تحلیلگر روس: موضع ایران در قبال پرونده هسته‌ای عمل‌گرایانه است

یک کارشناس روس معتقد است موضع ایران در خصوص برجام عمل‌گرایانه است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه اسکای نیوز، آندره اولتسکی، تحلیلگر و کارشناس سیاسی و نظامی روسیه با تحریک آمیز خواندن خروج آمریکا از برجام تصریح کرد اگرچه در حال حاضر بازگشت به شرایط سابق در توافق هسته‌ای به مراتب سخت‌تر از گذشته است، اما موضع ایران در این خصوص موضعی عمل گرایانه است.

تحلیلگر و کارشناس سیاسی و نظامی روسیه در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز درباره سناریو‌های احتمالی پیش روی هرگونه مذاکرات هسته‌ای گفت: بیشترین سناریوی احتمالی، بازگشت به وضعیت سابق یعنی پایبندی همه طرف‌ها به تعهدات سابق خویش است. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می‌گوید ایران آماده بازگشت به برجام است و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز اعلام کرد پایبندی همه طرف‌ها به تعهدات سابق خود در چارچوب برجام ضروری است.

آندره اولتسکی در پاسخ به اینکه آیا ایران در شرایط فعلی آماده دادن امتیازات بیشتر خواهد بود و آیا در حال حاضر، توپ در زمین جو بایدن، رئیس جمور آمریکاست و بایدن اقدام به لغو تحریم‌های ایران خواهد کرد یا نه گفت، متوجه نمی‌شوم چه امتیازاتی مد نظرتان است، ولی ایران تصمیم به غنی‌سازی اورانیوم و راه اندازی هزار دستگاه سانتیرفیوژ گرفته است و بعید نیست که ایران این تصمیم را لغو و از راه اندازی دستگاه‌های گریز از مرکز اضافی خودداری کند. باید امتیازاتی توسط دو طرف نه فقط یک طرف ارائه شود.

این کارشناس در ادامه گفت: در حال حاضر، اوضاع آسان نیست و اقدام آمریکا در خروج از برجام یک اقدام تحریک آمیز بود و بازگشت به شرایط سابق به مراتب در مقایسه با گذشته سخت‌تر است، اما در عین حال نمی‌توان گفت که ایران موضع افراطی اتخاذ کرده است، ایران موضعی پراگماتیسم و عمل گرایانه و به نفع خود اتخاذ کرده است و نیاز دارد که دیگر کشور‌های امضاء کننده برجام مواضعی مبنی بر آمادگی برای همکاری با تهران و رعایت مساوات در این زمینه اتخاذ کنند. می‌توان خوش‌بین بود که از سرگیری برجام می‌تواند باعث نتایج مثبتی شود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۵ ۰۸ بهمن ۱۳۹۹
واي موضع آمريكا خيالپردازانه است
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر