از پوستر فراخوان دو رویداد فرهنگی در مشهد رونمایی شد

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از پوستر فراخوان جشنواره "جایزه فیروزه" و مسابقه کتابخوانی «مکتب سلیمانی» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با توجه به ادامه تقویت زیست کرونایی در کشور، دو برنامه جایزه فیروزه و مکتب سلیمانی در فضای مجازی انجام می‌شود.
 
او با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران به عنوان اولین تجربه نمایشگاه به صورت مجازی است افزود: تکثر در فروش و استقبال خوب مردم نشان می‌دهد که ما می‌توانیم همین مدل را در سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری نهادینه کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در ادامه، مکتب شهید سلیمانی را حاصل معارف اهل بیت (ع) و نگاهی که برای ادامه نسل انقلاب اسلامی به آن نیازمند هستیم، دانست و ادامه داد: شهید سلیمانی یک فرد نبود، بلکه یک مکتب بود.

او با تاکید بر آنکه یکی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و ملت ما برآن بوده که به کالای ایرانی، فکر ایرانی سرمایه ایرانی بهاء داده شود تصریح کرد: با توجه به اینکه از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ سال می‌گذرد، باید بتوانیم آن جوانی را که در این نظام پرورش پیدا کرده، فکرش مغتنم شمرده شود و همچنین فرآورده‌ای که بر اساس آن فکر و ایده، به کالای فرهنگی و هنری تبدیل شده، مورد حمایت قرار دهیم.
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آخرین مهلت ارسال آثار را ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ خواند و تاکید کرد: علاقه مندان می‌توانند آثار خود را از طریق سامانه تخصصی جشنواره فیروزه به نشانی www.jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir ارسال نمایند.

تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: این مسابقه در دو بخش بزرگسال و کودک و نوجوان برگزار می‌شود که منبع شرکت در مسابقه بزرگسال "کتاب رفیق خوشبخت ما" و بخش کودک و نوجوان"کتاب قهرمان من" است.

او آخرین مهلت شرکت مسابقه کتابخوانی «مکتب سلیمانی» یکم اسفندماه ۱۳۹۹ خواندو افزود: علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.m-ketab.ir درخصوص نحوه ارسال آثار و ثبت نام اطلاعات کسب کنند.

انتهای پیام//ف. غ
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر