آزادی ۹ زندانی معسر به مناسبت روز ارادت به امام جواد(ع) در ۹۹/۹/۹

مسئول هیات و کانون جواد الائمه (ع) مشهد از آزادی ۹ نفر از زندانیان نیازمند جرائم مالی در آستانه روز ارادت به امام جواد(ع) در ۹۹/۹/۹ خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی رجب پور مسئول هیات و کانون جواد الائمه (ع) مشهد گفت: ظهر امروز در آستانه تاریخ ۹/۹/ ۹۹ که روز ارادت به امام جواد (ع) نامگذاری کردیم، ۹ نفر از زندانیان معسر جرائم مالی را از زندان مشهد آزاد کردیم.

او افزود: روز ۸/ ۸/ ۸۸ روز میلاد امام رضا (ع) بود؛ اما روز ۹/ ۹/ ۹۹ روز ولادت حضرت جوادلائمه نیست و به همین خاطر این روز را روز ارادت به محضر این امام همام نامگذاری کردیم و ۹ برنامه برای آن در نظر گرفتیم که آزادی زندانیان یکی از این برنامه هاست.

مسئول هیات و کانون جواد الائمه (ع) مشهد با بیان اینکه مبلغی که برای آزادی زندانیان هزینه شد مجموعا ۳۹ میلیون تومان بود و توسط خیرین هیئت و کانون جوادالائمه (ع) تامین شد، ادامه داد: این ۹ زندانی افراد معسر و نیازمند بودند که به خاطر مشکلات مالی در حبس به سر می‌بردند بعضی از این افراد برای مبالغ کمی مثل سه یا چهار میلیون چهار یا پنج سال است در زندان بودند.

رجب پور بیان کرد: یکی دیگر از طرح‌هایی که برای این تاریخ در نظر گرفته ایم طرح «مائده آسمانی» است که طی آن از خانواده‌های ایرانی که امکانش را دارند می‌خواهیم با تهیه ۹ پرس غذای گرم به نیت امام جواد (ع)، ۹ فرد محروم و نیازمند را اطعام کنند.
بیشتربخوانید


او با اشاره به طرح تجلیل از نیرو‌های خدماتی بیمارستان‌های کرونایی تصریح کرد: طرح «پسران آسمانی» دیگر طرح ما برای این روز خاص است که طی آن به پدر و مادر‌هایی که نام فرزند پسرشان که از ۹۹/۹/۹ تا ۹۹/۹/۱۹ به دنیا بیایند را «جواد»، «محمدجواد» و «محمدتقی» بگذارند هدیه‌ای تعلق خواهد گرفت.

مسؤول هیات و کانون جواد الائمه (ع) مشهد با اشاره به اینکه این طرح در ۹ زایشگاه مشهد با مرکزیت زایشگاه جوادالائمه در خیابان طبرسی است، تاکصد کرد: همچنین طی توافقی که با زایشگاه‌ها کرده ایم هر کسی که اسم فرزندش را یکی از سه اسم مذکور بگذارد شامل تخفیف ۹ درصدی هزینه زایمان می‌شود که یا از طرف بیمارستان این تخفیف صورت می‌گیرد یا ما هزینه ۹ درصد را پرداخت می‌کنیم.

رجب پور اظهار کرد: در طرح مواسات نیز که به مناسبت این روز برگزار می‌شود به ۹۹ خانواده محروم تحت پوشش، سرکشی و کمک می‌کنیم.

طرح پرسمان ۹۹ (برگزاری مسابقه برای سبک زندگی امام جواد)، ارتباط زنده در ساعت ۹ صبح و ۹ شب فردا با حرم مطهر امام جواد(ع)  در کاظمین، طرح «در پناه جوادالائمه» و تجلیل از ۹ نفر از خادم الجواد‌های افتخاری در کل کشور دیگر برنامه‌های این هیات است.

 
 انتهای پیام//ز.ق
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر