کد خبر: ۷۵۴۹۷۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
کد خبر : ۷۵۴۹۷۰۷
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

میراث حسن روحانی برای اصلاح‌طلبان چیست؟

اصلاح طلبان جناحی بودند که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ موجبات پیروزی حجت‌الاسلام روحانی را فراهم آوردند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هر مسافری که می‌رود معمولا برای دوستان و آشنایان خود یک یادگاری برجا می گذارد، حالا اگر یک رئیس جمهور بخواهد از دولت خداحافظی کند، میراثی که برای طرفداران و حامیان خود بر جا خواهد گذاشت چه چیزی خواهد بود؟ این میراث می تواند خوب باشد یا  بد؛‌ مثبت باشد یا منفی؛  همه چیز بستگی به خود آن فرد دارد.

حامیان روحانی چه کسانی بودند؟

اصلاح طلبان همان جناحی بودند که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ موجبات پیروزی حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی را فراهم آوردند، شاهد این ادعا هم مقاله روزنامه شرق بود که در این باره نوشته بود «نیرو‌های اصلاح‌طلب در سال ۹۲ در ابتدا یِکسره بر حمایت از آیت‌الله مرحوم اکبر هاشمی‌رفسنجانی سرمایه‌گذاری کرده بودند تا آنکه در اتفاقی عجیب، او که هم‌زمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد. پس از آن اصلاح‌طلبان بر دو گزینه متمرکز شدند؛ نخست محمدرضا عارف که روزگاری معاون اول سید محمد خاتمی بود و یک نیروی کاملا اصلاح‌طلب و دوم حسن روحانی که گرچه اصلاح‌طلب نبود، اما رویکردی متعادل در حوزه سیاسی داشت. در نهایت نیرو‌های اصلاح‌طلب با حمایت شخص سید محمد خاتمی از حسن روحانی حمایت کردند و عارف از حضور در انتخابات انصراف داد.»

روحانی چه میراثی برای اصلاح‌طلبان بر جای گذاشت؟

در نتیجه ‌حسن روحانی در دور اول ریاست جمهوری با حمایت اصلاحات بر سر کار آمد؛ موضوعی که در سال ۹۶ هم به گونه‌ای دیگر اتفاق افتاد. اردیبهشت ماه سال ۹۶ یعنی در بحبوحه انتخابات، رئیس دولت اصلاحات با انتشار یک پیام ویدیویی حمایت خود را از حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشور را اعلام کرد.

پیامی که بخش‌هایی از آن اینگونه بود:" دولت آقای روحانی دولت موفقی بوده است. با همه محدودیت ها و مشکلات و با امکانات اندکی که داشته و توقعاتی که بوده است، توانسته خدمات خوبی انجام دهد. با روحانی راهی را آغاز کرده ایم و به نیمه راه رسیده ایم. مسائلی را حل کرده ایم و مسائل بزرگ‌تری را باید حل کنیم و با او این راه دشوار را ادامه دهیم". در نهایت روحانی با کسب ۵۱٪ آرا به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

روحانی چه میراثی برای اصلاح‌طلبان بر جای گذاشت؟

محمدصادق جوادی‌حصار عضو اعتماد ملی هم در گفت‌و‌گویی بیان داشته است: اگر اصلاح طلبان در انتخابات ۹۶ از آقای روحانی حمایت نمی‌کردند، در خوشبینانه‌ترین حالت؛ وی ۱۶ میلیون رای داشت که با این تعداد رای قطعا نمی‌توانست توفیقی در انتخابات داشته باشد. بنابراین تا اینجای کار می‌توان نتیجه گرفت که اصلاح‌طلبان موجب پیروزی روحانی در انتخابات شدند؛ حال با توجه به اینکه حدود هفت ماه بیشتر تا انتخابات بعدی ریاست جمهوری باقی نمانده، شاید بد نباشد که به دلایل حمایت اصلاحات از روحانی و دستاوردی که دولت تدبیر برای آنها داشته نگاهی بیاندازیم.

علت حمایت جریان اصلاحات از حسن روحانی چه بود؟

علت حمایت جریان اصلاحات از ریاست جمهوری حسن روحانی چه بود؟ این سوالی بود که برای پاسخ آن به سراغ برخی از شخصیت‌های این جریان رفتیم و در ابتدا از آنها دلیل حمایت آنها از روحانی را پرسیدیم. عیسی چمبر عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان فردی بود که در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در این باره گفت: زمانی که ما از روحانی حمایت کردیم، موضوعی که بیشتر از همه برای‌ما اهمیت داشت استفاده کشور از نتایج مثبت برجام بود.

روحانی چه میراثی برای اصلاح‌طلبان بر جای گذاشت؟

علاوه بر این  سعید نور محمدی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان هم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اهدافی که دوستان در حمایت از دولت روحانی داشتند باید ذیل چند حوزه مورد بررسی قرار بگیرد؛ برای مثال اهداف اصلاحات در حمایت از او در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تقسیم می‌شود.

حسین نقاشی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت هم بیان کرد: اصلاحات به سبب شرایط سیاسی موجود در کشور و همچنین رویکرد شورای نگهبان به سمت حسن روحانی تمایل پیدا کرد؛ کمااینکه او هم در وعده‌های انتخاباتی خود هم در سال ۹۲ و هم در سال ۹۶ بخش‌های قابل توجهی از شعار‌ها و برنامه‌های جریان اصلاحات را مد نظر قرار داد.

حکایت میراثی که روحانی برای اصلاحات برجا گذاشت

اینها تنها بخشی از پاسخ‌هایی بود که در جواب این پرسش‌ مطرح شد؛ اما حالا سوال دیگری مطرح است مبنی براینکه اصلاح طلبان تا چه میزان به اهداف خود ذیل حمایت از روحانی دست پیدا کرده‌ند و با توجه به اینکه حدود هفت ماه بیشتر تا انتخابات ریاست جمهوری بعدی باقی نمانده روحانی چه میراثی برای حزب هوادار خود باقی خواهد گذاشت؟

و خواسته‌هایی که هیچ وقت برآورده نشد 

عیسی چمبر فعال اصلاح طلب در این باره گفته است: ما می‌خواستیم کشور به وسیله برجام بتواند در یک فضای با ثبات‌تر وضعیت اقتصادی بهتری هم داشته باشد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد، ناگفته نماند که تمام این موضوع هم به دولت بازنگشته و نمی‌توان آن را ذیل عملکرد دولت ارزیابی کرد؛ بلکه بخش زیادی از آن به بدعهدی ترامپ بازمی‌گردد، اما آنچه که به دولت بازمی‌گردد این است که در مواجهه با مردم صادقانه برخورد کند.

داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب «مردم سالاری» اما نظر دیگری داشت و در این باره گفت: در مجموع معتقدم که اصلاحات تا حدی که در توان دولت بوده به اهدافی که در راستای حمایت خود از روحانی داشت رسید، اما در برخی از مقاطع هم برخی توقعات از عهده دولت خارج بوده است.

روحانی چه میراثی برای اصلاح‌طلبان بر جای گذاشت؟

سعید نور عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان هم درباره میراثی که دولت برای این جریان بر جای گذاشته گفت: اگر منظور شما از میراث این است که مردم از عملکرد دولت ناراضی هستند، این موضوع درستی است و میراث دولت برای اصلاح طلبان این بوده که سرمایه اجتماعی آن‌ها آسیب بسیاری ببیند.

علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات هم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: متاسفانه روحانی ضربه سختی به اعتبار جریان اصلاحات وارد کرد، اما بعید می‌دانم روحانی اهل عذرخواهی و یا اصلا پشیمان باشد.

حکایت میراثی که روحانی برای اصلاحات برجا گذاشت

در این میان اما داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری این باره اظهار کرد: من قبول ندارم که به خاطر عملکرد دولت حیثیت اصلاحات زیر سوال رفته باشد، زیرا عملکرد دولت به گونه‌ای نبوده که بخواهد حیثیت اصلاحات را از بین ببرد؛ البته شاید تندرو‌ها بخواهند دولت را مقصر بدانند و عملکرد دولت را ضعیف نشان دهند، اما مردم هم آن‌ها را مقصر می‌دانند. و در آخر شاید بد نباشد که از جریان اصلاحات این سوال پرسیده شود که برای انتخابات آینده چه برنامه‌ای خواهید داشت که این تجربه مجددا تکرار نشود؟

تجربه‌ای که با هزینه‌ای سنگین به دست آمد 

عیسی چمبر فعال اصلاح طلب در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: معتقدم که به طور کلی باید سیاست کشور در قبال احزاب تغییرات جدی داشته و احزاب در آن نقش بیشتری داشته باشند تا هم بتوانند پاسخگو بوده و هم اختیارات بیشتری داشته باشد؛ از سمت دیگر هم اگر ما احزاب اصلاح طلب را مخاطب قرار دهیم، باید این را هم در نظر بگیریم که چندان اختیاری برای ایفای نقش ندارند؛ علاوه براین معتقدم که باید یک وفاق جدی در کشور ایجاد شود و مردم از وضعیت معیشتی فعلی خود خارج شوند.

حکایت میراثی که روحانی برای اصلاحات برجا گذاشت

سعید نور محمدی فعال دیگر اصلاح طلب هم به حزب نامزدها اشاره کرد و در این باره بیان کرد: قطعا اصلاح طلبان با توجه به تجربه‌ای که از دولت روحانی کسب کردند به سراغ یک شخصیت اصولگرا نخواهند رفت، اما کلا من این موضوع را دور از ذهن هم نمی‌دانم، خصوصا اینکه انتخابات آمریکا اثر مستقیمی بر روی انتخابات ایران خواهد داشت.

او در ادامه تاکید کرد که قطعا با توجه به اتفاقاتی که برای کشور پیش آمده و دستاورد‌های دولت در حوزه‌های فرهنگی، مهم‌ترین برنامه و هدف اصلاحات حوزه اقتصاد خواهد بود و از چهره‌ای حمایت خواهد کرد که بتواند شرایط اقتصادی کشور را بهبود بخشد.

روحانی چه میراثی برای اصلاح‌طلبان بر جای گذاشت؟

حسین نقاشی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت هم در پایان تاکید کرد: معتقدم که در این شرایط اصلاح طلبان باید نقد‌های خود را به صورت جدی‌تر نسبت به ناتوانی‌های دولت روحانی مطرح کنند و عملکرد‌ها و سو تدبیر‌ها هم به روشنی برای مردم بیان شود، کما اینکه بخش‌هایی هم ممکن است در دست دولت نباشد و نهاد‌هایی در داخل کشور در تصمیمات مداخله کنند که جایگاه قانونی ندارند.

در پایان باید گفت که با توجه به صحبت‌های شخصیت‌های جریان اصلاحات به نظر نمی‌رسد که میراث دولت تدبیر و امید برای جریان هوادارش چندان مطلوب بوده باشد؛ جریانی که تمام توان و اعتبار خود را برای انتخاب حجت‌الاسلام و المسلمین بعنوان رئیس جمهور به میدان آورد و پیروز هم شد؛ ‌اما اینکه به آنچه می خواست رسید یا نه سوالی است که اصلاح‌طلبان به خوبی جواب آن را می دانند.  حال باید دید که آیا این جریان در انتخابات پیش رو خواهد توانست صدمه انتخاب خود را جبران کند یا اتفاقی دیگر در راه است. زمان همه چیز را مشخص می کند.

فاطمه تورانلو

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۰
در انتظار بررسی: ۱
ناشناس
|
France
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اسم گزارش رو میزاشتید میراث شوم بهتر نبود؟؟
ناشناس
|
France
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چنان رونق اقتصادی ایجاد کرد که...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
پز عالي وجيب خالي!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
درود بر دیپلماسی موفق که برجام را نخوانده امضاء کردید!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خوبه باز خیابونا دیوار نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
میراثش برای ملت چی بوده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
طبق گفته خود آقاي روحاني ايشون اگه نبود جنگ ميشد
شیرامینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
گرانی...

تورم...

بدبختی...


وشرمندگی برای نون اوران خانواده وسلام و علی برکت الله
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کاری نکنید که خودم کاندید بشوم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
هر کسی توی 1400 با خصلت های روحانی نامزد شد نباید بهش رای بدیم
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
و چه مظلوم بود علی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
از ماست که بر ماست، جور دیگری نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اصلاح طلب و اصولگرا چیه ..بگید اول این اقا و بعد چنگیز و اسکندر بیشترین خرابی را برای این مملکت داشتند ولی اولی با فاصله ی زیاد از اونها جلوتره چون اگه بعد از اون ایرانی بمونه کار خداست
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حیف که احمدی نژاد دیگر آن احمدی نژاد انقلابی سالهای 84 تا 87 نیست و گرفتار رحیم مشایی و بقایی شده و از مسیر خارج شده است وبسیار دور افتاده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کدوم واکسن ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
حدود ۸ سال پیش فرشته ای از کنار سیاره زمین در حال گذر بود که ناگهان به دلیل تماس با اتمسفر زمین بال هایش سوخت و به زمین افتاد و بر سر ملت ایران منت نهاد ۸ سال بر انها حکمرانی کرد .این فرشته فقط یه انگیزه داشت :ایجاد شعبه دوم بهشت در ایران!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دوستان واقعا اگه از حق نگذریم واکسن ایرانی در دوره ایشون ساخته شد فقط بدی ها رو نبینید
پاسخ ها
ناشناس
| Belgium |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
تو در کدام شهری که از واکسن استفاده کردی ؟در ضمن در دوره روحانی اینقدر واردات واکسن کرد که صدا واکسن سازی و سرم سازی رازی در آورد که چرا واکسنی که سالیان سال به نوزادان زده میشه و ساخت داخل از خارج میاری وارز هدر میدید ویک عده خاص پولدار میکنی
ناشناس
| Belgium |
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کوچولو راجع به واکسن ایرانی توضیح بده؟ تو کجایی که از هیچی خبر نداری
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
چی میگی حالت خوبه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دوست عزیز شما با دقت بیشتر ببین.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
شما با این حرفت،از حق گذشتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
احمدی نژاد در ۱۴۰۰ باز خواهد گشت تا برای سومین بار اقتدار خود را در مدیریت کشور به رخ تمام بد خواهان عالم از جمله امریکا بکشاند
پاسخ ها
ناشناس
| Belgium |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
احمدی نژاد از اصول اصلی انقلاب بسیار فاصله گرفته و دیگر صلاحیت ندارد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
بدبخت مردمی که به احمدی نژاد دل خوش کردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
احمدی نژاد کجایی که ملتت پر پر شدن. کجایی ای فرشته نجات!
م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
عجب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
این اضافه کنید به فنا دادن دانشمندان ایران رو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
میراثش بدبختی وفلاکت برای کشور ومردم وسرافکندگی در بین کشورها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
والا مردم عادی از ایشان رضایت داشتند تا اینکه انحرافیش خواندند
ميرات دروغين
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
ميراث اين دولت تورم و گراني و ياس و نااميدي و افسردگي و كاهش ارزش پول ملي و گراني افسار گسيخته در بخش ارز و سكه و خودرو و مسكن و كالاهاي اساسي و كاهش قدرت خريد و هزاران كالا و خدمات و آسيبهاي اجتماعي و پاشيده شدن كانون خانوادهها نبود و پولدار را پولدارتر و فقرا را فقير تر كرد - لطفا ادامه ندهيد و عوام فريبانه از دستاوردهاي دروغين صحبت نكنيد .
پاسخ ها
ناشناس
| Belgium |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کاملا درسته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
میراث ویرانی برای ایران و مردم ایران و نا امیدی مردم از نظام
علی برکت الله
در ضمن بیادن هم خیلی جنتلمن هست خخخخخخخخخخخخخخ
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
خخخخ قفلش با کلیدش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
و با حرفهای .....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روحانی فقط سیبل بود که اصل مشکل و ایراد مشخص نشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
میراثش
خخخخخخخخخخخخ
●●فقط برود من کاری به میراثش ندارم●●
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
هدفشان همین بود چرا ساده آید! این کاملا نقشه حساب شده خودشان بود، یه نو خوش رقصی برای اربابان آمریکایی خود، اینها همان نفوذی های زمان انقلاب هستن،اینها با چهره انقلاب وارد شدن و الان دارن ماسک از صورت بر می دارند، ایرانی باشی و عزت رو به ذلت بفروشی؟ ایرانی باشی قاچاق رو به تولید ترجیح بدهی؟ ایرانی باشی واردات رو به صادرات ترجیح دهی؟ ایرانی باشی و....
ناشناس
|
United States of America
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
مرغ فروشی دلگشا----مرغ رایگان پاک میشود
محمد ت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
علی برکت الله بهترین ارثی است که تا ابد باقی خواهد ماند..............
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
دقيقا خخخخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
به جز فلاکت و بدبختی چیزی عاید نشده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
باسلام اگر چه آقای روحانی ۲۴میلیون رای ازطرف ملت ایران آورده اما درحال حاضر آقای روحانی ۲۴نفر مردم طرفدار ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
درودبرشرفت حرف دل مردم روزدی
محمدیعقوبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
با سلام نه اصلاح‌طلب نه اصول‌گرا..فقط شخص انقلابی می‌خواییم.اگر آقای احمدی‌نژاد بیایند خیلی خوبه اما به شرطی که حاشیه‌ای برای نظام و کشور ایجاد نکند پیرو محض ولایت فقیه باشد.خواهشا نگید آقای رئیسی یا قالیباف چون آقای رئیس ریاست‌قوه‌قضائیه‌ هستند و بسیار عملکرد خوبی در این حوزه دارند گرچه رئیس‌جمهور هم شوند حتما خدمات ارزنده‌ای به نظام و کشور و مردم خواهند داشت پس صلاح‌نظام در این است که ایشان در قوه‌قضائیه ادامه دهند.آقای قالیباف هم در کسوت ریاست‌مجلس بمانند بهتر است؛
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
میراثی که حسن روحانی بجای گذاشت یک ملت ناامید از زندگیست که هرگز او را نخواهند بخشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دقیقا گل گفتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
ای کاش جنگ شده بود و این 8سال رو نمی‌دیدیم، چه بسا هزینه این انتخاب اشتباه بسیار بسیار بیشتر بود برای مملکت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دقیقا ایولا خوب گفتی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر