اجرای ۴۰ هزار عنوان برنامه در دهه فجر امسال فارس

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات فارس از اجرای ۴۰ هزار عنوان برنامه در دهه فجر امسال در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حجت الاسلام محمد رضایی رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات فارس پیش از ظهر امروز در نشست رسانه که به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر در سالن جلسات شورای هماهنگی فارس برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال برنامه‌های دهه فجر متفاوت از برنامه‌های پارسال برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اگر ویروس کرونا اجازه تجمع را نمی‌دهد، یکسری برنامه‌های جایگزین توسط ستاد برنامه ریزی شده که در ده روز دهه فجر اجرا خواهد شد.

او با بیان اینکه سیاست کلی در برگزاری برنامه‌ها مردمی بودن آن، شاد و جذاب و پر محتوا بودن آن است، اضافه کرد: برنامه‌های میدانی با رعایت دستورالعمل‌ها باید هم ایجاد شادی و جذاب بودن را داشته باشد، همچنین باید ایجاد و وحدت و انسجام در جامعه کند.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات فارس تصریح کرد: شعار اصلی امسال را انقلاب اسلامی بالنده و مقدتر، چون کوه استوار دانست و گفت: بیش از ۴۰ هزار برنامه در سراسر استان برگزار خواهیم کرد، که با ۱۲ موضوع و محور اجرا خواهد شد.

او تصریح کرد: محور‌های اصلی برنامه‌ها انقلاب و احیاگیری اسلام ناب، آنچیزی که موجب شد تا اسلام ناب معرفی شود انقلاب اسلامی بود، مباحث عدالت طلبی، موضوع امید و خود باوری، سبک زندگی ایرانی اسلامی، کرامت انسانی، ایثار و شهادت طلبی، وحدت و انسجاد، توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، اقتدار و صلابت نظام، کمک مومنانه، استکبار ستیزی و استقنای فضای مجازی و پاسخگویی به شبهاتی که ایجاد می‌شود از جمله عناوین برنامه‌هایی است که برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی بیان کرد: مباحث دیگری در این دهه از جمله کمک مومنانه باید خود را بیشتر نشان دهد، همچنین برپایی موکب‌ها برای توزیع مواد ضد عفونی، برنامه آزادی زندانی‌های غیر عمد در قالب کمک‌های مومنانه به میمنت سالروز پیروزی انقلاب از دیگر برنامه‌هایی است که برگزار خواهد شد.

او افزود: حضور در فضای مجازی نیز باید در این ایام قوی‌تر شود، تا شبهات به طور مطلوبی پاسخ داده شود، همچنین چند برنامه کلان در سطح استان از جمله موضوع آغاز دهه فجر و ورود امام به کشور که امسال با توجه به محدودیت‌ها حضور مردم در قبور شهدا و مراسم رژه موتوری است که اجرا خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی فارس گفت: تجلیل از پیشکسوتان انقلاب، روز ۱۲ بهمن رژه موتوری از فرودگاه آغاز می‌شود و سپس به سمت گلزار شهدا با یک مراسم مختصری با رعایت فاصله گذاری برگزار خواهد شد.

او تصریح کرد: شب ۲۲ بهمن موضوع نور افشانی را در ۲۲ منطقه شهر شیراز خواهیم داشت و ساعت ۲۱ نیز ندای الله اکبر در مساجد پخش خواهد شد، روز ۲۲ بهمن راهپیمایی نیز نخواهیم داشت، اما به صورت خودرویی و موتوری برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی بیان کرد: هر کارگروهی آن اقشاری را که به خود مربوط می‌شود برنامه ریزی‌هایی را خواهند داشت، برگزاری مسابقات، برپایی مواکب از جمله وظایف این کارگروه‌هاست.

او عنوان کرد: در موضوع فضا سازی به مردم اعلام کرده ایم که به ما کمک دهند، بنا شده است فقط یک نظارتی صورت گیرد، همچنین در بحث اطلاع رسانی نیز به نحو مطلوبی عمل شده است.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به وضعیت کنونی که مقداری قشر کارگر گله‌مند هستند موضوع کارآفرینی را خواهیم داشت که آنان را تشویق کنیم، دانش آموزان نیز در این روز نباید فراموش شوند به همین دلیل در کارگروه‌ها همه این مباحث دیده شده است.

او همچنین از برپایی ۱۶۰ موکب در سطح شیراز خبر داد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر