سردار کریمی خبر داد؛

افزایش ۲۷ درصدی کشفیات مواد مخدر/ قول همکاری طرف پاکستانی برای جلوگیری از ورود موادمخدر به ایران

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: حدود ۲۷ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم.

سردار کریمی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین اخبار از مذاکره با طرف های پاکستانی و افغانستانی برای جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر، اظهار کرد: علی‌رغم شیوع کرونا پلیس مبارزه با مواد مخدر  مسئولیتی را که بر عهده دارد و بخشی از آن، در حوزه دیپلماسی پلیسی است، را تعطیل نکرده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: در دو ماه اخیر هم با مبارزه با مواد مخدر افغانستان و وزیر کشور پاکستان جلساتی را داشتیم و مطالبات جمهوری اسلامی را به این دو کشور مطرح کرده‌ایم.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که علاوه بر قاچاق مواد مخدر شاهد تولید مواد مخدر در داخل کشور هستیم و آسیب‌های اجتماعی و مشکلات متعددی را برای ما ایجاد کرده است، به همین دلیل هزینه‌های مادی و معنوی برای جمهوری اسلامی دارد.

سردار کریمی بیان کرد: کشور افغانستان به دلیل جنگ‌های داخلی که دارد اعلام کرده ۵۰۰ کیلومتر از مرز‌ها تحت تصرف گروه‌های جنگ است و دولت افغانستان اختیاری در آن مناطق ندارد، به این شکل کشور افغانستان از مسئولیتی که برعهده دارد شانه خالی می‌کند.


بیشتر بخوانید


رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به اینکه کشور پاکستان قول همکاری جدی به جمهوری اسلامی داده است، افزود: به همین دلیل قرار شد کمیته‌های فنی و اطلاعاتی بین پلیس جمهوری اسلامی و کشور از پاکستان تشکیل شود تا بتوانیم جلوی باند‌های قاچاق مواد مخدر را از این کشور به ایران بگیریم. همچنین فنس‌ها و حصار کشی‌هایی از سمت کشور پاکستان قرار است ایجاد شود بخشی از آن انجام شده است، اما ما تاکید داشتیم که هر چه سریعتر این قانون انجام شود.

وی اضافه کرد: در این حوزه نیز تاکید شده که معیشت مرزنشینان نباید با مشکل مواجه شود که در این خصوص راهکار ویژه باید در نظر گرفته شود، در پایان ۱۰ ماهه سال جاری حدود ۸۹۰ تن مواد مخدر، همکارانمان در پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف کردند.

سردار کریمی با بیان اینکه ورود مواد مخدر از این دو کشور توسط ماموران پلیس جلوگیری شده است، افزود: در این ده ماه نزدیک به ۹۰۰ تن مواد مخدر که از مرز پاکستان و افغانستان وارد ایران می‌شود جلوگیری و توقیف شده و از دسترسی این مواد به بازار جلوگیری شده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه حدود ۲۷ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم، بیان کرد: در بدو شیوع کرونا یک وقفه‌ای در حمل و نقل‌های بین المللی ایجاد شد که در جابه جایی مواد مخدر هم تاثیر گذار بود. اما مجدد ظرف دو ماه شرایط مانند قبل شد، اما پلیس همچنان پای کار است و این اطمینان را به هموطن می‌دهیم با تمام توان دسترسی به مواد مخدر را تا حد امکان کاهش دهیم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر