کد خبر: ۷۵۷۳۲۳۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کد خبر : ۷۵۷۳۲۳۳
گروه : فارس » شیراز

کشف داروی غیر مجاز در منزل مسکونی/دستگیری ادمین صفحه اراذل و اوباش

مهم‌ترین حوادث ششم آذرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز پنجشنبه ششم آذرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۴۲۲ تن خوراک دام احتکار شده در داراب

جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف ۴۲۲ تن خوراک دام احتکار شده به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان "داراب" خبر داد.

سردار یوسف ملک‌زاده  با اعلام این خبر گفت: ماموران انتظامی بخش جنت‌شهر شهرستان داراب پس از انجام یک سری اقدامات فنی و تخصصی، موفق به شناسایی انبار احتکار خوراک دام و طیور شدند.

او تصریح کرد: پس از هماهنگی با مرجع قضائی، تیمی از ماموران به همراه کارشناسان تعزیرات به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان موفق شدند ۲۰۰ تن جو، ۷۷ تن گندم، ۲۵ تن ذرت، ۱۰۰ تن یونجه و ۲۰ تن سبوس کشف کنند.

سردار ملک‌زاده با بیان اینکه حسب دستور مقام قضائی انبار مورد نظر پلمب شد، عنوان داشت: برابر اعلام کارشناسان مربوطه، ارزش کالا‌های کشف شده ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با تاکید بر مقابله قاطعانه پلیس با قانون شکنان، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی، تحویل دادسرا شد.

مرد ۴۹ ساله داخل چادر مسافرتی فوت کرد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از فوت فردی ۴۹ ساله به علت گاز گرفتگی در چادر مسافرتی در "شیراز"خبر داد.

سرهنگ کاووس محمدی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره مرگ مشکوک در یکی از روستا‌های شهرستان شیراز، بلافاصله ماموران انتظامی و عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

او افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مردی ۴۹ ساله داخل شرکت معدن و درون چادر مسافرتی در حال استراحت بوده که به علت استنشاق گاز مونوکسید کربن ناشی از روشن کردن پیک‌نیک جان خود را از دست داده است.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه جسد متوفی تحویل پزشک قانونی شد، از شهروندان خواست برای گرم کردن محیط زندگی خود حتما از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم.

کشف داروی غیر مجاز در منزل مسکونی

فرمانده انتظامی شیراز از کشف انواع قرص و شربت متادون خارجی و غیرمجاز در یک منزل مسکونی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر دپو داروی غیر مجاز در منزلی در یکی از خیابان‌های "شیراز"، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ شجاعی افزود: ماموران کلانتری "۲۰ گل‌سرخ" با انجام اقدامات فنی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق به کشف ۵۲ هزار و ۱۰۰ عدد قرص روانگردان، متادون، ترامادول و ۱۱ لیتر شربت متادون خارجی و غیر مجاز شدند.

فرمانده انتظامی شیراز بیان کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

پلمب ۱۹ واحد صنفی متخلف در داراب

فرمانده انتظامی داراب از پلمب ۱۹ واحد صنفی متخلف طی ۴ روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: در راستای مقابله با شیوع و گسترش ویروس کرونا و به منظور ساماندهی واحد‌های صنفی، مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی طی ۴ روز طرح بازدید از صنوف را اجرا کردند.

او افزود: ماموران در اجرای این طرح از ۲۶۷ واحد صنفی در سطح شهر بازدید و به ۲۴۸ واحد تذکر داده شد و ۱۹ واحد صنفی دیگر به علت تخلف از مقررات ابلاغی پروتکل‌های بهداشتی، پلمب شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب از استمرار اقدامات کنترلی و طرح‌های نظارتی پلیس برای حفظ سلامت مردم خبر داد و از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در صنوف، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۵۸ کیلو تریاک در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۵۸ کیلو تریاک در بیابان‌های اطراف یکی از روستا‌های این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: مأموران انتظامی لارستان با اقدامات فنی و تخصصی از خبری مبنی بر دپو مقداری مواد مخدر در بیابان‌های اطراف یکی از روستا‌های آن شهرستان مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او با بیان اینکه پس از هماهنگی قضائی مأموران انتظامی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند، عنوان داشت: در پاکسازی از آن مکان، ۵۸ کیلو تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در مسیر رودخانه زیر سنگ‌ها دپو شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی لارستان عنوان داشت: تلاش برای دستگیری قاچاقچیان و صاحبان بار کماکان ادامه دارد.

توقیف کامیون حامل ۱۰ میلیارد کالای قاچاق

فرمانده انتظامی کوار از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۰ ملیارد ریال خبر داد.

سرهنگ علی بابایی گفت: ماموران پلیس آگاهی "کوار" در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان، به یک دستگاه کامیون حامل بار مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ بابایی تصریح کرد: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، ۴۴۰ عدد ساعت مچی هوشمند و معمولی، ۲ دستگاه آبمیوه‌گیری، ۳ دستگاه سرخ کن، جارو برقی و ماشین لباسشویی خارجی قاچاق را کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان کوار با بیان اینکه در همین رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، افزود: ارزش این محموله برابر نظر کارشناسان، ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

دستگیری ادمین صفحه اراذل و اوباش

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از شناسایی و دستگیری جوان ۲۰ ساله به اتهام ایجاد و مدیریت صفحه شرارت در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا شهرستان فسا با رصد فضای مجازی، صفحه اینستاگرامی را شناسایی کردند که ادمین آن اقدام به تبلیغ شرارت و ناامنی می‌کرد.

او با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا موفق شدند با اقدامات فنی ادمین پیج را شناسایی و وی را دستگیر کنند، گفت: برخورد با عاملان سلب آرامش و ناامنی در فضای مجازی در دستور کار پلیس قرار دارد و همواره با اینگونه افراد برخورد قانونی خواهد شد.

پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از پلمب ۱۲ واحد صنفی متخلف در اجرای طرح پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت شهروندان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور گفت: با اجرای طرح مشترک اداره نظارت بر اماکن عمومی و شبکه بهداشت و اصناف شهرستان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از تعدادی واحد صنفی بازدید به عمل آمد.

سرهنگ اکبرپور تصریح کرد: در اجرای این طرح، ۱۲ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت مصوبات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا با دستور مقام قضائی پلمب شدند.

۱۷ واحد صنفی متخلف در ممسنی پلمب شد

فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی از اجرای طرح تشدید، کنترل و نظارت بر اصناف و پلمب ۱۷ واحد صنفی متخلف خبر داد.

سرهنگ محمد نیکبخت افزود: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان با هدف ارتقاء امنیت در جامعه صنفی و مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنین ارزیابی میزان پایبندی اصناف به قوانین و مقررات، با همکاری شبکه بهداشت و درمان طرح تشدید، کنترل و نظارت را اجرا کردند.

سرهنگ نیکبخت افزود: در این طرح مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی و کارشناسان شبکه بهداشت به صورت محسوس و نامحسوس از ۵۸ واحد صنفی بازدید و ۱۷ واحد را به علت عدم رعایت قوانین و مقررات و نداشتن پروانه کسب پلمب کردند.

کاشف تقلبی داروی ضد کرونا در فیروزآباد دستگیر شد

فرمانده انتظامی فیروزآباد از دستگیری کاشف تقلبی و فروشنده داروی ضد کرونا در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار گفت: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی به هویت معلوم در فضای مجازی به صورت گسترده اقدام به تبلیغ در خصوص کشف داروی ضد کرونا و فروش آن به شهروندان می‌کند که با توجه به اهمیت موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: مأموران انتظامی شهرستان "فیروزآباد" با انجام کار‌های اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی، هویت متهم را شناسایی و پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضائی، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم، ۴ لیتر مایع دست ساز داروی کرونای تقلبی کشف شد، از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص توزیع و نگهداری اینگونه کالا‌ها را از طریق تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند تا نسبت به دستگیری متخلفان در سریعترین زمان ممکن اقدام شود.

کشف ۱۰۳ کیلو تریاک در نی‌ریز

فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: با تلاش مأموران انتظامی این شهرستان، در یک عملیات ضربتی ۲ دستگاه خودرو توقیف و ۱۰۳ کیلو تریاک کشف شد.

سرهنگ سید‌محمد یوسفی بیان کرد: مأموران انتظامی "نی‌ریز" هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان، در یک عملیات ضربتی به ۲ دستگاه کامیون و سواری سمند مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر توقیف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از کامیون ۶۰ کیلو و ۷۰۰ گرم و سواری سمند نیز ۴۲ کیلو و ۳۰۰ گرم تریاک (جمعا ۱۰۳ کیلو تریاک) کشف شد، افزود: در این خصوص ۲ نفر قاچاقچی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف دستگاه گنج یاب قاچاق میلیاردی درآباده

فرمانده انتظامی آباده از کشف یک دستگاه گنج یاب قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی گفت: در پی اطلاع واصله توسط شهروندان به مامورین کلانتری "سورمق" مبنی بر اینکه افرادی در یک منزل قدیمی و غیر قابل سکونت اقدام به حفاری غیر مجاز می‌کنند که بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او بیان کرد: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی از آن مکان، یک دستگاه گنج یاب خارجی قاچاق را کشف کنند.

رزمجویی با بیان اینکه در این خصوص ۴ نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه مکشوفه را ۲ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر