مواجهه بیمارستان‌های آمریکا با بیشترین تعداد بیماران کرونایی

یک رسانه خبری آمریکا اعلام کرد در حال حاضر بیمارستان‌های این کشور با بیش از ۹۰ هزار بیمار کرونایی بستری مواجه هستند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان شبکه خبری "پی بی اس" گزارش داد: اکنون بالاترین تعداد بیماران کرونایی از زمان شیوع این ویروس در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند و در بسیاری از مناطق ظرفیت بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده است. به گفته این شبکه، در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آمریکا بستری هستند.

بر اساس این گزارش، اکنون در آمریکا روزانه به طور متوسط بیش از ۱۵۰۰ نفر به علت ابتلا به کرونا می‌میرند. احتمال می‌رود بعد از تعطیلات اخیر در آمریکا و مراسم عید شکرگزاری، آمار قربانیان آمریکا افزایش یابد. افزایش تعداد مبتلایان کرونا در آمریکا کادر درمانی این کشور بخصوص پرستاران را به شدت تحت فشار قرار داده است.

"بانی کاستیلو"، مدیر اجرایی اتحادیه ملی پرستاران آمریکا در مصاحبه با شبکه پی بی اس درباره فشار بر کادر درمانی این کشور در مواجهه با کرونا گفت: همچنان بخش عمده‌ای از پرستاران از دستیابی به تجهیزات محافظتی محروم هستند. منظورم از نبود تجهیزات محافظتی برای پرستاران این است که آن‌ها نه تنها به تجهیزات اساسی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا مجهز نیستند بلکه طرحی ملی هم برای محافظت از پرستاران در مواجهه با کرونا در این کشور وجود ندارد. ما ۹ ماه است که در این شرایط قرار داریم، ولی همچنان از امکاناتی مانند انجام تست‌های مجزای کرونا برای پرستاران و قرنطینه آن‌ها محروم هستیم.

بانی کاستیلو افزود: ما از دولت ترامپ درخواست کرده ایم با فعال سازی قانون موسوم به "قانون تولید دفاعی" کارخانجات مختلف را موظف کند فعالیت‌های عادی خود را متوقف کنند و تجهیزات مقابله با کرونا را تولید کنند، اما دولت ترامپ هنوز به این تقاضای ما جواب نداده است. ما اکنون نیازمند این اقدام هستیم. ما در حال همکاری با جو بایدن هستیم و امیدواریم که تجهیزات مورد نیاز به زودی در اختیار ما قرار بگیرند. ما شاهد افزایش بی سابقه تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی آمریکا هستیم، اما کارکنان بیمارستان‌ها به هیچ وجه برای مواجهه با این وضع آماده نیستند.

آمریکا از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان تا به امروز از نظر تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در میان سایر کشورها در رده اول قرار دارد. 

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر