توزیع ۶۰۰ تن مرغ منجمد در فارس برای متعادل کردن قیمت مرغ

مدیر کل پشتیبانی امور دام فارس با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد دولتی تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه دارد گفت: ۶۰۰ تن مرغ منجمد در فارس توزیع خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، رهام رحمانی با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد دولتی تا رسیدن بازار به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ادامه دارد، اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت مرغ، طی یک ماه گذشته ۱۲۰۰ تن مرغ منجمد توسط این اداره کل در سطح استان توزیع شده است.

او افزود: در شرایط کنونی به دلیل روند صعودی افزایش قیمت مرغ گرم، سهمیه‌ای ۶۰۰ تنی جهت توزیع به این استان اختصاص یافته که بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان به نسبت جمعیت در شهرستان‌های استان در حال توزیع است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس در رابطه با انتظار کاهش قیمت مرغ در بازار گفت: با توجه به اینکه فرآیند تامین و توزیع نهاده‌ها در هفته‌های اخیر نسبت به گذشته وضعیت مناسب‌تری پیدا کرده و جوجه‌ریزی در آبان ماه به حدود ظرفیت تولید در استان رسیده، امیدواریم با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق‌تر قیمت مرغ طی روز‌های آینده متعادل شود.

او ادامه داد: براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار استان در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد توزیعی درب سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام ۱۴ هزار تومان و در سطح خرده فروشی و مصرف کننده ۱۵ هزار تومان است.

رحمانی گفت: با توجه به خرید مرغ مازاد نیاز بازار در سه ماهه نخست امسال و ذخیره‌سازی مناسب گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام وضعیت ذخیره مرغ منجمد در سردخانه‌های شرکت پشتیبانی مناسب است و در شرایط کنونی می‌توان به میزان مورد نیاز این محصول را با قیمت مناسب و مصوب کارگروه تنظیم بازار کشور عرضه کرد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: برای گرفتن مرغ منجمد عاملان شهرستان‌ها می‌توانند با گرفتن معرفی‌نامه از اداره صنعت و معدن شهرستان مربوطه و در شهر شیراز فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف دولتی و خصوصی با مراجعه به اداره کل پشتیبانی امور دام واقع در بلوار چمران و ارائه درخواست متناسب با نیاز و امکان توزیع، حواله بگیرند.

او گفت: به منظور بهبود وضعیت تغذیه‌ای دهک‌های با سطوح درآمدی پایین، انتظار می‌رود شبکه‌های توزیع با نصب بنر در مکان‌های مناسب و اطلاع‌رسانی زمینه دسترسی بیشتر خانوار‌های نیازمند را به این کالای اساسی فراهم کنند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر