فلسطین خواستار توقف اشغالگری در قدس شد

تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی خواست برای توقف روند اشغالگری در قدس، رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان از جامعه بین‌المللی خواست با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جلوی تعرض‌های مکرر این رژیم علیه مقدسات فلسطینی در قدس را بگیرد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان در بیانیه‌ای افزود: تعرض دشمن به قبرستان یوسفیه و تخریب پله‌های منتهی به مسجدالاقصی در راستای اجرای طرح‌های شهرک‌سازی صهیونیستی و تلاش برای از بین بردن هویت قدس و یهودی‌سازی آن است.

در این بیانیه آمده است: دشمن صهیونیستی پیشتر نیز در ادامه عملیات یهودی سازی قدس و تحمیل واقعیت‌های جدید اقدام به تخریب‌هایی در قبرستان «مأمن الله» در قدس کرده بود.

وزارت خارجه فلسطین تأکید کرد: سازمان‌های بین‌المللی مربوطه و در مقدمه آن «یونسکو» و شورای حقوق بشر باید به مسئولیت‌های سیاسی، قانونی و اخلاقی خود در قبال تعرض‌های رژیم اشغالگر به مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس عمل کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.

روسیه، ترکیه و اردن در پیام‌ها و دیدار‌هایی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از حمایت خود از مسئله فلسطین تا تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس و بر اساس مرز‌های ۱۹۶۷ و قانون بین المللی تاکید کردند.

روسیه بار‌ها اعلام کرده است که به توسعه روابط دوستانه با فلسطین ادامه خواهد داد، آماده کمک به فلسطینیان در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و همواره از فلسطینیان در احقاق حق ایجاد کشوری پایدار که با همسایگان خود در صلح به سر می‌برد، حمایت می‌کند.

مقامات ترکیه معتقدند رژیم صهیونیستی با برنامه الحاق سرزمین‌های فلسطین ماهیت واقعی خود به عنوان یک رژیم نژادپرست و آپارتاید را به جهانیان اثبات می‌کند. آنکارا همچنین منتقد جدی انتقال سفارت خانه کشور‌های مختلف به قدس اشغالی است و به طور مداوم از تداوم اشغالگری این رژیم در قالب شهرک سازی در اراضی اشغالی انتقاد می‌کند.

اردن با تمام ظرفیت و امکاناتش در کنار برادران فلسطینی است تا به حقوق عادلانه و مشروع خود دست یابند. اردن به نقش تاریخی و دینی خود در حمایت و حفاظت از مکان‌های مقدس اسلامی و مسیحی در شهر قدس مطابق با قیمومیت خاندان هاشمی بر این اماکن مقدس ادامه می‌دهد.

این در حالی است که برخی کشور‌های عربی از جمله امارات و بحرین در ماه‌های اخیر با نادیده گرفتن آرمان فلسطین روابط پنهانی خود با رژیم صهیونیستی را آشکار کرده اند و دیگر اعراب خلیج فارس نیز در صف پیوستن به خائنان قدس شریف هستند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر