با حضور وزیر راه‌وشهرسازی؛

طرح‌های فنی و عملیاتی سازمان راهداری رونمایی شد

بهره برداری از پروژه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز (سه‌شنبه) با حضور محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، سامانه‌های بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها شامل ۱۱ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال پروژه عمرانی راه‌های کشور، افزوده شدن ۱۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات جدید به ناوگان راهداری، سامانه‌های جامع پیمایش و راهداری RMS، فاز سوم پروژه ملی بروز رسانی وضعیت رویه راه‌های کشور یا PMS، رونمایی از دستاورد‌های اولین رویداد راهداری کشور، سامانه نظارت هوشمند بر عملکرد رانندگان و ناوگان و شرکت‌های حمل و نقل کالا، سامانه ارزیابی ایمنی راه‌های کشور، سامانه شناسایی و اولویت بندی نقاط پرخطر و پر تصادف و همچنین سامانه تحت وب مدیریت پل و ابنیه فنی کشور یا BMS است.


بیشتر بخوانید


همچنین در بخش توسعه راه‌ها، با اعتبار ۱۱ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال در مجموع ۵۶ کیلومتر راه جدید در قالب ۸ پروژه شامل باند دوم، راه اصلی و فرعی، ۵۰۵ کیلومتر احداث و آسفالت راه‌های روستایی، هزار و ۷۸۴ کیلومتر بهسازی و آسفالت راه اصلی و شریانی، احداث ۵ کیلومتر کمربندی و کنارگذر، ۱۰۷ دستگاه انواع پل و تقاطع غیر هم‌سطح، رفع ۹۶ نقطه پرخطر و نصب بیش‌از ۹ هزار علائم ایمنی راه‌ها انجام شده است.

همچنین سامانه تحت وب مدیریت پل و ابنیه فنی کشور (BMS) با اعتبار ۱۵ هزار میلیون ریال قادر به تسریع در برداشت و افزایش دقت اطلاعات است.

سامانه شناسایی نقاط پرتصادف نیز با اعتبار ۳ هزار میلیون ریال، اطلاعات تصادفات شبکه راه‌های کشور در نقاط حادثه خیز و جمع آوری اطلاعات ۳ هزار و ۵۰۰ نقطه حادثه خیز بالقوه را جمع آوری و ثبت می‌کند.

طرح‌های فنی و عملیاتی سازمان راهداری رونمایی شد

گفتنی است، سامانه نظارت هوشمند بر عملکرد رانندگان نیز با ۳ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار، بر عملکرد ناوگان و شرکت‌های حمل و نقل کالای برون شهری با امکاناتی، چون ثبت شرکت‌ها، ثبت کارت هوشمند ناوگان، کارت هوشمند رانندگان، صدور بارنامه برخط، سامانه پلاک خوان و توزین بار در حین حرکت (WIM) نظارت می‌کند.

همچنین سامانه جامع راهداری موسوم به RMS با ۳ هزار میلیون ریال اعتبار بیش از یک میلیون عملیات راهداری را در سال ۹۹ در ۱۷ دسته ثبت کرده و ۱۸۰ موضوع راهداری جاری و فعالیت‌های مستمر راهداری در ۳۵ اداره کل استانی را پوشش می‌دهد.

سامانه ملی ارزیابی ایمنی راه‌های کشور با ۲۴ هزار میلیون ریال اعتبار تصویربرداری از ۶ هزار کیلومتر خط شبکه راه‌های کشور با دستگاه‌های خودکار و ثبت ۶ میلیون تصویر در ۶۰۰ هزار مقطع را انجام داده است و ارزیابی آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی را برعهده دارد.

سامانه جامع پیمایش نیز میزان پیمایش وسیله‌های حمل و نقل گازوئیل سوز را بر اساس سامانه جی پی اس برعهده دارد.

همچنین در مراسم امروز، ۱۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری شامل لودر، گریدر، بیل مکانیکی و بولدوزر به ناوگان راهداری ملحق شده و قرارداد ساخت و تحویل ۴۳ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری و راهسازی نیز منعقد شد.

در فاز سوم پروژه وضعیت رویه راه‌های کشور، اطلاعات بیش از ۶۰ هزار کیلومتر از راه‌های کشور تا پایان سال بروزرسانی خواهد شد. این طرح با اعتبار ۳۰ هزار میلیون ریال امکان پایش شبکه راه‌های کشور را به صورت مستمر فراهم کرده است و دو اکیپ مجهز به تجهیزات هوشمند لیزری و تصویر برداری پیشرفته، پایش راه‌ها را برعهده دارند تا اطلاعات مربوط به نگهداری ۶۰ هزار کیلومتر را تهیه کرده و برای نگهداری آن برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر