شهرداری قزوین، برنده جایزه جهانی خشت طلایی

شهرداری قزوین با عنوان «احیای کهن پیشه‌های شهر قزوین در شبستان سعدیه مجموعه سعدالسلطنه» جایزه نخست پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران را از آن خود کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ،  سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین گفت: در رویداد امسال شهرداری قزوین با پروژه طرح احیای کهن پیشه‌های شهر قزوین در شبستان سعدیه مجموعه سعدالسلطنه که توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین تهیه شده است، در بخش اقتصاد شهری، سرمایه گذاری و کارآفرینی پروژه احیای کهن پیشه ها از قزوین مقام اول را به دست آورد.

 طاهرخانی با اشاره به اینکه این جایزه به گردآوری ایده‌های جهانی در حوزه پروژه‌های شهری و معماری می‌پردازد، افزود: با برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌توانیم تمام رویداد‌هایی را که در حوزه مدیریت شهری هستند به منصه ظهور برسانیم و اطلاعات حوزه‌های تاب آوری، مدیریت شهری و ساخت و ساز را به اشتراک بگذاریم.

به گفته شهردار قزوین، برگزاری رویداد جایزه خشت طلایی تهران فرصتی است تا بتوانیم آنچه از نسل‌های قدیم فراموش شده را برای نسل‌های جدید احیا کنیم.

او با تاکید بر اینکه «شهرداری قزوین تجربیات خوبی را در سال‌های گذشته داشته است»، اضافه کرد: قزوین به عنوان یک کلانشهر و یکی از کهن‌ترین شهر‌های ایران، که در یک دوره پایتخت کشور بوده است و با توجه به آثار تاریخی خود، توانسته است در این حوزه ها، حتی در احیای بسیاری از فعالیت‌ها در صنوفی مانند درودگری و در بسیاری از مشاغلی که در زمان‌های دور وجود داشتند و اکنون در شرف فراموشی هستند، اقداماتی انجام دهد.

جایزه جهانی خشت طلایی تهران به عنوان تنها جایزه جامع و مرجع کشور در حوزه توسعه و مدیریت شهری همه ساله و همزمان با مراسم روز جهانی شهر‌ها توسط شهرداری تهران متمرکز بر شعار "ایجاد شهر‌هایی برای همه" به مدیران شهری و شهروندانی که بیشترین تاثیرگذاری را در اجرای پروژه‌های مهم و کلیدی شهری و توسعه پایدار شهری داشته اند اهدا می‌شود.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر