کد خبر: ۷۵۷۵۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۵۷۵۰۱۴
رودباری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

۲۰ هزار کیلومتر باند مسدود شده بر اثر بارش برف بازگشایی شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران سازمان راهداری گفت: بیش از ۲۰ هزار کیلومتر باند مسدود شده بر اثر بارش برف با همکاری راهداران بازگشایی شد.

بازگشایی بیش از ۲۰ هزارکیلومتر باند مسدود شده بر اثر بارش برف و کولاکمحمد رودباری مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان،کردستان و تا حدی استان قزوین شاهد بارش‌های سنگین برف بوده‌ایم، گفت: از روز گذشته اکیپ‌های راهداری به این مناطق اعزام شدند و راه‌های روستایی مسدود شده را به صورت کامل بازگشایی کردند.

او ادامه داد: ۱۵ استان در چند روز گذشته درگیر بارش برف و ۵ استان هم درگیر بارش باران بوده‌اند که با همکاری نیروهای راهداری به صورت کامل بازگشایی شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه بر اثر حجم شدید بارش‌ها مسیر یک هزار روستا در استان آذربایجان غربی مسدود شده بود، اظهار کرد: از این تعداد راه روستایی ۱۷۰ مسیر تا شب گذشته باقی مانده بود که تا ساعتی دیگر به صورت کامل بازگشایی می‌شود.

رودباری تصریح کرد: در آذربایجان شرقی هم ۴۵۰ راه روستایی به دلیل حجم بارش‌های شدید برف و کولاک مسدود شده بودند که هم اکنون کمتر از ۳۰ راه روستای باقی مانده که تا امروز به صورت کامل با استفاده از امکانات و تجهیزات بازگشایی می‌شوند.

او با اشاره به اینکه در استان کردستان هم بیش از ۱۶۰ روستا راه‌ روستایی مسدود شده بود، اظهار کرد: هم اکنون حدود ۱۲۰ راه روستایی مسدود باقی مانده که بیشترین آنها مربوط به شهرستان‌ سقز است که با همکاری نیروهای راهداری تا ساعتی دیگر این مسیرها هم بازگشایی می‌شوند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای توضیح داد: بخش عمده‌ای از راه‌های دیوان دره، بیجار و بانه به علت حجم شدید برف و کولاک مسدود شده است چرا که در این مناطق حداقل ۸۰ سانت شاهد بارش برف بوده‌ایم.

رودباری تصریح کرد: در استان کردستان و شهرستان زنجان هم حدود ۵۶ محور مسدود شده بود که با کمک ماشین آلات و تجهیزات سعی در بازگشایی این مسیرها هم داریم.

او با اشاره به اینکه اولویت اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بازگشایی راه‌های اصلی شریانی و راه‌های فرعی است، افزود: تنها راه‌های روستایی مسدود شده باقی مانده مربوط به استان کردستان است که شامل ۱۲۰ راه روستایی است اما خوشبختانه در این مسیر راه‌های اصلی و شریانی باز هستند و با کمک نیروهای راهداری و ماشین‌آلات هم به زودی مسیرهای باقی مانده بازگشایی می‌شوند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای توضیح داد: در مجموع حدود ۱۴۰۰ نیروی راهدار در طی دو روز گذشته در حال فعالیت هستند و بیشترین راه روستایی مربوط به استان کردستان است و حدود ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در حال بازگشایی راه‌های روستایی هستند و ۲۰ هزار کیلومتر باند در ۶۲ مقطع راه‌، بازگشایی شدند و اولویت همکاران ما برای بازگشایی راه‌های شریانی و اصلی بود.

رودباری همچنین یک توصیه به رانندگان ناوگان حمل‌ونقل سنگین کرد و گفت: متاسفانه برخی از ناوگان‌های سنگین از جمله کامیون‌ها بدون زنجیر چرخ و با لاستیک‌های صاف در این ایام وارد محورهای خطرناک و پر بارش برف شده‌اند که همین اقدامات باعث ایجاد مشکلاتی برای راهداران و سایر رانندگان شده است .

او گفت: در شب گذشته یک کامیون به دلیل نداشتن زنجیر چرخ و لاستیک صاف در گردنه‌ای تصادف کرد و همین باعث ترافیک یک ساعته و سنگین در برف و کولاک شد. بنابراین حتماً به رانندگان توصیه می‌کنیم که در این ایام که شاهد بارش‌های برف و کولاک هستیم، با لاستیک‌های مناسب و با امکانات کامل از جمله زنجیر چرخ وارد این محورها شوند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر