کد خبر: ۷۵۲۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
کد خبر : ۷۵۲۷۵۷۵

طرفداران رئیس جمهور کنونی آمریکا شبکه اجتماعی توئیتر را متهم به هواداری از رقیب انتخاباتی او کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی و نامزد جمهوری‌خواه آمریکا در انتخابات ماه نوامبر (۱۳ آبان) سال جاری، شبکه اجتماعی توئیتر را متهم به طرفداری از «جو بایدن» رقیب دموکرات او، کردند.

سیاستمدارانِ حامی دونالد ترامپ اقدام توئیتر برای تعلیقِ دسترسی به حساب کارزار انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا را مداخله در انتخابات دانستند. به اعتقاد آن‌ها این تعلیق که پس از انتشار مطلبی علیه جو بایدن و پسرش «هانتر» انجام گرفته است به نوعی طرفداری از نامزد دموکرات آمریکاست.

روز پنج‌شنبه توئیتر اعلام کرد، پیام کارزار انتخاباتی ترامپ که در آن بایدن را «دروغگو» عنوان کرده و همچنین ویدئویی از این ستاد را که از تجارت پسر او در اوکراین صحبت می‌کند، سیاست‌های این شبکه اجتماعی را نقض کرده و به همین دلیل دسترسی به این حساب مسدود است.

پیام توئیتر در این باره بدین شرح بود: «حساب کاربری شما تعلیق شده است. تشخیص ما این بوده که این حساب قوانین توئیتر را زیر پا گذاشته و به طور خاص، شما قوانین ما مبنی بر ممنوعیت انتشار اطلاعات خصوصی را نقض کرده‌اید. شما اجازه ندارید بدون اجازه افراد مطالب خصوصیشان را منتشر کنید.»

ستاد انتخاباتی ترامپ در این پیام نوشته بود: ««جو بایدن یک دروغگوست که کشور ما را نابود کرده است.»

این ستاد ویدئویی را نیز منتشر کرده که اطلاعاتی از تجارت هانتر بایدن در اوکراین را بیان می‌کند. این ویدئو اشاره‌ای به مطلبی از روزنامه نیویورک پست داشت.

این رونامه در مقاله‌اش دست به افشاگری از ایمیل‌های هانتر بایدن زده بود که نشان می‌داد او در سال ۲۰۱۵ پدرش را که در آن زمان معاون رئیس جمهور بود، به مدیر ارشدِ شرکت گاز «بوریسما» معرفی کرده است.

«تیم مورتاف»، رئیس بخش روابط عمومی ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به این مسئله در مصاحبه‌ای گفت: «اینکه توئیتر حساب کاربری ستاد ترامپ را تعلیق کند به زبان ساده یعنی مداخله در انتخابات.»

او همچنین گفت: «هواداران و دوستان بایدن در سیلیکون، اخبار منفیِ او را سانسور می‌کنند و این یعنی رأی دهندگان محروم از دسترسی به اطلاعاتند. این همانند کاری است که چین و کوبای کمونیست انجام می‌دهد نه آمریکا»

«تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا، نیز در واکنش به این اقدام آن را «دخالت در انتخابات» و سانسور توصیف کرده است.

ستاد انتخاباتی ترامپ نیز در واکنش به این اقدام گفت برای دور زدن سانسور‌ها متن کامل مقاله نیویورک‌پست را روی وب‌سایتش منتشر کرده است.

شبکه اجتماعی توئیتر نیز برای دلیل اقدام خود گفته که مقاله نیویورک‌پست قوانین این رسانه درباره «مطالب و محتوا‌های هک‌شده» را نقض کرده است.

به گفته مسئولان این شبکه اجتماعی، در سال ۲۰۱۸ با وضع قانونی انتشار هرگونه مطلبی بدون کسب اجازه را ممنوع کرده‌ است.

همچنین به گفته توئیتر چنانچه این پیام حذف شود دوباره این حساب کاربری فعال خواهد شد.

گفتنی است حساب کاربری شخصی «کایلی مک‌اینانی»، سخنگوی کاخ سفید نیز به دلیل انتشار همین مقاله تعلیق شده است.

مک‌اینانی نیز در واکنش به این اقدام توئیتر گفت: «سانسور باید محکوم شود. توئیتر و فیسبوک در چارچوب آمریکا رفتار نمی‌کنند.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر