رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا:

باند فروشندگان مدرک تحصیلی در فضای مجازی دستگیر شدند

سرهنگ پاشایی گفت: یک باندی را مدتی پیش که در کانال تلگرامی اقدام به مدرک فروشی می‌کردند را شناسایی و دستگیر کردیم.

سرهنگ رامین پاشایی رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مدرک فروشی در فضای مجازی، اظهار کرد: بر اساس رصد فضای مجازی و گشت‌های سایبری که همکاران ما در پلیس فتا داشتند و همچنین شکایت‌های متعددی که به پلیس فتا داده شده بود با یک پدیده جدیدی در فضای مجازی کشورمان روبرو شدیم و افراد سودجو با تبلیغات مختلف در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنند که مدرک تحصیلی را به فروش می‌رساند.

رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: پرونده‌هایی در این خصوص داشته‌ایم و وزارت علوم نیز رصد‌هایی را داشته و به پلیس فتا نیز ارجاع دادند این مدارک تحصیلی که افراد در فضای مجازی به فروش می‌رسانند عمدتاً فاقد وجاهت قانونی است و با استعلام ساده مشخص می‌شود که هیچ اعتباری ندارد.

وی با اشاره به اینکه یک باندی را مدتی پیش که در کانال تلگرامی اقدام به مدرک فروشی می‌کردند را شناسایی و دستگیر کردیم، افزود: این باند هم به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد: مدرک فروشی در فضای مجازی جرم است قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است و پرونده‌های در این خصوص به مراجع قضایی ارجاع شده است، اما نکته قابل توجه این است که اکثر افرادی که این مدارک را تحویل می‌دهند فاقد وجاهت قانونی است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

گزارش از اکبر باقری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر