معاون وزیر بهداشت مطرح کرد؛

رشد ۲۰ درصدی نسبت پرستار به تخت‌های بیمارستانی در کشور

تقوی نژاد گفت: طی دو سال گذشته نسبت پرستار به تخت‌های فعال بیمارستانی در کشور رشد ۲۰ درصدی داشته است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با رییس کل و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری کشور گفت: اعتقاد دارم باید توجه ویژه‌ای به نیروی انسانی در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های عوم پزشکی شود. اگر آن‌ها دغدغه‌های معیشتی کمتری داشته باشند؛ اولین بازخورد و نتایج خوب آن، متوجه مردم می‌شود.

او با اشاره به اعلام قدردانی سازمان نظام پرستاری و مجموعه همکاران حوزه سلامت کشور درباره فعالیت‌های صورت گرفته درباره حمایت از نیروی انسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی، افزود: اعلام رضایت و قدرشناسی از مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته وزارت بهداشت برای مدافعان سلامت و کادر بهداشت و درمان باعث می‌شود که همکاران ما همچنان با پشتکار و تلاش بیشتر، این راه را ادامه دهند.

تقوی نژاد در ادامه به فعالیت‌های صورت گرفته معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در حوزه پرستاری اشاره کرد و گفت: در این دو سال تلاش کردیم نسبت پرستار به تخت در بیمارستان‌های کشور افزایش پیدا کند، به گونه‌ای که با جذب پرستار‌های جدید در آزمون استخدامی بهمن ماه، این رقم از ۹ دهم (۹/) به ازای هر تخت به یک و یک دهم (۱/۱) افزایش پیدا می‌کند که نشانگر رشد نزدیک به ۲۰ درصدی نسبت پرستار به تخت‌های فعال بیمارستانی است.

درآمد گروه پرستاری ۶ و نیم برابر شده است

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، با اشاره به ثبت نام ۲۲۰ هزار داوطلب برای آزمون استخدامی بهمن ماه وزارت بهداشت، افزود: با توجه به تعداد بالای پذیرفته شدگان در این آزمون، از هر ۵ و نیم نفر، یک نفر شانس قبولی در آزمون استخدامی را خواهد داشت.

تقوی نژاد تصریح کرد: این امتیاز می‌تواند فرصت مناسبی برای تبدیل وضعیت پرستاران شاغل در این بخش‌ها و قدردانی از تلاش‌ها و از خودگذشتگی آن‌ها و سایر همکاران درگیر با ویروس کرونا باشد.

او با تاکید بر اینکه ازسال ۹۲ تاکنون، درآمد گروه پرستاری ۶ و نیم برابر شده است و این در حالی است که شاخص قیمت مصرف کننده، افزایش ۴ برابری داشته است، عنوان کرد: میزان افزایش احکام حقوق گروه پرستاری به نسبت سایر گروه‌ها بیشتر بوده است، به گونه‌ای که، رشد حقوق پرستاران به نسبت پزشکان، رقم ۱۴ واحد درصد را نشان می‌دهد.

تقوی نژاد، با اشاره‌ای به تلاش‌های صورت گرفته وزارت بهداشت برای پرداخت معوقات و کارانه پرستاران و کادر بهداشت و درمان افزود: در سفر به یکی از شهرستان‌های محروم کشور به ما اعلام شد که ۲۴ ماه پزشکان و پرستاران بیمارستان کارانه عقب افتاده دارند، اما با تلاش‌هایی که صورت گرفت هم اکنون کارانه آن‌ها تا پایان آبان ماه تسویه شده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای جبران بخش سلامت و خدمات کارکنان به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرداخت شده است.

او در پایان این نشست اعضای هیات مدیره سازمان نظام پزشکی کشور با اهدای لوح تقدیری از خدمات سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت تقدیر کردند.


بیشتربخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر