چگونه متوجه شویم آب مناسب شنا بوده و تمیز است؟

بایستی توجه داشته باشید که در آب‌هایی مبادرت به شنا نمایید که دارای سطوح PH و کلر مناسب باشند. اطلاعات بیشتر را در این مقاله بیابید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فراتر از پیشگیری، اطمینان از بی ضرر بودن آب برای شناگران بسیار اهمیت دارد و بایستی این آب به طور مکرر مورد آزمایش قرار گیرد. در یک استخر عمومی، از غریق نجات یا مدیر استخر بپرسید که آیا آموزش ویژه در زمینه کار در استخر را گذرانده اند یا خیر و میزان کلر و سطح PH آب چند وقت به چند وقت بررسی می‌شوند (این کار بایستی حداقل دو مرتبه در روز انجام شود و زمانی که استخر مملو از جمعیت است دفعات انجام این کار بایستی بیشتر شود).

اگر خودتان استخر دارید، حتماً یک کیت آزمایش آب (که در بیشتر فروشگاه‌های لوازم ورزشی وجود دارد) را خریداری کرده و هر مرتبه قبل از شنا، آب آن را آزمایش کنید. در ادامه شاخص‌های بالای ایمنی جهت شنا کردن و غوطه ور شدن در آب که بایستی مد نظر قرار گرفته شوند را معرفی می‌کنیم:

استخر
سطوح PH و کلر آزاد آب را بررسی کنید. سطح کلر آزاد ۱ تا ۳ میلی گرم در لیتر باید باشد.

وان و مراکز مجهز به سونا و استخر آب گرم
میزان کلر یا بروم و سطح PH آب را بررسی کنید. به دنبال سطح کلر ۲ تا ۴ (ppm) یا سطح بروم ۴ تا ۶ (ppm) و سطح PH ۷ باشید. (به خاطر داشته باشید که انجمن متخصصان استخر و سونا و مراکز آب گرم توصیه می‌کند نوزادان و کودکان تازه به راه افتاده را در وان‌های آب گرم قرار ندهید، البته تا زمانی که بتوانند ته وان بایستند و سرشان کاملاً خارج از آب قرار گیرد. به این دلیل که در معرض گرمازدگی قرار دارند).


بیشتر بخوانید

سواحل، رودخانه‌ها و دریاچه‌های عمومی
بدنه‌های طبیعی آب می‌توانند بدلیل جاری شدن رواناب‌های ناشی از طوفان آلوده شوند، بنابراین به منظور کسب اطلاع از بسته بودن این مکان‌ها آن‌ها را به صورت آنلاین بررسی کنید. چنانچه تعداد باکتری‌های موجود در آن‌ها از حد تعیین شده توسط آژانس حفافظت از محیط زیست بیشتر باشد، مقامات بهداشت منطقه‌ای آن‌ها را تا زمان سالم شدن دوباره آب تعطیل می‌کنند؛ بنابراین در صورت بسته بودن این مناطق هرگز مبادرت به شنا در آن نکنید.

واقعیت آن است که کلر و سایر مواد ضد عفونی کننده همیشه تمام میکروب‌های موجود در استخر را فوراً از بین نمی‌برند. در حقیقت برخی از اشکال فوق العاده قوی از میکروب‌ها اکثر سطوح کلر را تحمل می‌کنند؛ بنابراین نسبت به تمیزی استخر محلی خود اهمیت قائل باشید و از مقامات آن بخواهید از فناوری اشعه ماوراء بنفش یا ضد عفونی کننده اوزن استفاده کنند و از آن‌ها بخواهید به طور مرتب آب استخر را با کلر فراوان ضد عفونی نمایند.

حتی پرمقاوم‌ترین اشکال میکروب هم نمی‌توانند سطح کلر آزاد ۲۰ (ppm) را برای مدت ۱۳ ساعت تحمل کنند. همچنین در مورد بیماری‌های منتقله از طریق آب به دیگران آموزش دهید تا اطمینان حاصل شود تابستان شما عاری از عفونت‌های ناشی از شرایط غیر بهداشتی آب خواهد بود.


منبع:راسخون

انتهای پیام/

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر