در جمع خبرنگاران صورت گرفت:

واکنش هاشمی به سوالی در مورد جزئیات دیدارش با وزیر اطلاعات در خصوص ۲ شهردار بازداشتی تهران

رییس شورای شهر تهران گفت: معمولا زمانی که بــا وزیر اطلاعات صحبت می‌کنند، آن را توضیح نمی‌دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و با بیان اینکه طرح جامع پسماند مسیر خود را طی کرده و به زودی به شورا می‌آید، گفت: جلسه هم اندیشی، امروز از ساعت ۷:۳۰ آغاز شد و به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ انجامید و بر اساس مصوبه شورا  قرار شد که همه تبصره‌ها شفاف باشند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه در دیدار او با وزیر اطلاعات در خصوص دو شهردار بازداشت شده تهران، چه مسائلی مطرح و چه تصمیمی گرفته شد، گفت: در مورد این موضوع صحبت نمیکنم. معمولا زمانی که بــا وزیر اطلاعات صحبت می‌کنند، آن را توضیح نمی‌دهند.

وی افزود: بودجه امسال حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش داشته است و امیدواریم هفته اول اسفند بودجه را به فرمانداری ارسال و تا قبل از ۱۵ اسفند آن را در شورا تصویب کنیم.

وی بیان کرد: طبیعتا هزینه مترو و حمل و نقل عمومی دوگانه است و باید ۵۰ درصد آن را دولت پرداخت کند. حمل و نقل عمومی کلیه شهر‌ها را نگران کرده است و مشکل ما عدم هماهنگی ارگان‌ها و عدم اجرای مصوبات است. لذا این دیدگاه باید تغییر کند، در غیر این صورت این مشکل همیشه ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: ما سعی می‌کنیم که ساختار بودجه را چندان به هم نریزیم، اما تغییر حدوداً ۲۵ درصدی طبیعی است. نگاه ما هنوز به مجلس و دولت است و از مجلس درخواست کردم که لایحه را به شکلی بنویسند که دولت امکان تخلف نداشته باشد.

هاشمی ادامه داد: رقم بودجه با توجه به تورم افزایشی نداشته و اگر تلاش کنیم با امکانات و املاک شهرداری امکان تحقق آن وجود دارد.
وی درباره استیضاح شهردار گفت: این موضوع به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شده و وقتی آن‌ها چیزی اعلام نکرده اند به معنای نبود مشکل و حل شدن موضوع است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر