در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

کلاهبرداری با چک جعلی بین بانکی در سایت‌های فروش کالا

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، از دستگیری کلاهبردارانی که با استفاده از چک‌های جعلی بین بانکی از فروشندگان کالا در سایت‌های دیوار و شیپور کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد.

سرهنگ بهروز کریمخانی در گفت و گو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در پی شکایت‌های شهروندان مبنی بر کلاهبرداری افردی از آنان، تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس تحقیقات تخصصی خود را برای بررسی موضوع آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده از شاکیان پرونده مشخص شد که این افراد خودرو‌های خود را در سایت دیوار جهت فروش قرار داده بودند، که دو نفر بعد از مراجعه حضوری و خرید خودرو، با ارائه چک جعلی بین بانکی، از آنان کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی، دو نفر کلاهبردار را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه حین تردد در امیریه شهرستان شهریار دستگیر کردند.

سرهنگ کریم خانی تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های اولیه اعتراف کردند افرادی که قصد فروش خودرو در سایت‌های دیوار و شیپور را داشتند شناسایی و طی تماس با آن‌ها خود را متقاضی خرید معرفی و پس از حضور در محل انجام معامله با ارائه چک جعلی بین بانکی خودرو را خریداری کرده و در شبکه‌های مجازی آگهی کرده و آن را می‌فروختند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که تا کنون ۱۰ نفر از شکات، متهمان را شناسایی کردند، خاطر نشان کرد: متهمان در حال حاضر دستگیر شده و به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند و از آنجایی که احتمال موارد مشابه مجرمانه از سوی این افراد متصور است، شهروندانی که بدین شکل از آنان کلاهبرداری شده، می‌توانند برای پیگیری به پلیس آگاهی غرب استان تهران مراجعه داشته باشند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر