هشدار پلیس راه همدان نسبت به لغزندگی جاده‌ها

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: به دلیل بارندگی پراکنده و لغزندگی سطح جاده‌ها انتظار می‌رود رانندگان با سرعت مطمئنه تردد کنند.

هشدار پلیس راه همدان نسبت به لغزندگی جاده‌هابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در اواسط ماه پاییز شاهد بارش‌های پراکنده باران در مسیر‌های برون شهری بوده که از این پس بارندگی‌ها نیز بیشتر و مستمر می‌شود.

عزیزی اضافه کرد: شاغلان در حوزه حمل و نقل و رانندگان دارای مهارت همواره نخستین بارندگی را خطرناکترین زمان برای رانندگی می‌دانند چرا که پس از چند ماه خشک بودن سطح جاده بارندگی موجب لغزندگی شدید می‌شود.

سرهنگ عزیزی افزود: روغن موتور، گازوئیل، بنزین و گریس به جا مانده از خودرو‌ها بر سطح جاده با نخستین بارش در سطح راه روانه شده و منجر به لغزندگی شدید مسیر‌ها به ویژه در پیچ‌ها می‌شود.

او ادامه داد: در این زمان به علت لغزندگی سطح جاده میزان اصطکاک لاستیک‌ها نیز کاهش یافته و در صورت نداشتن مهارت کافی و رانندگی با سرعت بالا احتمال خروج از مسیر اصلی و واژگونی وسیله نقلیه زیاد است.

رئیس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: در پیچ‌ها و گردنه‌ها به علت بالا بودن شیب عرضی و طولی سطح جاده احتمال بروز حادثه برای خودرو زیاد است و برخی مواقع با وجود هدایت فرمان به سمت مسیر اصلی، اما وسیله نقلیه خلاف جهت فرمان وسیله نقلیه تردد می‌کند.

سرهنگ عزیزی یادآور شد: به دنبال شیوع کرونا و کاهش مسافرت‌ها شاهد خلوت شدن جاده‌های این استان هستیم و در این وضعیت برخی رانندگان اقدام به تردد با سرعت غیرمجاز می‌کنند.

او اظهار داشت: در زمان خلوت شدن سطح جاده‌ها سوانحی همچون واژگونی، برخورد جلو به عقب وسیله نقلیه و انحراف به چپ در جاده‌های دوطرفه ناشی از بی توجهی راننده به جلو افزایش می‌یابد.

رئیس پلیس راه استان همدان با بیان اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ در حال حاضر اجباری نیست گفت: طرح زمستانی پلیس راه از ۱۵ آذر آغاز می‌شود و تا نیمه اسفند ادامه دارد و در این زمان همراه داشتن تجهیزات زمستانی الزامی است.

سرهنگ عزیزی افزود: با آغاز طرح زمستانی، تیم‌های پلیس راه در گردنه‌های سخت‌گذر و نقاط حادثه خیز مستقرمی شوند تا میزان سوانح فوتی و جرحی و خسارت‌های احتمالی را به حداقل برسانند.

انتهای پیام/ د 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر