کد خبر: ۷۵۴۲۱۴۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
کد خبر : ۷۵۴۲۱۴۱
گروه : کرمان » کرمان

ساخت انیمیشن برای فرهنگ سازی در حوزه ترافیک

شهردار کرمان گفت: شهرداری کرمان سعی دارد با ساخت کلیپ و انیمیشن و همچنین استفاده از تابلو‌های تبلیغاتی شهری، در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه حمل‌ونقل عمومی و ترافیک، اقدامات مؤثری انجام دهد.


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، در هجدهمین هفته از پویش افتتاح شهرداری کرمان و با شعار هر هفته یک افتتاح مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان به بهره‌برداری رسید.

رییس پلیس راهور استان کرمان راه‌اندازی این مرکز را کمک بزرگی درجهت کاهش تخلفات و حوادث رانندگی دانست و گفت: در این مرکز رصد مسائل ترافیکی و اِعمال قانون، به‌صورت آنلاین انجام می‌گیرد و در حوزه استعلام‌ها نیز بسیار کارآمد است؛ ضمن اینکه به ارایه نظرات کارشناسی دقیق و صحیح در تصادفات و ارتقای فرهنگ ترافیکی، کمک بزرگی می‌کند.

یوسف نجفی روان‌سازی ترافیک، تسهیل در عبور و مرور، کاهش تصادفات ، حفظ جان و آرامش شهروندان را از اولویت برنامه‌ریزی اساسی در زمینه حمل‌ونقل دانست و اظهار داشت: این مهم با بهره‌برداری از مرکز کنترل پایش تصویری شهر عملیاتی خواهد شد.

او اظهار امیدواری کرد: با این‌گونه اقدامات و رعایت قوانین ازسوی شهروندان، شاهد بهبود وضعیت شهرنشینی و آرامش و آسایش بیش‌ازپیش شهروندان باشیم.

شهردار کرمان گفت: راه‌اندازی مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان باهدف حرکت به سمت هوشمندسازی در حوزه مدیریت شهری  از موضوعات مهم و حائز اهمیت است.

اوافزود: راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهری در راستای دستیابی به شهر هوشمند، ازجمله اقدامات مهم در این زمینه است.

سیدمهران عالم‌زاده ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری که به همت شهرداری کرمان تجهیز و آماده شده است، در قالب پویش «افتتاح» و با شعار «هر هفته یک افتتاح» به بهره‌برداری رسید.

او افزود: شهرداری کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اقدام به راه‌اندازی این مرکز کرده است.

شهردار کرمان با بیان اینکه این سامانه برای ثبت هوشمند تخلفات و اِعمال قانون رانندگان ایجاد شده است و با راه‌اندازی آن تخلفات رانندگان در لحظه، رصد می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این سامانه، به امنیت بالاتری دست پیدا خواهیم کرد.

عالم‌زاده امنیت را بزرگترین نعمت در هر جامعه‌ای دانست و ضمن قدردانی از نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی نقش بسزایی در ایجاد نظم و تأمین امنیت در جامعه ایفا می‌کند.

او در ادامه، آموزش و فرهنگ‌سازی را از موضوعات مهم در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک برشمرد و اظهار داشت: شهرداری کرمان سعی دارد با ساخت کلیپ و انیمیشن و همچنین استفاده از بیلبورد‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی شهری، در زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه حمل‌ونقل عمومی و ترافیک، اقدامات مؤثری انجام دهد.

شهردار کرمان ناوگان حمل‌ونقل عمومی خوب، سریع، مطمئن و در دسترسِ همگان را یکی از عوامل مهم در کاهش مشکلات ترافیکی دانست و گفت: ارتقای حوزه حمل‌ونقل عمومی در این دوره با جدیت در دستور کار قرار گرفته است و طی سال گذشته ۲۵ دستگاه اتوبوسِ ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازسازی شد.

عالم‌زاده افزود: امسال نیز ۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی می‌شود؛ ضمن اینکه با حمایت شورای اسلامی شهر نیز توانستیم ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید را با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان خریداری کنیم که به‌زودی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه می‌شوند.

او با اشاره اقدامات خوبی که در حوزه حمل‌ونقل عمومی رقم خورده است، گفت: ایجاد مسیر‌های دوچرخه‌سواری و توجه به نظام حمل‌ونقل عمومی به‌صورت یکپارچه نیز از موضوعات مهم و حائز اهمیت است که با بررسی‌های انجام‌شده، هشت مسیر دوچرخه‌سواری در اولویت طرح جامع شهر کرمان دیده شده است و براساس نیاز و اولویت در نقاط مختلف شهر ایجاد خواهد شد.

شهردار کرمان ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح، اصلاح هندسی معابر و اجرای طرح‌های ترافیکی را از دیگر برنامه‌های حوزه حمل‌ونقل عمومی دانست و گفت: مکانیزه کردن مرکز کنترل ترافیک شهری برای ثبت و رصد تخلفات ترافیکی جهت اِعمال قانون نیز ازجمله اتفاقات خوبی است که در زمینه ایجاد نظم و انضباط ترافیکی انجام گرفته است.

عالم‌زاده افزود: از دیگر مزایای مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک شهری کرمان، روان‌سازی ترافیک، جلوگیری از تردد‌های خطرآفرین در سطح شهر و افزایش آرامش شهروندان است.

او از تجهیز خودروی سامانه مکانیزه ثبت تخلفات رانندگی، اهدایی شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان نیز خبر داد و افزود: از قابلیت‌های این خودرو می‌توان به امکان ثبت تخلف خودرو‌های پارک‌شده در حاشیه خیابان ازجمله پارک دوبل و توقف‌ممنوع و نظارت بر تمام توقف‌های غیرمجاز، نظارت و کنترل تردد خودرو‌ها و شناسایی جهت اعمال قانون رانندگانی که حرکات نمایشی و خطرآفرین دارند و همچنین ثبت و نظارت بر تصادف‌های درون‌شهری اشاره کرد.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر