معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

همکاری دانشگاه آزاد و وزارت علوم برای ایجاد مراکز رشد تخصصی

دهقانی از انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد و معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم برای ایجاد مراکز رشد واحد‌های فناور خبر داد.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد با برشمردن اهمیت تفاهم نامه همکاری معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد و معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد بستر مناسب و استفاده از ظرفیت‌های موجود دانشگاه برای توسعه فناوری‌های برتر در کشور از طریق راه اندازی مراکز رشد تخصصی، ایجاد محصولات و شرکت‌های دانش بنیان و همچنین تقویت و حمایت بیشتر از مراکز رشد موجود دانشگاه است.

رییس شورای سیاست گذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه آزاد افزود: به جهت اجرایی شدن مفاد این تفاهم در معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری شورایی تحت عنوان شورای «سیاست گذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه» ایجاد شده که متشکل از جمعی از معاونین و مدیران کل دانشگاه و نماینده وزارت علوم است.

او بیان کرد: این شورا فعالیت‌ها و سیاست‌های کلان حوزه مراکز رشد را برنامه ریزی کرده و به واحد‌های دانشگاهی ابلاغ می‌کند. تایید برنامه کسب کار (BP) مراکز رشد و صدور مجوز راه اندازی مرکز رشد توسط شورا صادر می‌شود.


بیشتر بخوانید

  • دانشگاه آزاد برای اشتغال دانشجویان یک انقلاب آموزشی در پیش دارد

دهقانی گفت: ارزیابی مراکز رشد و تدوین آیین نامه‌های حمایتی نیز توسط این شورا به واحد‌های دانشگاهی ابلاغ می‌شود. در ذیل شورای سیاست گذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه کمیته برنامه ریزی و هماهنگی رشد قرار دارد. اعضای این کمیته شامل جمعی از خبرگان حوزه فناوری دانشگاه و نماینده معاونت پژوهش وفناوری وزارت علوم است که بررسی‌های اولیه مصوبات شورا را به عهده دارند.

اعضای شورای سیاست گذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه عبارتند از:

روح اله دهقانی فیروزآبادی (رئیس شورا)؛ معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی

محمد مهدی فداکار (عضو شورا)؛ معاون توسعه ومدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی

مهدی کشمیری (عضو شورا)؛ مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

قباد بهزادی پور (عضو و دبیر شورا)؛ مدیر کل کار آفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی

سید احسان شیرنگی (عضو شورا)؛ مدیر کل اقتصاد دانش بنیان وتوسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی

وحید ضرغامی (عضو شورا)؛ مدیر کل سیاست گذاری ونظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی

سید جواد صدری مهر (عضو شورا)؛ مدیر کل تجاری سازی وپارک علم وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۵ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان برای ورودی های مهر 98 رشته های کم متقاضی وعده تخفیف 35 درصدی شهریه را داد اما تخفیف را به بهانه های مختلف اعمال نمیکنند لطفا رسیدگی فوری نمایید تا از داوطلبان سو استفاده نشود
Iran (Islamic Republic of)
شیری
۱۶:۲۴ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
جناب حاج ]قا حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، چرا کنترلی بر دانشگاه آزاد ندارید ؟ مگه میشه یکنفر همزمان رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی باشه و همزمان مشاورو رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی و از هردوجا حقوق دریافت کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۹ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
فقط رفیق بازی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۶ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
دقیقا یکسال پیش ۱۳۹۸/۹/۲۳ معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری
مدعی شده بود که تمام تلاش این حوزه دانشگاه آزاد اسلامی این است که دانشگاه آزاد اسلامی در افق 1400 در حوزه فناوری و تجاری سازی پژوهش، پیشرو و پرچمدار دانشگاه‌های کشور باشد!! پس چی شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۴ ۲۶ آذر ۱۳۹۹
پس از دهها انتصاب ، افتتاح ، تصویب ، ادعا ، امضا ،نمایشگاه ، تفاهم نامه ، قرارداد، سرای نوآوری ، استارت آپ ها ، مراکز رشد ،جشنواره ، مجله علمی، مقاله، طرح‌های پژوهشی، مرکز تحقیقات، آزمایشگاه، شرکت‌های دانش بنیان، کرسی‌های ترویجی، ، انجمن‌های علمی و پژوهشی، باشگاه پژوهشگران و نخبگان، ....................................... حالا نوبت به رزومه سازی برخی رسیده ؟؟؟؟؟؟
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر