رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح کرد؛

لزوم برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا در خراسان رضوی

سید محمدحسین بحرینی گفت: عوارض گذر از بحران شیوع ویروس کرونا مهم تر از متن این بحران است و برنامه‌ریزی برای این عوارض بسیار ضروری است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید محمدحسین بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای عوارض دوران پس از کرونا بسیار ضروری است، گفت:  رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث شده است ارتباطات اجتماعی و فردی افراد تحت تاثیر قرار گیرد و اگر برای گسست ارتباطی اندیشه‌ای نشود عوارض ناخوشایندی برای جامعه به همراه خواهد داشت.

او افزود: برهمین اساس افرادی که دچار بیماری کرونا هستند علاوه بر مشکلات جسمی، روحی و روانی برای خانواده خود نیز ایجاد مشکل کرده‌اند که کمیته‌های تخصصی در دانشگاه‌ها و وزاتخانه‌ها در سطح ملّی در این زمینه در حال برنامه ریزی هستند.
 

بیشتر بخوانید


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بحران شیوع کرونا را همانند یک جنگ توصیف کرد و ادامه داد: نگاه به کشور‌هایی که در آن‌ها جنگ رخ داده نشانگر بدتر بودن آثار برجای مانده از جنگ نسبت به دوران جنگ است لذا باید از شر ویروس منحوس کرونا خلاص شد تا به روند عادی زندگی بازگشت.

بحرینی بیان کرد: قطع ارتباطات و صله ارحام باعث شده است بسیاری از پدربزرگان و والدین نتوانند کودکان را در آغوش گرفته و ببوسند و این خود می‌تواند در آینده و به صورت طولانی مدت آثاری سوء در پی داشته باشد.

او تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور هم‌اینک درگیر تامین بهداشت و درمان بیماران هستند و برخی افراد مجرب در حوزه‌های بهداشت روانی نیز بر بالین بیماران و کنار خانواده آن‌ها حاضر شده اند و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند، ولی باز هم کافی نیست.
 
انتهای پیام//ف.ش
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر