۲۰ راز خوشمزه شدن خورش فسنجان جا افتاده و خوشرنگ

در این گزارش می‌توانید با راز‌های روغن افتادن و جا افتادن و خوشرنگ شدن خورش فسنجان و خوشمزه شدن این غذای پرطرفدار آشنا شوید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، خورش فسنجان یکی از اصیل‌ترین انواع خورش های ایرانی است که برای درست کردن آن باید با فوت و فن خورش  فسنجان تا حدی آشنا باشید. غلظت مناسب، رنگ تیره، روغن انداختن و مزه ملس و خوشمزه آن همگی از راز‌های خوشمزه شدن فسنجون هستند. درست کردن این غذا آن قدر‌ها که به نظر می‌رسد، سخت نیست. اما برای طرز تهیه خورش  فسنجان مجلسی لازم است تا حدی با ترفند خورش فسنجان خوشمزه آشنا باشید. در این مقاله می‌توانید با راز‌های روغن افتادن و جا افتادن و خوشرنگ شدن خورش فسنجان و خوشمزه شدن این غذای پرطرفدار آشنا شوید.

راز استفاده از رب در خورشت فسنجان

*راز خوشرنگ شدن خورش فسنجان تا حدود زیادی به رب انار آن بستگی دارد. شما می‌توانید برای طرز تهیه خورش فسنجان مجلسی از رب ملس رو به ترش استفاده کنید و طبق ذائقه خودتان ربی در فسنجان بریزید که کمی طعم شیرین دارد.

*به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه مزه رب انار فسنجان را در مرحله اولی که رب اضافه می‌شود نچشید. معمولاً در مرحله اول طعم رب هنوز کم است و ممکن است کم ترش و کم مزه به نظر برسد. اما حدود ۱ ساعت بعد و زمانی که خورش فسنجون کمی جا بیفتد و بجوشد، طعم رب خودش را نشان می‌دهد.

*اضافه کردن رب راز خوشرنگ شدن فسنجان است و رنگ گردو را تیره‌تر می‌کند. برای طرز تهیه فسنجون تیره می‌توانید از مقداری شکر در خورش اضافه کنید. این کار موجب تیره شدن خورش فسنجان می‌شود. برخی افراد به جای اضافه کردن شکر از مقداری شکلات تخته‌ای استفاده می‌کنند. این کار هم طعم ملسی به غذا می‌دهد و هم رنگ خورش فسنجان را تیره و خوش رنگ می‌کند.

*حتی اگر دوست دارید خورش فسنجان شما ترش باشد، باز هم به یاد داشته باشید که راز خوشرنگ شدن خورش فسنجان اضافه کردن حداقل یک قاشق غذاخوری شکر است. این کار علاوه بر رنگ دادن به خورشت، موجب شفاف شدن رنگ خورش فسنجون شما نیز می‌شود و تأثیر زیادی بر ترشی غذا نمی‌گذارد. برای اضافه کردن شکر هیچ گاه چند قاشق شکر را با هم اضافه نکنید. اول یک قاشق شکر به خورشت اضافه کنید و اجازه دهید خوب در آن حل شود. سپس طعم خورشت را بچشید و در صورت نیاز دوباره شکر به آن اضافه کنید.

۲۰ راز خوشمزه شدن خورش فسنجان جا افتاده و خوشرنگ


راز‌های روغن افتادن فسنجون

*پخت خورش فسنجان حداقل به ۵ تا ۷ ساعت زمان نیاز دارد. اولین موضوعی که باید در مورد راز‌های روغن افتادن فسنجون بدانید، این است که بعد از اضافه کردن گردو‌های آسیاب شده باید درب قابلمه را روی آن قرار دهید تا روغن گردو خارج شود و فسنجان به غلظت مناسبی برسد. استفاده از حرارت ملایم مهم‌ترین راز روغن انداختن فسنجون است. اگر در مراحل آخر طرز تهیه فسنجان مجلسی متوجه شدید که فسنجان شما روغن نینداخته است، می‌توانید یک یا دو قالب یخ به خورش اضافه کنید.

*استفاده از زودپز برای پخت خورش فسنجون مدت زمان آن را کوتاه می‌کند. اما خورشت شما در نهایت روغن کمتری می‌اندازد.

*به یاد داشته باشید که راز روغن انداختن فسنجون مربوط به چرخ کردن گردو‌های آن است. برای اینکه خورش بیشتر روغن بیندازد، حتماً گردو‌ها را دو بار چرخ کنید. سپس تفت دهید و سریع دو لیوان آب یخ به گردو اضافه کنید و روش شعله گاز قرار دهید تا گردو با آب به جوش بیاید. این ترفند خورش فسنجان خوشمزه موجب روغن انداختن گردو می‌شود.

*اگر آب خورشت شما کم شد، هر نیم ساعت یک بار مقداری کمی آب سرد به خورش اضافه کنید. این کار موجب می‌شود گردو بیشتر روغن بیندازد.


زمان و طریقه اضافه کردن مرغ به خورشت فسنجان

۲۰ راز خوشمزه شدن خورش فسنجان جا افتاده و خوشرنگ

*یکی دیگر از راز‌های خوشمزه شدن خورشت فسنجان مربوط به آماده کردن مرغ آن است. قبل از اضافه کردن مرغ‌ها به فسنجان حتماً آن‌ها را در روغن سرخ کنید. این کار موجب می‌شود تا مرغ داخل خورش له نشود و از هم نپاشد.

*از فوت و فن خورش فسنجان این است که مرغ را باید بعد از پخت گردو با آب، به خورشت اضافه کنید. این کار از له شدن مرغ‌ها داخل خورشت جلوگیری می‌کند و ظاهر بهتری به خورش شما می‌دهد.


رمز و راز‌های مرتبط با گردوی خورشت فسنجان

*توجه داشته باشید که برای فسنجون حتماً از مغز گردوی پرچرب ایرانی استفاده کنید و آن را خوب له کنید و بعد داخل خورشت بریزید. توجه داشته باشید باید از گردویی استفاده کنید که وقتی آن را بین دو انگشت فشار می‌دهید، روغن از آن خارج شود. این راز روغن انداختن فسنجون موجب می‌شود تا خورشت شما ظاهر جذاب‌تری پیدا کند.

*قبل از اضافه کردن گردوی میکس شده به خورشت، بهتر است کمی آن را تفت دهید و سپس به غذا اضافه کنید. این کار موجب می‌شود خورشت شما لعاب‌دار شود و گردو طعم بهتری به خورشت بدهد. هیچ‌گاه برای تفت دادن گردو از روغن استفاده نکنید، بلکه گردو‌ها را بدون روغن با حرارت ملایم داخل ماهیتابه هم بزنید تا داغ شوند.

*توجه داشته باشید که گردوی میکس شده شما باید حالتی مثل پودر سوخاری داشته باشد. نه خیلی درشت باشد و نه خیلی له شده و چسبیده به هم.


بهترین ادویه‌ها برای اضافه کردن به خورشت فسنجان

*از راز‌های خوشمزه شدن خورشت فسنجان این است که از ادویه‌ها و طعم‌دهنده‌های مناسبی برای این غذا استفاده کنید. اضافه کردن زعفران به خورش فسنجان موجب می‌شود تا غذا طعم و عطر بهتری پیدا کند. استفاده از ترکیب زردچوبه، فلفل سیاه، دارچین و زنجبیل بهترین ادویه‌ها هستند که باید در مورد فوت و فن خورش فسنجان بدانید.

*یکی دیگر از روش‌ها و راز‌های خوش طعم شدن خورش فسنجان این است که در ترکیب با گردو، از مغز پسته آسیاب شده نیز استفاده کنید. این کار موجب می‌شود تا طعم خورش شما چندین برابر خوشمزه‌تر شود. نسبت اندازه پسته به گردو باید حدود یک سوم باشد.

ترفند و راز‌های خورش فسنجان خوشمزه برای غلیظ شدن آن

۲۰ راز خوشمزه شدن خورش فسنجان جا افتاده و خوشرنگ

*فوت و فن خورش فسنجان برای غلیظ شدن، این است که از مقدار گردوی مناسبی استفاده کنید. اگر گردوی خورشت شما کم باشد، خورشت فسنجان حالت آبکی پیدا می‌کند. شما باید تقریباً نصف وزن مرغ یا گوشت خود گردو به خورشت اضافه کنید.

*اگر بعد از اضافه کردن گردو در نهایت باز هم احساس کردید، خورشت شما آبکی شده است، می‌توانید یک سیب درختی را پوست بگیرید و رنده ریز کنید و به خورشت اضافه کنید. این کار موجب لعاب‌دار شدن خورشت فسنجان می‌شود.

*اضافه کردن ۳ تا ۴ عدد آلود بخارا نیز موجب می‌شود خورشت فسنجان لعاب و غلظت بیشتری پیدا کند.

*استفاده از سیب زمینی رنده شده با رنده ریز نیز ایده خوبی برای لعاب‌دار کردن خورشت فسنجان است.

*در طرز تهیه فسنجان مجلسی بهتر است پیاز را با رنده ریز خرد کنید تا ظاهر خورشت شما بهتر شود و بافت یکنواخت‌تری پیدا کند.

منبع: مجله کوروش

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۸ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
چه غذای خوشمزه ای حیف ک همه چیزهاش گرونه .گردو .رب انار مرغ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۲۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
بسیار عالی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
من فسنجونم خیلی عالی میشه این دستور فسنجون رو دوست ندارم گردو رو میپزم با رب انار ترش بعد مرغ رو تفت میدم میریزم داخلش قبلش رب گوجه میزنم چاشنی هم گلپر میزنم فسنجونم رنگش قهوه ای خوش رنگ میشهطعمش عالی میشه بادمجون هم سرخ میکنم و آخر میریزم تو خورشت یه جوش بخوره حتما امتحان کنید
Iran (Islamic Republic of)
امید
۲۳:۵۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹
خورش فسنجان بسیار پربرکت هست چنتا دونه گردو و یه مشت بادام کفایت میکنه .لعابشم با کدو و یا هویچ هست.ظاهرا هر منطقه ای مخصوص خودش درست میکنه و همه از دیدن دستورات بقیه متعجب میشن.ما گوشت یا مرغ رو له میکنیم تا خورش یکدست بشه.آلو و آلبالو رو اولین باره میشنوم
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۲۱:۳۳ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
خورش فسنجون فقط باید با گردو ،رب انار ،آلو و زعفرون درست بشه،با اضافه کردن تمام چیزای دیگه ایی که گفته شده مخالفم بیخود نیست بعضیا خورش فسنجون درست میکنن قابل خوردن نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۸ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
ما به آلو سماق رب انار وشیره انگور یاشکر و آلبالو ورب گوجه به فسنجان اضافه میکنیم واز خورد وطعم وبوی آن سیر سیر نمیشوی سماق روغن بیشتری در فسنجان آزاد میکنه امتحان کنید
Iran (Islamic Republic of)
گلدان
۱۶:۳۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
واله من درست مکنم دو ساعت خیلی خوش مزه نقشه
Iran (Islamic Republic of)
خدایا
۰۸:۱۸ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
عزیزانم الان ملت پول خریدیک کیلوماستوندارن ازکجاپول بیارن
Iran (Islamic Republic of)
منا
۰۲:۰۱ ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
موقه پخت یه تیکه یخ بندازین داخل قابلمه به گردو شک واراد میکنه روغنش پس میده نیم ساعت مانده زیر قابله خواموش کنید یه مقدار زعفران دم کرده اضافه کنید رنگ طعمش عالی میشه
Iran (Islamic Republic of)
یاحسن
۲۰:۳۸ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
به نظر بنده تنها راه روغن انداختن فسنجون ریز جوشیدن خورشت است
در ضمن اگر گردو کم باشه میتونید کدو حلوایی رو رنده ی ریز کنید وبه خورشت اضافه کنید
از سیب وهویج هم میشه استفاده کرد مقدار اون بستگی به گردو داره اگر گردوی شما 1کیلو باشه کدو ویا سیب وهویج هرکدوم نیم کیلو باشه کافیه
من خودم 20ساله خورشت فسنجون برای امام حسین عدمیپزم
United States of America
ناشناس
۱۷:۴۴ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
لااقل فرق بین قرمه سبزی با فسنجان را می دانیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۹ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
به به
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۹ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
خورشت فسنجان خوشمزه راچند تکه کدو حلوایی که در نهایت پخت محو میشه ولعابدار می کند خورشت را امتحان کنیید البته از نظر طبی سنتی الرژیک به گردو را هم می گییرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
برای غلیظ شدن خورش فسنجان از هویج یا کدو استفاده می شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
برو بابا این غذا برای یه خونواده ۴ نفره حدودا با برنجش ۳۰۰ تومن خرج برمیداره با این گرونی گردو ۱۵۰ تومنی و مرغ ۲۵ تومنی رب انار ۸۰ تومنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۵ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
۱ کلیو از هر کدام که مصرف نمیشود
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۲۲:۴۴ ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
گردو 250 تومنه :نه 150
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر