیلترشکن نیست.

انارستان و اتباع بیگانه

آیا سیم کارت انارستان به اتباع بیگانه هم تعلق می‌گیرد؟

خیر این سیم کارت فقط برای دانش آموزان ایرانی است.

طبق گفته‌های شما این سیم کارت برای دانش آموزان ۶ تا ۱۸ است، ما داخل کشور اتباع سایر کشور‌ها را هم داریم، چرا این دانش آموزان نمی‌توانند از اینترنت دوستدار کودک و نوجوان استفاده کنند؟

ما یک سری محدودیت‌های رگولاتوری داریم، ما برای اتباع سیم کارت‌های مخصوص خودشان را داریم و آنها هر زمانی با شماره گیری کد ستاره مربعی که قبلا گفته شد، می‌توانند اینترنت معمولی را به اینترنت پاک تغییر دهند.

استفاده از شبکه شاد با این سیم کارت رایگان است؟

بله، استفاده از شبکه شاد برای همه اپراتور‌ها و شبکه‌های اینترنتی رایگان است.

دیگر محصول انارستان، نارتب

وزیر ارتباطات در صحبتی گفته بود که والدین می‌توانند با خرید تبلت دانش آموزی نظارت بیشتری روی استفاده فرزندشان از اینترنت داشته باشند، این تبلت دانش آموزی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

مجموعه انارستان تبلتی را با نام نارتب تولید و عرضه کردند که تولید ایران است. با این تبلت‌ها از اینترنت خانگی و سیم کارت هم می‌شود استفاده کرد که هنگام استفاده از سیم کارت معمولی یا اینترنت خانگی، اینترنت بدون محدودیت است و خانواده‌ها می‌توانند با امکان شخصی سازی که روی تبلت نصب است، امکان استفاده فرزندشان از اینترنت را محدود کنند.

 

سیم کارت انارستان رایگان است/ تخفیف ۲۰ تا ۵۰ درصدی روی بسته‌های مکالمه و اینترنت

حال باید دید با وجود این طرح و طرح‌های دیگر آیا نظارت روی استفاده کودکان و نوجوانان بیشتر می‌شود یا باز هم استفاده آن‌ها از اینترنت نامحدود است؟ البته که خانواده‌ها باید با فرهنگ سازی استفاده از اینترنت و نظارت روی محتوایی که فرزندشان به آن دسترسی دارد، بیشتر تلاش کنند تا شاهد جرم و جنایت و سوء استفاده از افراد زیر ۱۸ سال در فضای مجازی نباشیم.

گزارش از مائده زمان فشمی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
محمد امین
|
United Kingdom
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
من همراه اولم شادم رایگان نیست اصلا روزانه دو گیگ اینترنت، مصرف میکنه مخصوصا روزایی که معلمان پخش زنده میزاره من حالا چیکار کنم چجوری شادم رو رایگان کنم
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
کمتردروغ تحویل مردم بدین فقط تبلیغ الکی من برافرزندم سیم کارت انارستان گرفتم بعدازدوهفته دوندگی فعال شداینقدرسرعت پایین بودکه حتی یک عکس رادانلودنمی کردمجبورشدم سیم کارت معمولی تهیه کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سلام
لطفا پیگیری کنید چرا سایت مربوط به اینترنت هدیه معلمان بسته است و امکان ثبت نام برای معلمانی که این سهمیه را دریافت نکرده اند وجود ندارد.
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
من انارستانی ام ولی شادم رایگان نیست:/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر