موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی همزمان با هفته پژوهش و فناوری از الکل با فناوری تولید از پسماند کارخانجات صنایع غذایی در مشهد رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، ابوالفضل پهلوانلو معاون پژوهشی موسسه علوم و صنایع غذایی در مشهد گفت: با شیوع گسترده ویروس کرونا و در نتیجه افزایش تقاضا برای الکل به عنوان یک ضد عفونی کننده موثر در کنترل زنجیره انتقال این بیماری، این موسسه با شناسایی ظرفیت‌های موجود اقدام به تولید این محصول از پسماند کارخانجات صنایع غذایی کرد.

او افزود: دانش فنی تولید الکل طبی، با خلوص بالا از پسماند کارخانجات صنایع غذایی در حال حاضر در این مرکز پژوهشی موجود است که با توجه به ویژگی‌های مواد اولیه به کار رفته در تولید آن از ارزش افزوده بسیار بالا برای تولید در مقیاس صنعتی برخوردار است.

 معاون پژوهشی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی‌های نوین همواره در تولید محصولات مختلف مزیت رقابتی ایجاد کرده است، ادامه داد: اتانول نیز از این قاعده مستثنی نیست و بر این اساس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با بهره گیری از تکنولوژی های نوین به دانش فنی تولید اتانول با قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت تولید کارخانه های در حال فعالیت در ایران دست پیدا کرد.
 

بیشتر بخوانید


پهلوانلو بیان کرد: در این فرآیند با بهینه سازی خط کامل تولید شامل فرمولاسیون و نوع ماده اولیه که پسماند کارخانجات صنایع غذایی است، باز طراحی راکتور‌های تخمیر، بهینه سازی سیستم تخمیر و هوشمند سازی برج تقطیر سیستم تولید الکل بازآفرینی شد.

او با بیان اینکه پساب ناشی از تولید الکل به این روش جهت استفاده در غذای دام کاربرد دارد، تصریح کرد: این مجموعه آمادگی کامل دارد کلیه دستاورد‌ها در خصوص استقرار کامل خط تولید و همچنین فرآیند‌های کنترل کیفیت محصول نهایی را به واحد‌های تولیدی کشور واگذار کند.
 
انتهای پیام/ ف.ش
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.