استاندار خراسان رضوی خبر داد:

هیچ اداره‌ای به صورت مطلق تعطیل نمی‌شود

استاندار خراسان رضوی گفت: در هیچ یک از ادارات تعطیلی کامل و مطلق وجود نخواهد داشت و با توجه به موضوع یک سوم حضور کارمندان، شرایط به مدیران ارشد دستگاه‌ها واگذار شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، ضمن محکوم کردن ترور دانشمند شهید محسن فخری‌زاده گفت: بررسی‌های اولیه در سطح استان نشان می‌دهد میزان بستری‌ها و فوتی‌ها در هفته گذشته روند نزولی داشته است.

او با اشاره به طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد در شهر‌های قرمز از جمله مشهد، افزود: این طرح با تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی تاکنون بیش از ۸۰ درصد موفقیت را در استان به دنبال داشته است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس بازدید‌های صورت گرفته از مراکز صنفی و تجاری، همچنان باید تمرکز بیشتری بر حوزه نظارت و بازرسی وجود داشته باشد و اعمال قانون افراد محدود متخلف و بی‌تفاوت به محدودیت‌های ابلاغ شده تشدید شود.
بیشتربخوانید


معتمدیان بیان کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در بخش امکانات بیمارستانی وجود دارد باید در حوزه اطلاع‌رسانی و پیشگیری در بین توده مردم استان تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود دورهمی‌های خانوادگی را عامل بسیار مهمی در ابتلاء به کرونا دانست و تصریح کرد: یکی از مهم ترین حوزه‌هایی که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد موضوع رفت و آمد‌ها و مهمانی‌های خانوادگی است که شبانه انجام می‌شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به لزوم تشخیص به موقع و درمان زودهنگام بیماران، تاکید کرد: نیاز است با توضیح کارشناسی برای مردم تبیین شود که در صورت بروز علائم ذکر شده توسط متخصصان هر چه سریع‌تر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

معتمدیان اظهار کرد: با توجه به اینکه زمان قطعی برای تامین واکسن کرونا وجود ندارد، می‌طلبد که مردم در رفتار و سبک زندگی خود تغییراتی را انجام بدهند.

او افزود: کمیته پیشتیبانی به موضوع تامین اکسیژن پایدار برای بیمارستان‌ها که در ستاد ملی هم مطرح شد و تامین بسته‌های معیشتی نیز ورود خواهد کرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ابهام تعطیلی ادارات ادامه داد: در هیچ یک از ادارات تعطیلی کامل و مطلق وجود نخواهد داشت و در این زمینه و با توجه به موضوع یک سوم حضور کارمندان، شرایط به مدیران ارشد دستگاه‌ها واگذار شده است.

معتمدیان بیان کرد: بر اساس استعلامات انجام شده، تردد افراد دارای بیماری کرونا دچار محدویت شده که این امر در پیشگیری از بیماری کرونا تاثیرگذار بوده است.

 
انتهای پیام//ز.ق
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر