هزینه کرد سه میلیارد تومان در بخش آبخیزداری راور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در مناطق مختلف شهرستان راور گفت: سه میلیارد تومان در بخش آبخیزداری راور هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های آبخیزداری راور گفت: این شهرستان به دلیل شرایط اقلیمی از محدودیت‌های منابع آبی برخوردار است از طرفی به دلیل بارندگی‌هایی که در مقاطع خاصی از سال رخ می‌دهد شاهد ایجاد روان آب‌هایی هستیم که به زمین‌های کشاورزی و زیرساخت‌های شهری خسارت وارد می‌کند.

او افزود: برای اینکه مشکل منابع آب و تغذیه سفره‌های زیر زمینی و خسارات ناشی از روان آب‌ها و سیل را به حداقل ممکن برسد اداره کل منابع طبیعی استان کرمان اقدامات خوبی را در بخش مدیریت روان آب‌ها و اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری در راور در دستور کار دارد.

پورابراهیمی به بازدید معاون اقتصادی استاندار کرمان، فرماندار راور مدیرکل منابع طبیعی استان از طرح‌های آبخیزداری شهرستان راور اشاره کرد و بیان داشت: اقدامات قابل توجهی برای مدیریت روان آب‌ها در منطقه راور انجام شده و اعتباری بیش از سه میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد: حدود یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب روان آب در این طرح مدیریت می شود که در این صورت علاوه بر تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از وارد آمدن خسارت جلوگیری خواهد شد.

پورابراهیمی ادامه داد: اجرای برخی طرح‌های آبخیزداری به همت نیرو‌های بومی شهرستان راور در قالب تعاونی‌ها انجام شده و پیش بینی می‌شود معادل ۵۰ درصد از منابع روان آب که به دلیل بارندگی‌های فصلی در منطقه اتفاق می‌افتد بتواند سفره‌های آب زیر زمینی که حیات مردم به آن‌ها وابسته است را تغذیه کند.

او گفت: برنامه بعدی ما در شهرستان راور این است بخشی از منابع آبی که از این منطقه خارج می‌شود و به سمت کویر لوت و منطقه کویری شهداد حرکت می‌کند را مدیریت و این منابع آبی نیز وارد چرخه صنعت و کشاورزی این شهرستان شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توافقی که امروز با مسئولان و مدیران ارشد استانی و شهرستانی کرمان و راور انجام شد قرار است این طرح که مطالعات آن به پایان رسیده ظرف چند ماه آینده آغاز شود و اعتبار این طرح از محل اعتبارات ملی و استانی در سال ۱۴۰۰ در اختیار منابع طبیعی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ی

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر