کد خبر: ۷۶۲۷۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
کد خبر : ۷۶۲۷۹۸۶

توزیع ۸۰۰ تن روغن خوراکی در خراسان رضوی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۸۰۰ تن روغن خوراکی در ۲ روز آینده در خراسان رضوی توزیع خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی غفوری‌مقدم معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، با اعلام اختصاص ۸۰۰ تن روغن خوراکی در خراسان رضوی که نیمی از آن در شهرستان‌ها و نیمی دیگر در مشهد در ۲ روز آینده توزیع خواهد شد، گفت: همه تلاشمان این است که این سهمیه‌هایی را که به ما اعلام کردند، بتوانیم جذب کنیم، اما روند جذب مقداری کند است و این باعث می‌شود ما در جا‌هایی با کمبود روغن در شبکه مواجه شویم.

او افزود: باتوجه‌ به اینکه روغن از کانال‌های مختلف تأمین می‌شود، تقریبا از همه ظرفیت‌های ممکن استفاده لازم را برده‌ایم. در همین ۲ ماه گذشته، درباره تأمین روغن بیش از ۲۰ مکاتبه با بخش‌های مختلف وزارتخانه انجام داده‌ایم که بخشی از این مکاتبات نتیجه‌بخش بوده و باعث اختصاص سهمیه‌های مجدد شده است.
 
 مسئول سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: اکنون باتوجه‌به پیگیری‌ها، دوباره یک سهمیه جدید روغن ۲۴۰۰ تنی اعلام شده است که از محل این ۲۴۰۰ تن سهمیه، ۵۷۰ تن از کارخانجات استان و باقی از کارخانجات خارج از استان سهمیه دادند. با پیگیری‌های متعدد، شروع به جذب حدود ۸۰۰ تن روغن از کارخانجات داخل و خارج استان کردیم که امروز و فردا توزیع خواهد شد.

غفوری مقدم بیان کرد: مسلما این ۸۰۰ تن پاسخگوی نیاز مردم نیست. دست‌کم باید سهمیه ۲۴۰۰ تنی را به‌سرعت به ما تحویل دهند تا بازار به شرایط متعادل‌تری برسد. ۸۰۰ تن فقط بخش مختصری از نیاز ما را پاسخگوست و به همین علت، هم ما و هم استانداری همه تلاشمان را می‌کنیم تا این سهمیه را به‌سرعت جذب کنیم.

او تصریح کرد: بخشی از این سهمیه را براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار در شهرستان‌ها توزیع می‌کنیم و بخشی از آن هم در مشهد توزیع خواهد شد که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شبکه منتخب صنفی و شبکه‌های تعاونی توزیع می‌شود. ضمن اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها، به‌طور میانگین روزانه ۳۰ تن روغن وارد استان می‌شود که به صنوف اختصاص می‌یابد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: سهمیه‌ای برای صنعت ما اختصاص دادند که حدود ۴۴۰۰ تن است و قرار شد از طریق انجمن‌های هر بخش جذب و توزیع شود. پیگیری‌ها درحال انجام است و واحد‌های صنعتی استان به‌تدریج این سهمیه را جذب خواهند کرد.
 
غفوری‌مقدم اظهار کرد: موضوعی که در ستاد تنظیم بازار استان به‌صورت مرتب در همه جلسات به آن پرداختیم، تأمین روغن استان بوده است. تا اوایل امسال ما هیچ مشکلی در تأمین روغن نداشتیم و روغن جزو کالا‌های حوزه تنظیم بازار نبود. از خردادماه مسائلی درباره روند تأمین و تخصیص روغن خام به وجود آمد. بخش عمده‌ای از روغن از روغن خام وارداتی تأمین می‌شود که بعد از ورود به کارخانجات داخلی تصفیه و آماده مصرف در بخش صنعت و خانوار می‌شود.
 
انتهای پیام//م.ج
 
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر