کد خبر: ۷۶۲۸۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کد خبر : ۷۶۲۸۹۹۷

از سر گیری فعالیت نزدیک به ۷۰ تالار پذیرایی در کرمانشاه

نایب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته کرمانشاه با اشاره به از سر گیری فعالیت نزدیک به ۷۰ تالار پذیرایی در کرمانشاه، گفت : اگرچه تالار‌ها کار خود را با زرد شدن وضعیت شهر کرمانشاه آغاز کردند، اما با کاهش ۷۰ درصدی مشتری مواجه هستند .

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سیروس گل عنبر نایب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته کرمانشاه با بیان اینکه طی حدود یکسال اخیر و به دلیل شرایط بیماری کرونا تالار‌های پذیرایی عمدتا فعالیت خود را تعطیل کرده بودند و فقط برای مدت محدودی باز بودند، گفت : اکنون با زرد شدن وضعیت شهر کرمانشاه اجازه آغاز فعالیت به تالار‌های پذیرایی داده شده است.

او گفت : از چند روز قبل نزدیک به ۷۰ تالار پذیرایی در نقاط مختلف شهر کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کردند، اما موظفند با یک سوم ظرفیت پذیرش داشته باشند.

نایب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته کرمانشاه مشکلی که اکنون تالار‌های پذیرایی با وجود بازگشایی با آن مواجهند را نبود مشتری دانست و افزود: می‌توان گفت نزدیک به ۷۰ درصد ریزش مشتری و مراسم را در تالار‌های پذیرایی داشته ایم.

گل عنبر دلیل این موضوع را از یکسو نگرانی که به دلیل بیماری کرونا بین مردم وجود دارد دانست و افزود: از سوی دیگر شرایط اقتصادی مردم بگونه‌ای شده که دیگر مانند گذشته امکان برپایی مراسم عروسی ندارند.

او ادامه داد: همین مراسم مختصری هم که برگزار می‌شود با کاهش قابل توجه مهمانان است. در گذشته تعداد مهمانان یک عروسی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر و گاهی بیشتر بود، اما اکنون عروسی‌ها با ۷۰ تا ۱۰۰ نفر مهمان برگزار می‌شود.

 نائب رئیس اتحادیه چلوکبابی‌ها و اصناف وابسته کرمانشاه گفت: همین تعداد مراسم کم هم عمدتا در برخی تالار‌ها که از قبل بیشتر مشهور بودند برگزار می‌شود و مابقی تالار‌ها برنامه‌ای ندارند.

گل عنبر با بیان اینکه صاحبان تالار‌های پذیرایی با وجود همه این مشکلات تلاش کردند نیرو‌های خود را تعدیل نکنند و حقوق و مزایای آن‌ها را از جیب بپردازند، ادامه داد: اکنون وضعیت بسیاری از این تالار‌ها بحرانی است و حتی از پس هزینه‌های جاری معمول مانند هزینه آب و برق نیز برنمی‌آیند.

او از پیگیری‌ها و تاکیدات مستمری که از ابتدای شیوع کرونا برای کمک به تالار‌های پذیرایی صورت گرفته یاد کرد و گفت: بار‌ها اعلام کردیم تالار‌ها وضعیت بسیار بدی دارند و نیازمند تسهیلات کم بهره و حمایت‌های جدی هستند، اما تا کنون خبری از پرداخت تسهیلات کم بهره به آن‌ها نبوده است .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر