کد خبر: ۷۵۷۷۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کد خبر : ۷۵۷۷۵۴۶

سلاخی دنیای گفتمان‌ها در جایی که زور حرف اول را می زند

بنابر اعلام بسیاری از مقامات کشورمان در شرایط فعلی برخورد قاطع و هوشمندانه می‌تواند دشمن را از اقدامات خرابکارانه بعدی پشیمان کند.

سلاخی دنیای گفتمان‌ها در جایی که زور حرف اول را می زند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دشمنان ملت ایران بار دیگر با ترور یکی دیگر از دانشمندان این مرز و بوم پرونده سیاه دیگری از خود در جنایت و ترور برجای گذاشتند. «شهید محسن فخری‌زاده»  دانشمند هسته‌ای کشورمان در طول حیاتش خدمات گسترده‌ای به ملت ایران ارائه کرد.  یکی از آخرین خدمات این دانشمند شهید نقش مهم او در تولید اولین کیت بومی تشخیص کروناست، آن هم در شرایطی که ایران به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا با مشکلات زیادی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی دست و پنجه نرم می‌کند.

ترور بزدلانه این دانشمند شهید در راستای ضربه زدن به صلح منطقه و پیشرفت‌های ایران اسلامی در حوز‌های نوین فناوری انجام شد. بلافاصله بعد از شهادت فخری ‌زاده تحقیقات نیروهای امنیتی درباره عاملان این ترور وحشیانه شروع شد و سرنخ‌های بسیاری از رد پای رژیم صهیونیستی در این ترور وحشیانه پیدا شد. ایران در اقدامی دیپلماتیک با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد که نشانه‌های زیادی وجود دارد که رژیم صهیونیستی مسئول ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران است. در این نامه از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواسته شده تا این اقدام را محکوم کنند. همچنین در این نامه گفته شد که ایران همه اقدامات لازم را برای محافظت از مردم خود وهمچنین منافع خود اتخاذ خواهد کرد.

سلاخی دنیای گفتمان‌ها در جایی که زور حرف اول را می زند

البته به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی در این ترور وحشیانه تنها نبوده است. در همین رابطه نشریه «فرانکفورتر آلگماینه» آلمان با اشاره به شواهد موجود درباره دیدار‌های توطئه‌آمیز اخیر بین دشمنان ایران می‌نویسد: به‌تازگی «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار کردند و چند روز بعد از این دیدار، عوامل تروریستی دست به ترور دانشمند هسته‌ای  ایران زدند.

ترور وقیحانه شهید فخری‌زاده با واکنش‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور مواجه شد، اما سازمان ملل به عنوان دایه‌دار حقوق بشر و سازمانی که نخستین و مهم‌ترین هدف خود را حفظ صلح و امنیت بین‌المللی می‌داند، باز هم نقشی خنثی و بی اثر را ایفا کرد. «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در واکنشی عجیب به این جنایت آشکار گفت «از تمام طرف‌ها می‌خواهیم که خویشتن‌داری کنند.»

دانشمند هسته‌ای ایران در خاک کشورش توسط یک تروریسم دولتی ترور می‌شود. در یک طرف تروریست‌ها و به بیان بهتر یک تروریسم دولتی قرار دارد و در طرف مقابل ملت ایران که همواره قربانی ترور بوده و هستند. حالا سازمان ملل به جای پیگیری و انجام اقدامی موثر در محکوم کردن این تروریسم دولتی از ملت ایران می‌خواهد که در مقابل تروریست‌ها خویشتن‌داری کنند. این در شرایطی است که اگر این ترور وحشیانه در یکی از کشور‌های مدعی حقوق بشر رخ می‌داد، شورای امنیت سازمان ملل بار‌ها برای محاکمه عاملان آن تشکیل جلسه می‌داد.

از مجامع بین‌المللی آبی که برای ایران گرم نمی‌شود هیچ، در بسیاری از موارد ثابت شد آن‌ها علیه ایران هم موضع می‌گیرند. آژانس بین المللی انرژی اتمی بار‌ها با فرستادن افرادی تحت عنوان «بازرس» اقدام به جاسوسی و فعالیت‌های خرابکارانه علیه تاسیسات هسته‌ای ایران کرده است. 

همین آبان ماه سال گذشته بود که گزارش‌هایی مبنی بر ممانعت ایران از ورود یک بازرس آژانس به تاسیسات نطنز منتشر شد. سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه اعلام کرد هنگام ورود خانم بازرس، تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری و مراتب نیز به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعکس شد.

روزنامه تایمز اسرائیل قبل از ترور شهید فخری‌زاده در گزارشی نوشته بود «آمریکا و اسرائیل برای یک رشته عملیات پنهان علیه ایران در هفته‌های باقی مانده از دولت دونالد ترامپ برنامه‌ریزی کرده‌اند». اما در این گزارش نکته جالب دیگری نیز وجود دارد که می گوید ایران در شرایطی قرار ندارد که به این عملیات‌های خرابکارانه پاسخ دهد. شاید دلیل این استدلال و جمع بندی اینگونه آنها راکه منجر به شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شد را بتوان در میان سیاست تفاهم با دولت جدید آمریکا جست‌وجو کرد.

 یک مقام رژیم صهیونیستی که خواسته نامش فاش نشود در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز گفت که «جهان باید برای ترور محسن فخری زاده ممنون اسرائیل باشد». این مقام صهیونیستی همچنین گفت که این رژیم اقدامات خرابکارانه علیه برنامه هسته‌ای ایران را ادامه خواهد داد.

دشمن آشکارا از رشته‌ای از عملیات‌های خرابکارانه و تروریستی صحبت می‌کند و سازمان‌های بین‌الملی هم کاری از دستشان بر نمی‌آید و یا به بیان بهتر نمی‌خواهند کاری انجام دهند. در این شرایط که قانون زور بر جهان حاکم شده به نظر می‌رسد تعلل در اقدامی قاطع و هوشمندانه دشمن را به این اطمینان می‌رساند که ایران در شرایطی نیست که پاسخ ترور و عملیات‌های خرابکارانه را بدهد و این موضوعیست که بسیاری از مقامات کشورمان بر آن تاکید دارند.

آیا آمدن جو بایدن همه مشکلات ما را حل می‌کند!؟

برخی در داخل کشور معتقدند با آمدن «جو بایدن» به کاخ سفید سیاست‌های آمریکا در مواجهه با ایران تغییر خواهد کرد. با توجه به اظهارات و عملکرد بایدن به نظر می‌رسد سیاست‌های او در مواجه با جمهوری اسلامی ایران دچار تغییرات گسترده‌ای خواهد شد. اما سوال اینجاست که این سیاست‌ها چه تغییری خواهند کرد؟

سلاخی دنیای گفتمان‌ها در جایی که زور حرف اول را می زند

سابقه «بایدن» و اطرافیانش نشان می‌دهد که او نیز تحت نفوذ صهیونیست‌ها قرار دارد و بنابر گفته خودش یک صهیونیست است. مهر ماه سال ۹۲ هنگامی که جو بایدن معاون «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بود در کنفرانس یهودیان در واشنگتن گفته بود که یک پیوند اخلاقی میان آمریکا و اسرائیل وجود دارد و تل‌آویو حامی منافع کاخ سفید در خاورمیانه است. او در میان صهیونیست‌ها با تاکید بر روابط عمیق آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت که حمایت آمریکا از امنیت رژیم صهیونیستی تزلزل‌ناپذیر است.

«آنتونی بلینکن» که بایدن او را به عنوان وزیر امور خارجه کاخ سفید معرفی کرده است درباره سیاست خارجی دولت بایدن می‌گوید که آمریکا در دولت بایدن، بدون قید و شرط به تل‌آویو کمک خواهد کرد. بلینکن همچنین در جلسه‌ای در واشنگتن گفته برجام را به گونه‌ای تقویت خواهد کرد که مورد استقبال اسرائیل قرار گیرد.

«جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی معرفی شده توسط بایدن نیز از دوستان رژیم صهیونیستی و از مخالفین سرسخت برداشتن تحریم‌های ایران است. در این رابطه آسیا تایمز در گزارشی نوشت «سالیوان گفته است ایرانی‌ها باید واقع‌بین‌تر باشند. تصور کاهش تحریم‌ها از سوی آمریکا بدون دریافت ضمانت‌هایی از ایران مبنی بر آغاز مذاکره فوری بر سر مسائل مربوط به راستی‌آزمایی و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما غیرعملی است».

تحت این شرایط به نظر می‌رسد جوبایدن همان طوری که در یادداشتش برای پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان نوشته بود به دنبال راه‌های «هوشمندانه و هدفمند» برای تحریم ایران است. مرور کوتاهی بر سیاست‌های خارجی دولت‌های مختلف آمریکا از دموکرات گرفته تا جمهوری‌خواه نشان می‌دهد حمایت بدون قید و شرط از اسرائیل و متوقف کردن موتور‌های پیشرفت ایران بخش جدانشدنی سیاست دولت‌ها در آمریکاست و با رفتن یک رئیس جمهور و آمدن دیگری تغییری در این سیاست‌ها ایجاد نخواهد نشد و تنها شیوه اعمال فشار بر ایران تغییر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۷
در انتظار بررسی: ۰
مریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
سگ برادر شغال است اگر جواب به موقع ندهند جو بایدن بلایی بر سرمان میاورد که میگوییم کاشکی ترامپ دیوانه بود
بختیاری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
باید جهش و پیشرفت هسته ای را رقم زد و انقلاب نیروگاه هسته ای سازی را راه انداخت و سوختشان هم ایرانی باشد و پیشرانه اتمی را هم هر چه زودتر ساخت.
اا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
ننگ بر دشمنان اسلام
بهنام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
اگر این ترور را ما در خاک فلسطین اشغالی انجام میدادیم بلافاصله شورای امنیت مارا محکوم میکرد وبه ایران حتما حمله میکردند از مسئولین میخواهم پاسخ مناسب به انها بدهند این پاسخ باید مشابه عمل انها باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
متاسفانه حفاظت شهید فخری زاده ناشیانه بوده
حفاظت از دانشمندان باید دقیق تر و هوشمندانه تر باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
هیچ گاه در طول تاریخ در هیچ بازه زمانی گفتمانی در دنیا وجود نداشته بلکه قوی و ضعیف هست که بده بستان های سیاسی را تعریف می کند.
تنها راه ما قوی شدن هست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دلار 26000 تومان . یعنی انقدر در موضع ضعف هستید که حتی حرف زدن شما روی شاهرگ اقتصادی کشور تاثیر میزاره اگر راست میگید اول کاری کنید این بالا پایین شدن قیمتهارو درست کنید بعد تشریف ببرید پدر آمریکا وتمام نوچه هاشو در بیارید .
محمد باقر شیبانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
پیشنهاد برای برخورد قاطع ایران:بهترین برخورد قاطع با عوامل ترور شهید فخری زاده ،دستیابی به موشکهای چند برابر فرا صوتی است و اینکه در اسرع وقت محل استقرار گنبدهای آهنین رزیم صهیونیستی مورد هدف دقیق قرار گیرد تا پوشالی بودن قدرتش بر جهان و بر اربابش آمریکا ثابت شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
حالا هرچی به گوش این دولت بخونی مگه میفهمم تو توهم مذاکرات موندن
سرباز وطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
هرکس دم از مذاکره با قاتلان زد باید به دهنش بزنید انتقام خون این عزیزان نباید پایمان بمونه مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل جنایتکار حیفارو موشک باران کنید ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روحانی و ظریف مسئول خون این شهید وسردار سلیمانی هستند.باید جوابگو باشند
پاسخ ها
غیرت
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
من هم به سهم خودم از اهمال آنها نخواهم گذشت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
چرا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
وقتی کفن بپوشیم و از دیوار سفارت ها بالا بریم و پرچم آتیش بزنیم ، خوب یا بد ف صحیح یا دغلط ف موضع خودمون رو به دنیا نشون دادیم.
حالا آیا میتونیم بگیم موضع ما خشونت نبوده بلکه میز مذاکره بوده؟!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
کاملا درسته وقتی دنیا یک طرف و کشور ما در, یک طرف دیگر قرار بگیرد نتیجه ای جز دشمنی و انزجار نخواهد داشت. باید از در صلح و دوستی و تعامل با کل دنیا وارد شد همان کاری که ژاپن انجام داد و انتقامش را با پیشرفت و رفاه از امریکا گرفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
مرگ برمنافق مرگ برآمریکای تروریست
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
آیا به نظر شما برخی مسئولان در خون شهیدان هسته ای وفشار بر مردم مقصر وشریک جرم نیستند؟ دلیل اصرار آنها بر دادن امتیازها به دشمنان ، بنام مذاکره چیست؟ آیا فریب مردم نیست ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
خب چرا مارو نمی کشن راحت شیم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
مرگ بر آمریکا واعوان انصارش...
پاسخ ها
هادی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
اعوان و انصارش همین جا هستن: بی خاصیتان کاسه به دست مذاکره به هر قیمت!
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
آخر این خبر همون جواب قاطع ایران به دشمن است در غیر اینصورت دشمن حرکت بعدی را انجام می‌دهد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
فقط برداشتن محدودیتهای هسته ای جواب میدهد و دیگر التماس بس است لازم است غرب هم بفهمد چه چیزی را از دست داده و ایران چقدر تا بحال راه امده و ترور دکتر فخری زاده الان بهترین بهانه برای این کار است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
چرا اعضای دولت در تلویزیون جمهوری اسلامی حاضر نمی شوند و در برنامه های سیاسی و گفتگو محور شرکت نمی کنند و پاسخگو نیستند... من حس می کنم اصلا دولت نداریم فقط نمایندگان مجلس میان و به سوالات مجری ها جواب می دهند... دولتی ها خودشان را دولت کدام کشور میدانند اگر دولت ایران هستند چرا در شبکه های ایرانی یکی شون هم نیستند فقط وزارت بهداشت میاد مرگ و میرها را میگه....!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
چون این افدامات ساختگی بوده، قربانی می کنند تابه اهداف خود برسند!؟!
saeid
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دلخوش بودن به سازمانهای خارجی کار بیهوده ایی هستش. فقط باید خودمون جواب این کار صهیونیستها و آمریکا رو بدیم. کوبنده و دندان شکن.
FM
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
بدانید که مردم کینه های رو هم شده ای در دل دارند،اون از شهادت سردار،اون از تلخ شدن شیرینی انتقام،و این شهادت دانشمند کشورمون،کاری کنید که مردم ایران بعد چندین وقت تمسخر و سرزنش از طرف دشمنان کمی لااقل کمی خوشحال شوند.حرف ،باد هواست،عمل کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
عمل اما به موقع ... الان اونا توی حالت هشدار هشتند این حالت باید به خو گیری تبدیل بشه ... اون موقع ما عمل کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
مرگ بر آمریکا اسرائیل وانگلستان
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
شهید فخری زاده در قلب همه مان جای دارد و هزاران دانشمند دیگر راه او را ادامه خواهند داد ، روسیاهی به دشمنان خدا می ماند .
saeed
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
پاسخ به ترور یک ایرانی در خاک وطنش باید قاطع ، ویران کننده و تمام کننده باشد.. عاملان ترور باید نابود و فلج شوند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دنیای امروز یکی مثل احمدی نژاد می خواد نترس، هرچند بعد بیراهه رفت، یکی مثل سردار سلامی، من نمی دانم شورای نگهبان نترس بودن رئیس جمهور رو چطور تایید می کند؟لطفا بزدل ها رو کاندید نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
اقدام قاطع اما با چشم باز ... لازم نیست یکی دو روزه انجام بشه ... اما تا آخر دولت ترامپ انجامش بدین ، کشته هم بگیرید ... چرا نباید کشته بگیریم !! دیگه برجام و اینا رو ول کنید تا علاوه بر استه ای ناموسمون هم نبردن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
فقط باید با پهباد نتانیاهو ترور بشه همین و بس .دو جنبه داره اقتدار و قدرت رو به رخ میکشیم و اینکه آشوب و ترس رو به جون اسرائیل و اسرائیلی
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
محض حضرت عباس ترا به شرفتون مردم این سرزمینو دراین تنگنای بیماری و..... با گرفتن انتقام سخت ..مثل انتقام شهید بزرگوار سلیمانی شاد کنید سلام بر سربازان گمنام امام زمان عج ..باقدرت پیش برید که خدا کمک شماست انشاالله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
رژیم صهیونیستی ،دیگر نفس های آخر را میزند ،بنظر میرسد حزب الله لبنان که خیلی به این رژیم پوشالی نزدیک است، کارش را تمام کند .مرگ بر صهیونیست ،انتقام سخت در راه است
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
ایران در یک جنگ پیشگیرانه با اسرائیل اگر تاسیسات اتمی بوشهر وپالایشگاه های خود را از دست می داد بهتر از این بود که سرمایه های جبران نشدنی دانشمندان و نخبه های خود را از دست بدهد تاسیسات اتمی وپالایشگاه ها قابل بازسازی هستند ولی جایگزین کردن وجبران دانشمندان و نخبه ها ی از دست رفته درطول سالیان طولانی غیر ممکن است و دشمن می داند که نقطه ضعف ایران کجاست وچون در این راه عکس العمل سختی از ایران نمی بیند گستاختر هم شده و به راحتی و بدون هزینه این سرمایه های تجدید ناپذیر رایکی یکی نابود می کند ملت ایران از مسولین می خواهد تا همانند جنگ تحمیلی که شده از این گنجینه های تجدید ناپذیر حفاظت کرده واز انتقام سخت ودردناک و پشیمان کننده هیچ تردیدی به خود راه ندهدملت ایران حاضر است برای حفظ این گنجینه های ارزشمند جان و مال و خونشان را فدا کنند
محمد صادق جهانگیری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
مسئولان کشورمان کاری کنند که اگر این مردم مرغ کیلویی 36 تومنی می خورند حداقل سرشون بالا باشد و شرمنده و سرخورده نباشند اگر قرار است هم طعم گرانی بکشیم و هم توی سرمان بزنند ملت از مسئولان نا امید خواهند شد مسئولیت پاسخ را به سپاه بسپارید نه دولت.
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر