کد خبر: ۷۵۲۸۴۷۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
کد خبر : ۷۵۲۸۴۷۸

رژیم سعودی و حکام ریاض، که با تکرار "خادم حرمین شریفین" سر جهانیان را به درد آورده‌اند، در امتحان تعامل با اسرای یمنی نشان داده‌اند که از رفتار نبی اکرم (ص) با اسرا درسی نگرفته‌اند.

زمانی‌که خون اسرای یمنی اسلام آل‌سعود را رسوا می‌سازد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جهانیان شاهد ورود اسرای یمنی به صنعا بودند که در چارچوب معامله تبادل اسرا از زندان‌های رژیم سعودی و ائتلاف متجاوز آزاد شدند. اتفاقی که یمنی‌ها آن را پیروزی سیاسی و دیپلماسی جدید قلمداد می‌کنند.

ولی، همیشه این اتفاقات و تحولات پس‌زمینه‌های تاریکی دارد به‌ویژه زمانی‌که یک طرف آن، حکام و رژیم‌های سعودی و امارات باشند. منظورمان از پس‌زمینه‌های تاریک، اعدام گروهی از اسرای یمنی توسط ریاض است که اسامی‌شان در فهرست اسرایی قرار داشت که بایستی در چارچوب همین معامله آزاد می‌شدند. افزون بر این، شمار دیگری از اسرا نیز زیر شکنجه در زندان‌های سعودی شهید شده‌اند.

رژیم سعودی و حکام ریاض، که با تکرار "خادم حرمین شریفین" سر جهانیان را به درد آورده‌اند، در امتحان تعامل با اسرای یمنی نشان داده‌اند که از رفتار نبی اکرم (ص) با اسرا درسی نگرفته‌اند. ۷ اسیر یمنی که در زندان‌های سعودی اعدام شدند ماهیت واقعی این رژیم را که آغشته به خون و کشتار است، برملا کرده و پرده از واقعیت آل سعود که لباس دین را برای سرپوش گذاشتن به انحرافات اخلاقی‌شان پوشیده‌اند، برداشتند.

به نظر می‌رسد که حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم که درباره نحوه برخورد با اسیران سفارش بسیار کرده، به گوش حاکمان سعودی نرسیده است و شاید علمای دینی عربستانی آیه کریمه "و یطعمون الطعام علی حبه مسکینا و یتیما و اسیرا" (و به [پاس]دوستى [خدا]بینوا و یتیم و اسیر را خوراک مى‏ دادند) را نزد حاکمان خود نخواندند، این آیه کریمه تاکیدی روشن بر جایگاه اسیران و حقوق آن‌ها در اسلام است.

در مقابل، اما تمام جهانیان شاهد برخورد یمنی‌ها با اسیران سعودی هستند. حقوق و جان اسیران ائتلاف سعودی نزد یمنی‌ها همواره محفوظ بوده است. به رغم آنکه دستان آن‌ها به خون کودکان و زنان و مردان یمنی آلوده است. یمنی‌ها یک الگوی اسلامی و انسانی ارائه دادند که حاکی از ایمان والای آنهاست؛ و این رفتار یمنی‌ها یادآور حدیث رسول اکرم است که می‌فرمایند: الایمان یمانی و الحکمه یمانیه (یمنی‌ها اهل حکمت و اهل ایمانند). ویدئو‌های بسیاری از اسیران سعودی وجود دارد که در آن از برخورد انسانی و اسلامی یمنی‌ها سخن می‌گویند.

تصویر انسانی که یمنی‌ها طی جنگی که ریاض علیه آن‌ها به راه انداخت، ارائه دادند، واقعیت مردان یمنی را نشان داد. مردانی که رسول اکرم (ص) از آن‌ها به عنوان "بهترین مردان" یاد کرده است. در حالی که ریاض تصویری کاملا غیرانسانی به نمایش گذاشت و اخیرا شماری از اسیران را شکنجه و اعدام کرد.

منبع: العالم

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر