کمالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

حسن روحانی یک اصولگراست، اما از نوع معتدل آن

فعال اصلاح طلب معتقد است که حسن روحانی شخصیتی اصولگرا است، اما از نوع معتدل آن و اقدامات او نمی‌تواند بیانگر نظر و خواست اصلاح طلبان باشد.

حسین کمالی دبیرکل حزب اسلامی کار در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین تغییرات انتخاباتی درون جبهه اصلاح طلبان و همچنین تشکیل نهاد اجماع ساز گفت: مجموعه احزاب اصلاح طلبی که عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستند که تعدادشا به بیشتر از ۳۰ حزب هم می رسد تصمیم گرفتند تا یک گروه  ۱۰ نفره را به عنوان مشاور در کنار خود داشته باشند تا برنامه‌های اصلاح طلبان را به عرصه مدیریت و اجرا در بیاورند.

او ادامه داد: امیدواریم که در آینده اصلاح طلبان بتوانند نقش آفرینی مثبتی داشته باشند و لازمه و مقدمه این امر این است که اشخاصی که مدیریت صحنه انتخابات را بر عهده دارند از رفتارهای گزینشی و غیر رقابتی دست برداشته و پرهیز کنند.

کمالی در پاسخ به سئوال ما در مورد احتمال حضور محمدرضا عارف در صحنه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: تا به حال هیچ اسمی مطرح نشده است و هر شخصی که بخواهد و قرار باشد بعنوان نامزد اصلاح طلبان انتخاب و مطرح شود باید توسط نهاد اجماع ساز پذیرفته شود؛  اسامی که امروز در جامعه مطرح می‌شود، بیش از هر چیز نوعی گمانه زنی است و تا به حال هیچ اسمی مطرح و بررسی نشده است. من هم نمی‌توانم پیشاپیش نظری بدهم.

رئیس کمیته سیاسی اصلاح طلبان در پاسخ به این سوال که آیا رای به حجت‌الاسلام روحانی باعث ریزش آرای اصلاح طلبان شده است؟ گفت: حسن روحانی شخصیتی اصولگرا است، اما از نوع معتدل آن و اقدامات او نمی‌تواند بیانگر نظر و خواست اصلاح طلبان باشد، اصلاح طلبان در آن زمان  تلاش کردند تا فردی را تایید کنند که بتواند آرای لازم را کسب کرده و مملکت را در آرامش و امنیت قرار داده و در جهت حفظ نظام تلاش کند و در آن دوران روحانی را برگزیدند، هنوز هم بسیاری از اصلاح طلبان بر این باورند که امکان انتخاب بهتری را نداشته اند و انتخاب‌شان صحیح بوده است.


بیشتر بخوانید

صحبت از آمدن جهانگیری برای انتخابات ریاست جمهوری است/ عارف به صورت انفرادی شرکت می‌کند


وزیر اسبق کار و امور اجتماعی بیان کرد: فردی که بتواند مشکلات اقتصادی را کاهش دهد، مساله بیکاری و معیشت مردم را حل کند و بتواند در کاهش آلام جامعه موثر واقع شود می تواند گزینه مطلوب باشد. رئیس جمهور باید به روابط بین الملل اهمیت داده و رفتار مناسب با سایر کشورها داشته و حفظ منافع ملی برایش اهمیت داشته باشد.

او وضعیت جبهه انتخاباتی اصولگرایان را هم اینگونه پیش بینی کرد که در حال حاضر اصولگرایان به رقابت در انتخابات فکر نمی‌کنند، بلکه با استفاده از ساختاری که در انتخابات وجود دارد می خواهند بدون رقابت به کرسی ها دست پیدا کنند و چنین شرایطی نشان دهنده این است که دور اندیشی خوبی ندارند و دستاورد های کوچک و کوتاه مدت و موفقیت‌های کم اهمیت فکر آنها را مشغول کرده است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
رضا924
۰۹:۲۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
احسنت من همین نظررادارم یه اصولگرا دروزارتخانه نداریم بنظرم بازی جدید اصلاح طلبهاست
Russian Federation
ناشناس
۱۱:۳۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
نه که حالا اصلاحطلب و اصولگرا خیلی برای مردم فرق دارند هر کدوم سفره خودشون رو پهن میکنند و بخور بخور خودشون
Germany
ناشناس
۱۴:۰۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
عجب
France
محمود
۰۸:۴۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
مال خودتون باشه این وصله ها را به دیگر احزاب نزنید لطفا
Iran (Islamic Republic of)
دکتر
۲۲:۳۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
خخخخخخخخخخخخخ جوک سال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
میگین روحانی اصولگراست پس چرا اصلاح طلب ها ازش حمایتدمیکردن ؟؟
خنده داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۱ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
اگر اصولگراست پس چرا اصلاح طلبان از او حمایت کردند؟؟
Iran (Islamic Republic of)
محسن
۱۶:۳۷ ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
پس چرا تمام اعضای کابینه ایشان اصلاح طلب هستند؟
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر